کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / سینما ۲۲ بهمن رشت

سینما ۲۲ بهمن رشت

سینما 22 بهمن رشت

شاید اهالی اصیل رشتی، این سینما را با نام رادیو سیتی رشت بشناسند. نام بعد انقلابی آن سینما ۲۲ بهمن می باشد که هنوز هم جزو اصلی ترین سینماهای رشت محسوب می شود. ۲ سالن سینمایی داشته که ظرفیت حدود ۹۵۰ نفری را پوشش می دهد. سینما ۲۲ بهمن بزرگترین سینمای رشت نامبرده می شود، سینما ۲۲ بهمن متعلق به بخش خصوصی است و برترین فیلمهای سینمای ایران و خارج را در سانس های مختلف دارد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=62845

بهنام خیریه

مطالب مرتبط
سینما بهمن قزوین
شهره مقصودی
0 دیدگاه
سینما تک یزد
امیر رضا شاهرخی
3 دیدگاه
میکامال کیش
شهره مقصودی
1 دیدگاه
تئاتر ملی قطر
آیدا قوام
0 دیدگاه
با سینماهای قطر آشنا شوید!
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
سالن‌های سینمایی منطقه آسیایی دوحه
سولماز رضایی
0 دیدگاه

3 پاسخ

 1. تاریخ سینما ۱۲۶ سال قدمت دارد، از آخرین سال‌های قرن ۱۹ تا آغاز قرن ۲۱. تصاویر متحرک به‌تدریج از کاروان‌های شادی شروع شد و تا آنجا پیشرفت کرد که به یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطات و تفریحات و رسانهٔ پرتعداد قرن ۲۰ تبدیل شد. تصاویر متحرک فیلم‌ها تحت تأثیر سه عامل هنر، تکنولوژی و سیاست بوده‌است.در سال ۱۸۷۸ میلادی، ادوارد مایبریج با حمایت مالی للاند استانفورد که سیاستمدار و مؤسس دانشگاه استنفورد بود موفق به عکسبرداری پشت سر هم از اسبی به نام سالی گاردنر شد. این عکسهای متوالی توسط ۲۴ دوربین پشت سر هم برداشته شد. آزمایش فوق در ۱۱ ژوئن در مزرعه پالو آلتو و با حضور نشریات برگزار شد. دوربین‌ها به موازات حرکت اسب در یک مسیر مستقیم قرارداده شد و شاتر هر دوربین بوسیله سیمی که با سم اسب در ارتباط بود کنترل می‌شد. هر تصویر در یک هزارم ثانیه برداشت می‌شد.
  فیلم بعدی که تجربه شد منظره باغ روندهای بود که در ۱۴ اکتبر ۱۸۸۸ میلادی بوسیله لوئیس پرینس در لیدز، ایالت یورکشایر غربی انگلیس ساخته شد؛ لذا انگلیسی‌ها به عنوان اولین کسانی که به تصویر متحرک دست یافته‌اند شناخته می‌شوند.
  ⭐سینمای عالی سریعترین زمان اکران⭐

 2. متاسفانه تلفن رو برنمیدارن
  کیفیت صندلی خوب نیست هنوز
  متعادل نیست نحوه قرار گیری صدلی ها باعث گردن درد میشه.

 3. مالک سینما در زمان اکران مردمی فیلم سینمایی علف زار با حضور کارگردان و بازیگر آن، به من گفت: برای اینکه با بازیگر این فیلم «پژمان جمشیدی» عکس بگیرید باید پول بپردازید.وقتی یه سینما دار، توان برگزاری یه جشن مردمی رو نداره و به موضوع فقط برای پول درآوردن نگاه می کنه فقط میشه اسم دلال رو گذاشت روش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس