ezgif-1-ff200d5a3d

خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی قجری

خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی عامری
ezgif-1-eca2962dc6

خانه عامری ها کاشان امروزه به اقامتگاه سنتی عامری ها تغییر کاربری پیدا کرده است، شما علاوه بر بازدید از این اثر ملی می توانید به تعداد شب های مورد نیاز در این محل نوستالوژی اقامت به یاد ماندنی را تجربه کنید، این مکان زیبا همچون سایر خانه های تاریخی دوره حکومت قاجارها با دو بخش بیرونی و درونی متشکل از شاه نشین، سرداب، مطبخ، حمام های زنانه و مردانه در کنار گچ بری های فوق هنرمندانه احداث شده بود تا خاندان تاجر نشین عامری در آن سکونت نمایند.

خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی عامری خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی عامری

عمارت عامری ها کاشان

عمارت عامری ها کاشان در طول این چندین دهه بخش هاییش به افراد مختلف فروخته شد که همین امر باعث شد قسمت هایی از این اثر خارق العاده امروزه تفکیک شوند، این بنا در سال ۱۳۷۴ توسط اداراه میراث فرهنگی از صاحبان شخصی آن خریداری شد و تا سال ۸۰ مورد بازسازی توسط برترین معمارین بومی کاشانی قرار گرفت تا امروزه با تغییر کاربری به زیباترین اقامتگاه سنتی ایران تبدیل شود.

خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی عامری خانه عامری ها کاشان و اقامتگاه سنتی عامری

اقامتگاه سنتی خانه عامری ها

اقامتگاه سنتی خانه عامری ها امروزه با در نظر گرفتن منازل اطراف متشکل از هشتاد واحد اقامتی مجلل می باشد، اتاق های این مکان شامل یک تخته، دو تخته توئین، دبل و تریپل هستند که در آن وعده های صبحانه، ناهار و شام برای گردشگران سرو می شود، تقریبا نیمی از بیشتر گردشگران خارجی شهر توریستی کاشان اینجا را برای اقامتشان انتخاب می نمایند.

سخن پایانی

حال که با خانه عامری ها کاشان و این اقامتگاه دیدنی آشنا شدید خوب است بدانید این مکان در فهرست میراث ملی ایران هم به ثبت رسیده است، در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره این محل در بخش زیر برای ما و دیگران کامنت کنید.

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=44199

فاطیما علیزاده

در ابتدای نوجوونی بودم که با یک خانم گردشگر چند روزی سپری کردم ، همین مورد تلنگری به من زد و فهمیدم عاشق کار گردشگری و سفر هستم ، پیشنهاد می کنم هر هفته شده چند ساعت گردش کنید.

مطالب مرتبط
کاخ تچر تخت جمشید
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
کاخ آپادانا تخت جمشید
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
دروازه ملل تخت جمشید
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
خزانه شاهی تخت جمشید
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
کاخ هدیش تخت جمشید
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
کاخ بار عام پاسارگاد
کیوان ناصر
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس