کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / غار علی تپه بهشهر

غار علی تپه بهشهر

ali-tapeh-cave-behshahr

غار علی تپه در نزدیكی بهشهر روستای التپه در جوار دریای خزر قرار دارد و نزدیك غارهای هوتو و كمربند است. در این غار آثار دوران فرا پارینه سنگی نمایان شده است. كهن ترین آثار به دست آمده از این غار همانند آثار موسوم به دریای كهن در شمال غرب اروپا است كه به حدود ۸ هزار سال قبل از مسیح تعلق دارند. ۶۰ درصد چرندگان در این منطقه را غزال ها و تنها ۲۰ درصد را بز و گوسفند تشكیل می دادند. پس از اینكه كمی هوا گرم تر می شود تعداد غزال ها كمتر شده و حیواناتی همچون فوك، اسب، خوك و روباه هم به گوسفند و بز اضافه می شوند.

در حدود ۹۳۰۰ سال پیش كه مصادف است با آخرین دوره یخبندان دوباره تعداد غزال ها زیاد می شود و ۹۰۰۰ سال پیش كه دوره یخبندان به اتمام می رسد غار علی تپه برای همیشه متروك می شود و ساكنان آن به دشت ها سرازیر می شوند و فرهنگ فرا پارینه سنگی در این منطقه به اتمام میرسد، بازدید از این غار باستانی فقط با یک مربی حرفه ای و تجهیزات امکان پذیر خواهد بود. در آخر باید بدانید نقشه ی فوق مربوط به روستای آلتپه بوده و برای رسیدن به این غار آدرس دقیق را از بومیان جویا شوید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=66533

سامیار علیپور

کل زندگی من شده گردشگری و سفر و همه برنامه هام طوریه که بتونم ماهی دو مرتبه گردشی هیجان انگیز داشته باشم.

مطالب مرتبط
قلعه سنگی کلاردشت
امیر رضا شاهرخی
2 دیدگاه
غار کلاته خیج شاهرود
مهدی خانی
0 دیدگاه
قله توچال
پروانه ماندگار
4 دیدگاه
گذرگاه تیزی نتیشکه 2100 متری مراکش
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
غارهای هرکول طنجه
شهره مقصودی
0 دیدگاه
قله کوه ریگی لوسرن
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس