دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید.

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید، قصد دارد شما را با فرهنگ، آداب و رسوم و اعتقادات مردم امارات آشنا کند. برای سفر به امارات یا هر کشور دیگری که مقصد شما در جهان باشد، شما بعنوان مسافر باید یکسری اطلاعات مهم درباره آن کشور بدست بیاورید. این اطلاعات از نحوه ی صحبت کردن و لباس پوشیدن تا رفتار شما در مکان ها و شرایط مختلف را شامل می شود. امارات هم مانند هر کشور خارجی دیگر دارای قوانین و مقرراتی است که گاها ندانستن آنها ممکن است برای شما درد سر ایجاد کند.

1- استفاده از مشروبات الکلی در ملا عام

یکی از کارهایی که هیچ وقت در امارات نباید انجام دهید، نوشیدن مشروب در مکان های عمومی و ملا عام است. در مکان هایی که مشروبات الکلی خرید و فروش نمی شود، استفاده از آنها هم ممنوع می باشد. یعنی در کشور امارات، استفاده از مشروب در سواحل عمومی یا داشتن یک قوطی از آنها در حین راه رفتن در خیابان، ممنوع می باشد. جاهایی زیادی وجود دارد که در آنها می توانید مشروبات الکلی بنوشید و توریست ها باید برای نوشیدن مشروب به چنین جاهایی بروند.

2- عکاسی از مردم

کار دیگری که در امارات نباید انجام دهید عکاسی از مردم است. عکاسی از افراد بدون اجازه در امارات تحت قوانین سایبری کشور، جرم محسوب می شود. در واقع عکاسی از غریبه ها بدون اجازه آنها منجر به پرداخت جریمه 500 هزار درهمی و 6 ماه حبس خواهد شد! این قانون مخصوصا برای عکس هایی اعمال می گردد که در رسانه های اجتماعی پست شوند و فردی که از او عکس گرفتند یک پرونده علیه عکاس تشکیل دهد.

کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید.

3- غذا خوردن در محیط بیرون در ماه رمضان

یکی دیگر از چیزهایی که در امارات و مخصوصا دبی باید رعایت کنید، نخوردن غذا در مکان های عمومی در طول ماه رمضان است (همانند ایران). در طول ماه مبارک رمضان، اکثر رستوران ها درها را می بندند یا در طول این ساعات پنجره ها را با پرده می پوشانند. در این ماه خوردن، آشامیدن، جویدن آدامس یا حتی کشیدن سیگار در طول ساعات روزه داری و در ملا عام به شدت ممنوع می باشد و کسی که غذا می خورد هم به دردسر می افتند. این قانون برای خردسالان و زنان باردار اعمال نمی گردد.کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید.

4- خرید اجناس بدلی

یکی دیگر از چیزهایی که توریست ها در امارات نباید انجام دهند، خرید اجناس بدلی می باشد. توریست هایی که از سوق (بازار) طلا و ادویه در دبی دیدن می کنند حتما متوجه این موضوع می شوند که فروشنده ها از آنها سوال می کنند که آیا کیف برند Chanel (یکی از معروف ترین برنهای دنیا) یا ساعت مارک دار می خواهند یا خیر. توصیه می کنیم به آنها توجه نکنید و به مسیر خود ادامه دهید. چون خرید یکی از این اجناس ارزان، تقلبی هستند، قطعا به دردسری که بعدا دچار آن می شوید، نمی ارزد.

5- شایعه پراکنی

کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید و باید رعایت کنید و کمی غیر منتظره هم می باشد، این مسئله است که شایعه پراکنی در امارات به شدت غیر قانونی می باشد. مخصوصا وقتی شایعات به صورت آنلاین پخش شوند. پخش اخبار کذب در رسانه های اجتماعی شکلی از تخلفات سایبری می باشد و افراد مرتکب آن به نزدیک به 3 سال حبس و پرداخت جریمه 1 میلیون درهمی محکوم می شوند. این قانون برای افرادی کاربرد دارد که دانسته و به عمد اخبار نادرستی را پخش می کنند و به منافع عمومی خسارت می زنند.

6- ابراز احساسات در ملا عام

علیرغم اینکه امارات یک مکان ایده آل برای گذراندن ماه عسل می باشد، دانستن این نکته بسیار اهمیت دارد که زمانی که در این کشور به سر می برید از ابراز احساسات در ملا عام به شدت خودداری نمایید. در امارات اگر زوجی در ملا عام همدیگر را در آغوش بگیرند، این کار حتی باعث به زندان افتادن آنها خواهد شد. بنابراین بهتر است از هر گونه کارهای این موردی در اینجا خودداری کنید. این قانون را باید در همه جای دبی حتی در کلوب ها و بارها رعایت کنید. پس بهتر است برای اینکه به دردسر نیفتید به این موارد دقت کنید.کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید.

7- استفاده از الفاظ ناشایست در مکان های عمومی

یکی دیگر از مسائلی که در امارات باید آن را رعایت کنید این است که در مکان های عمومی از الفاظ رکیک و ناشایست استفاده نکنید. چون این کار نه تنها ناشایست است بلکه توریست ها را به دردسری می اندازد که حتی نمی توانند آن را تصور کنند. این قانون همچنین شامل نمایش نشانه های ناشایست مثل نشان دادن انگشت وسطی می شود. اهمیت ندادن به این قانون هم می تواند منجر به زندانی شدن افراد گردد. پس بهتر است آرامش خود را حفظ نمایید و سعی کنید از الفاظ رکیک استفاده نکنید.

8- عکس از تصادفات اتومبیل، ساختمان های دولتی و تاسیسات نظامی

مورد دیگری که در امارات جرم محسوب می شود عکاسی از صحنه تصادف، اماکن دولتی و تاسیسات نظامی می باشد. در امارات متحده زمانی که می خواهید عکس بگیرید بهتر است از جاذبه های توریستی و مناظر زیبا عکس بگیرید. چون در بعضی از جاها عکاسی به شدت غیر قانونی می باشد. این ممنوعیت ها عکاسی از صحنه تصادف، ساختمان های دولتی، سفارت خانه ها، تاسیسات نظامی و حتی هواپیماها را شامل می شود. این ممنوعیت ها در صورتی که عکس در رسانه های اجتماعی منتشر شوند، بسیار شدیدتر می باشد. با وجود چیزهای خیره کننده فراوان برای عکاسی در جایی مثل امارات و مخصوصا دبی، لزومی ندارد با عکاسی از موارد ممنوعه خود را به دردسر بیندازید. بنابراین در سفر به دبی توریست ها باید خیلی دقت کنند که از چه چیزی دارند عکس می گیرند.

9- مست ظاهر شدن در انظار عمومی

عمل دیگری که در امارات مثل تعداد زیادی از کشورها جرم محسوب می شود، مست بودن در مکان های عمومی می باشد. گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و رقصیدن در ملا عام نیز در امارات جرم محسوب می شود. انجام این کارها مخصوصا در نمازخانه ها و مساجد بسیار ناشایست می باشد.

10- دارو بدون نسخه پزشک

یکی دیگر از کارهایی که هیچ وقت نباید در امارات انجام دهید و جرم محسوب می شود، آوردن دارو بدون نسخه تجویزی پزشک می باشد. اگر دارو در سفر به امارات می آورید، چه داروی شیمیایی و چه گیاهی حتما مجوز دریافت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا