خانه امین التجار اصفهان

خانه امین التجار اصفهان

خانه امین التجار که با نام خانه امین اصفهان نیز شناخته می شود یکی از زیبا ترین خانه های تاریخی اصفهان است که در اثر احداث خیابان متاسفانه حیاط نسبتا وسیع آن از بین رفت، این خانه تاریخی و بسیار زیبا متعلق به محمد علی امین التجار از تجار به نام و پر آوازه اصفهان بوده است . این عمارت دیدنی متعلق به دوران قاجار در دو طبقه بنا شده که دارای ۱۴ اتاق یکسره آیینه کاری و گچ بری شده در کنار یک حیاط زیبا که از بین رفته و حالا میله های اهنی ایوان خانه را در برگرفته اند.

معماری خانه امین اصفهان

در نگاه اول شش ستون بلند شش متری در ایوان خانه به چشم می خورد و نمای ایوان با گچ بری و نقاشی تزیین شده است، دو ستون از شش ستون با کنده کاری های بسیار زیبایی آراسته شده که سر ستون ها نیز مزین به مقرنس کاری های چشم نواز هستند، خانه امین با آیینه کاری ها ، کاشی کاری ها و گچ بری های بدیع رایج در عصر قاجار تزیین شده و از هنر نقاشی مینیاتوری در داخل بنا استفاده شده است.

در طبقه اول حوضی زیبا به سه فواره قرار گرفته و طبقه دوم تالار های زیبایی برای پذیرایی از مهمان دارد ، درب ها و پنجره های خانه نیز با منبت کاری و خاتم کاری های زیبا آراسته شده و شیشه های رنگی و ارسی ها زینت بخش قسمت ها مختلف آن شده اند. خانه امین از نظر زیبایی های بصری یکی از زیبا ترین خانه های اصفهان است، در این اصفهان گردی می توانید از حمام علی قلی آقا در ۴۰۰ متری این جاذبه دیدن کنید و نظرات خودتون رو برای ما و دیگر مسافران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=64003

فاطمه لایقی

مطالب مرتبط
مقبره خواجه نظام الملک اصفهان
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
مسجد جامع اصفهان
ترلان کمیلی
10 دیدگاه
مسجد امام علی اصفهان
سردبیر ارشد
1 دیدگاه
بریانی حاج محمود شفاعت اصفهان
ترلان کمیلی
6 دیدگاه
بازار بزرگ اصفهان
مهری شاپوری
2 دیدگاه
تیمچه ملک التجار بازار اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس