کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / واکسن های مورد تایید تایلند ( آگوست ۲۰۲۲ )

واکسن های مورد تایید تایلند ( آگوست ۲۰۲۲ )

واکسن های مورد تایید تایلند ( آگوست 2022 )

با ورود بیماری کرونا به دنیا، و خطر همه گیری آن و قدرت سرایت این بیماری، کشورها، محدودیت هایی را اجرا کردند که همگی خواسته یا نا خواسته موظف به اجرای آن شدند؛ تایلند کشوری توریستی است که هرساله گردشگران و مسافران زیادی برای تفریح و همچنین خرید به این کشور سفر دارند. در این مقاله با واکسن های مورد تایید تایلند برای مسافران آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

در دوران اوج کرونا محدودیتها بسیار شدید بوده که مسافرت و ورود و خروج، نه تنها به کشورهای دیگر بلکه حتی مسافرت های بین شهری نیز ممنوع شده بود. اما کم کم با فرونشستن اوج کرونا و ضعیف شدن این ویروس و همچنین با کشف واکسن های کرونا، محدودیتها تغییر کرد و کمتر شد. اکنون دیگر با داشتن کارت واکسیناسیون کرونا این سفرها امکان پذیر هستند؛ البته با قوانین خاصی که هرکشور در شرایط کرونایی قرار داده باشد.

واکسن های مورد تایید برای سفر به تایلند

واکسن های فایزر- جانسون اند جانسون – مدرنا- سینوفارم – سینواک – اسپوتنیک – آسترازنکا و کووی شیلد، مورد تایید کشور تایلند می باشد اما با شرایط خاصی که برای شما توضیح خواهیم داد؛ و باهم آنها را مرور خواهیم کرد :

تایلند برای اجازه ورود گردشگران به کشور ۳ قانون و برنامه قرار داده که گردشگران موظف به انجام و رعایت آن می باشند:

  • اول: ارائه تست منفی کرونا ۷۲ساعت قبل از سفر به تیلند.
  • دوم: داشتن بیمه سلامت با پوشش ۲۰۰۰۰ دلار، که در صورت ابتلا به کرونا در تایلند از آن استفاده شود.
  •  سوم: دریافت کد Thailand pass qr

اگر شما یکی از واکسن های سینوفارم و یا آسترازنکا را دریافت کرده باشید و از دوز دوم آن مدت ۱۴ روز گذشته باشد می توانید طبق برنامه هایی کشور تایلند برای ورود گردشگران قرار داده، شرایط سفر به این کشور را برای خود محیا سازید.

سفر بدون تایلند بدون قرنطینه | Sand box وTest& Go

در برنامه تست اند گو مسافر باید بدو ورود به کشور تایلند، تست کرونا داده و تا مشخص شدن اقامت داشته باشد. هتل هایی که حدود ۷۰% از کارکنان آنها تمام SHAPLUS نتیجه در یکی از هتل دوزهای واکسن کرونا را دریافت باشند، مجوز (شاپلاس) دارند.

ولی در برنامه سندباکس مسافرانی که واکسیناسیون شده اند، باورود به کشور تایلند فقط می توانند مدت ۷ روز زا در هتل های ( شاپلاس ) و آن هم فقط در استان هایی که نامشان در برنامه سندباکس ذکر شده، اقامت داشته باشند، و پس از ۷ روز به دیگر نقاط تایلند سفر داشته باشند.

این هتل ها عبارتند از : پوکت – کوفانگان – پاتایا – سی راچا – ساموی – کرابی – کوساموی – کوتائو – ساتاهپ – بانگ لامونگ – پهانگ نگا – کوچانگ.

QR قابل اسکن داشته باشد، الزامی ست. البته در هردوی این برنامه ها داشتن کارت واکسیناسیونی که کد لازم به ذکر است شرایط سومی هم برای سفر به تایلند وجود دارد، که آن برای مسافرانی که هیچگونه واکسنی نزده و یا از دریافت واکسن آنها ۱۴ روز نگذشته باشد سفر را ممکن ساخته، با این شرایط که ، و آن هم فقط در استان های بانکوک- ساموت پراکان – SHA PLUS مسافران می توانند فقط در هتل های پاتایا – پوکت و ساموی، اقامت داشته باشند و پس از گذشت ۱۰روز به سایر نقاط تایلند سفر کنند. این برنامه اجباری بوده و با نام Alternative Quarentine شناخته شده است.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73380

سردبیر ارشد

مطالب مرتبط
سالن و رستوران کیو
مریم عظیمی
0 دیدگاه
رستوران ازراق
مریم عظیمی
0 دیدگاه
منشور حقوق بشر کوروش کجاست؟
مریم عظیمی
0 دیدگاه
فهرست مناطق شکار ممنوع ایران
کوروش ابریشمی
0 دیدگاه
تقویم نمایشگاه بین المللی تهران در سال 1401
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
سفر به ایران در جام جهانی قطر رایگان شد!
کوروش ابریشمی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس