پارک کوهسنگی مشهد با آدرس و عکس 

بوستان و پارک کوهسنگی مشهد مقدس پس از پارک ملت این شهر عنوان دومین و مشهورترین پارک مشهد را یدک می کشد و روزانه گردشگران و مسافران فراوانی از کوه سنگی بازدید به عمل می آورند.

به علت گسترش شهرنشینی امروزه اطراف پارک کوهسنگی مشهد را برج ها و ساختمان های بلند احاطه کرده است و همین موضوع باعث شده که این پارک نسبت به سابق طبیعی به نظر نرسد.

کوهسنگی در محیطی نیمه جنگلی، دریاچه ای کوچک و کوهی تمام سنگ می باشد که فضایی دلنشین با تلفیقی از مدرنیته و طبیعت مکان مناسبی برای گردش و تفریح است.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

تاریخچه پارک کوهسنگی مشهد

جالبه بدونید این پارک از سال 1047 شمسی تا به اکنون از تفرجگاه های مهم طوس قدیم بوده است و شاه عباس در سن شانزده سالگی مراسم تاج گذاری و پادشاهی خود را در کوهسنگی برگزار کرده است، در سال 1310 شمسی این پارک از حالت طبیعی خارج شده و با احداث ساختمان ها و مناظری مصنوعی گسترش یافت .

پارک کوهسنگی مشهد در جنگ جهانی اول

همچنین در دوره جنگ جهانی اول سردمداران آلمانی اولین ساختمان دو طبقه با سبک معماری غربی را در کوهسنگی بنا نهادند و همچنین استخر های بزرگ، رودخانه هایی کوچک، فضاهایی گیاهی بسیار و جدول کشی تا خیابان کشی اطراف کوهسنگی را هم مهندسین آلمانی انجام دادند و همین امر باعث گسترش و شهرت پارک کوهسنگی در خراسان شد.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد در دوره پهلوی

در همان دوره شهردار شهر میلان ایتالیا به حکم یادگاری دو عدد مجسمه شیر و دو مجسمه انسان را به شهردار مشهد هدیه داد که پس از انقلاب اسلامی این صور قبیحه برچیده شد.

مهم ترین امر در جهت پیشرفت پارک کوهسنگی در سال 1340 شمسی صورت گرفت یعنی خیابانی از مرکز پارک به میدان تقی آباد کشیده شد که امروزه به خیابان کوهسنگی شهرت دارد و این خیابان باعث شد مردم و مسافرین راحت و بدون دردسر به پارک کوهسنگی مراجعه نمایند.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد در دوره انقلاب

در همان سال رستوران ها و کافی شاپ های فراوانی ساخته شد و همچنین اولین باغ وحش شهر مشهد هم در قسمت غربی کوهسنگی ایجاد شد که پس از انقلاب این باغ وحش به پارک وکیل آباد منتقل گردید.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

نمای کلی پارک کوهسنگی مشهد

اگر پارک کوهسنگی مشهد را از نقشه های ماهواره ای نگاه کنید به شکل مثلث می باشد که دو کوه مهم سنگی در این پارک از جنس سنگ هم دیده می شود، در هنگام بازدید از کوهسنگی مشهد می توانید از پله های ایجاد شده از پایه کوه تا قله کوه سنگی استفاده نمایید و از آنجا همه شهر مشهد را زیر پای خود ببینید از حرم امام هشتم تا شمال شهر.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

امکانات رفاهی پارک کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی مشهد دارای رستوران ها، باغ های گیاه شناسی، کافی شاپ، خدمات رفاهی از جمله پارکینگ، نمازخانه، موزه بزرگ خراسان، شهربازی سرپوشیده خردسالان، دریاچه زیبا، باغ های طبیعی و مصنوعی فراوانی می باشد که بازدید از اینها خالی از لطف نیست.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

ساعات بازدید از کوهسنگی : 24 ساعته 

آدرس پارک کوهسنگی مشهد : ایران، خراسان رضوی، مشهد، میدان تقی آباد، خیابان کوهسنگی، پارک کوهسنگی

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

سخن پایانی

پارک کوهسنگی مشهد در نزدیکی مرکز خرید زیست خاور قرار دارد و دسترسی خوبی به حرم مطهر و خیابان توریستی احمد آباد دارد ، بهتر است قبل از مراجعه وسایلی نظیر کفش راحتی، عینک آفتابی، لباس مناسب فصل، وجه نقد، کارت بانکی، موبایل و مونوپاد همراه خود داشته باشید و همچنین نظرات، سوالات و تجربیات خود را دباره این پارک در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد تصاویر پارک کوهسنگی مشهد

منبع : این تودی بلیط هواپیما

 

پارک کوهسنگی مشهد با آدرس و تصاویر | جاذبه های طبیعی مشهد | این تودی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری