آدرس و تاریخچه خانه آلبرت انیشتین برن سوئیس

در شهر برن سوئیس یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در بین مسافران خارجی بازدید از خانه آلبرت انیشتین می باشد ، بی شک انیشتین بزرگ ترین دانشمنده قرن بیستم میلادی بود و با کشفیات خود بسیاری از حقایق علمی را برای محققین امروزی رقم زد، وی در بین سالهای 1903 میلادی تا 1905 میلادی در این منزل ساده و بی شیله پیله زندگی می کرد، در ادامه همراه این تودی باشید تا با خانه اسطوره بزرگ علمی فیزیک بیشتر آشنا شوید.

 • آدرس خانه آلبرت انیشتین : اروپا، سوئیس، برن، خیابان مرسر، خیابان کرامگس، شماره 47
 • ساعات بازدید : 10 صبح الی 17
 • ثبت میراث جهانی : ثبت در یونسکو در سال 1995 میلادی
 • هزینه بلیت ورودی : هز بزرگسال 6 فرانک سوئیس
 • امتیاز این تودی : 3.2 از 5
 • امکانات رفاهی : مترو – اتوبوس – تاکسی – سرویس بهداشتی – آنتن دهی موبایل عالی – راهنمای انگلیسی زبان – موزه – سالن استراحت – کافی شاپ – رستوران – فروشگاه 
 • نکات منفی : ندارد
 • لوازم مورد نیاز جهت بازدید : وجه نقد – موبایل – دوربین عکاسی – کارت بانکی

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

معرفی خانه آلبرت انیشتین برن

همانسوط که در بالا عرض شد البرت انیشتین در بین سالهای 1903 الی 1905 میلادی با همسر خود خانم میلوا ماریک و فرزندش هانس در این آپارتمان زندگی کرده و در بین آن سالها بالغ بر 5 مقاله مهم و تاثیر گذار خودش در علم فیزیک را تهیه کرد.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

نکته قابل توجه درباره انیشتین این است که وی صاحب این واحد آپارتمانی نبوده است و فقط به مدت دو سال در آن مستاجر بوده، شاید قبل از مراجعه به این خانه موزه مانند تصور خانه ای شیک و لاکچری را داشته باشید ، اما با ورود به خانه آلبرت انیشتین در شهر برن سوئیس با یک سکونتگاه بسیار ساده روبرو خواهید شد.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

موقعیت جغرافیایی خانه آلبرت انیشتین

برای بازدید باید در شهر برن خودتان را به خیابان قدیمی مرسر برسانید ، در ورودی این آپارتمان به زبان انگلیسی نام انیشتین هوس درج شده و رنگ ساختمان نقره ای می باشد، پس از ورود به آپارتمان جانکر تعدادی پله های چوبی و کهنه را به بالا طی کنید تا وارد سالن های اصلی آن شوید.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

بخش های مختلف خانه انیشتین

مساحت کلی این واحد 50 متر مربع می باشد و در آن یک اتاق خواب ، یک پذیرایی ، آشپزخانه ای کوچک و سرویس بهداشتی قرار دارد، با ورد به سالن پذیرایی شما با پنجره هایی نوستالوژیک و چوبی روبرو می شوید که منظره ای رو به خیابان مرسر دارد، همچنین تعداد قاب عکس دیواری شامل تصاویر انیشتین همراه با خانمش و دوستان آن دوره اش در سوئیس به روی دیوار نصب شده است.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

در همین سالن پذیرایی صندلی های استراحت و مطالعه و میز آلبرت انیشتین قرار دارد که حسی تاریخی به بازدید کننده القا می کند.

در اتاق خواب خانه آلبرت انیشتین یک کمد رختخواب و لباس ، یک تختخواب دو نفره وجود دارد که دیوارهای آن با کاغذهای دیواری قدیمی پوشانده شده، نکته جالب توجه درباره این منزل استفاده از وسایل چوبی در تمام محیط خانه است که علاقه این دانشمند را نشان می دهد.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

موزه انیشتین

در قاره اروپا انجمنی علمی به نام انجمن انیشتین از سال 1977 میلادی شروع به فعالیت کرد و از همان سال علاقه مندان در این انجمن مشغول جمع آوری تمامی مقالات، کتب و لوازم مربوط به این دانشمند برجسته شدند، امروزه تمامی این لوازم در طبقه سوم آپارتمان منتقل شده و گردشگران می توانند از آنها بازدید به عمل آورند.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

اشیای دیدنی خانه آلبرت انیشتین

تعداد کل این لوازم در موزه انیشتین واقع در خانه آلبرت انیشتین شهر برن سوئیس 560 عدد می باشد و در بخشی جالب تعداد 80 فیلم مرتبط با زندگی نامه وی قرار داده شده است ، در کل از مقالات کوانتومی مشهور انیشتین تا ویدئو کلیپ هایی از زندگی و تصاویر وی وجود دارد که تماشای آنها خالی از لطف نمی باشد.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

در مجموع خانه آلبرت انیشتین از سال 1979 میلادی توسط انجمن انیشتین به روی عموم گردشگران باز شد و جز قدیمی ترین جاذبه های توریستی سوئیس قرار دارد، اگر علاقه ای به علم فیزیک و کوانتوم دارید می توانید نام خود در انجمن انیشتین ثبت کنید و عضو همیشگی این انجمن باشید.

این خانه تاریخی در سال 2004 میلادی توسط همین انجمن مرمت گردید و از آن سال تا به امروز سالانه بیش از 50 هزار گردشگر خارجی از آن بازدید می کنند.

عکس خانه آلبرت انیشتین سوئیس

بیوگرافی مختصر آلبرت انیشتین

آلبرت انیتشین در سال 1879 میلادی در شهر اولم کشور آلمان بدنیا آمد، از جمله دانستنی های مهم درباره این دانشمند فقید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مقاله های نظریه نسبیت انیشتین
 • اثبات نظریه کوانتوم و جهان کوانتومی
 • کشف قانون فتو الکتریک
 • برنده جایزه نوبل سال 1921 میلادی
 • وی در خانواده ای معتقد به دین یهود چشم به جهان گشود
 • در کودکی هیچ علاقه ای به صحبت با همسالان خود نداشت و از همین رو وی را عقب مانده خطاب می کردند
 • وی در مقطع دبیرستان ترک تحصیل کرد و دوباره در سالهای بعد رشته مورد علاقه اش را خواند
 • انیشتین در شهرهای مونیخ و پیوا ایتالیا زندگی کرده است
 • وی در رشته مورد علاقه اش یعنی الکترومغناطیس موفق به دریافت مدرک دیپلم گردید
 • البرت انیشتین در دانشگاه شهر زوریخ رشته پلی تکنیک را به اتمام رساند
 • انیشتین به طور اتفاقی در شرکت ثبت اختراع سوئیس مشغول به فعالیت شد و از همان سال موفق به کشفیات متعدد خود شد.
 • سرانجام در سال 1955 میلادی انیشتین از دنیا رفت
 • مغز انیشتین نسبت به سایر انسان ها بزرگ تر بوده است

چگونه به خانه آلبرت انیشتین بروم

برای مراجعه به خانه آلبرت انیشتین کار راحتی در پیش دارید ، با هر وسیله نقلیه ای می توانید خودتان را به مرکز شهر برن سوئیس برسانید و در خیابان کرامگس با این آپارتمان تاریخی ملاقاتی نوستالوژیک داشته باشید.

آدرس به زبان انگلیسی :

AddressKramgasse ۴۹, ۳۰۰۰ Bern ۸, Switzerland

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره خانه و موزه آلبرت انیشتین سوئیس در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گفتگوی این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری