aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

اقیانوس پارک یا آکوا پارک تهران

Ocean Park - Aqua Park
اقیانوس پارک یا آکوا پارک تهران
ezgif-1-eca2962dc6

اقیانوس پارک آب و آتش یا مجموعه تفریحی آکوا پارک یا مجموعه علمی و تفریخی اقیانوس پارک شباهت زیادی به پارک ژوراسیک تهران دارد، اقیانوس پارک از جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان در جوار پارک آب و آتش ، پل طبیعت و بوستان بنادر بوده که در آن بخش‌های مختلفی از جانداران دریایی، بخشی برای سفر به اعماق اقیانوس، دریاچه و آبشار با حیوانات متحرک با هدف معرفی ماهی و آبزیان اعماق دریا و اقیانوس برای کودکان ۵ تا ۱۲ سال تعبیه شده است، از ادامه با بخش‌ها و دیدنی‌های اقیانوس پارک تهران آشنا می شوید. ساعات کاری اقیانوس پارک همه روزه از ۱۶ عصر الی ۲۲ شب و روزهای پنجشنبه، جمعه و سایر تعطیلات از ساعت ۱۱ ظهر الی ۱۲ شب می باشد.

قیمت بلیط اقیانوس پارک

قیمت بلیط اقیانوس پارک در سال جاری ۱۲۰ هزار تومان است که در سایت‌های تخفیفی می توانید آن را با مقداری تخفیف تهیه کنید، دقت کنید در روزهای آخر هفته که این مجموعه شلوغ می شود، اگر بلیط اقیانوس پارک را از قبل تهیه نکرده باشید و بخواهید در درب ورودی آن را بخرید، شاید تا یک الی ۲ ساعت انتظار بکشید تا نوبت شما برای ورود شود. برای خرید بلیط می توانید با شماره تلفن اقیانوس پارک که در بخش جزئیات مطلب درج تماس بگیرید تا سانس خود را از قبل رزرو کنید.

مجموعه تفریحی آکوا پارک

مجموعه گردشگری اقیانوس پارک در فضایی بیش از ۳ هزار متر مربع در منطقه گردشگری اراضی عباس آباد و در روبروی مجموعه پارک آب و آتش ساخته شده ، عموم بازدید کننده‌های این مجموعه خانواده‌ها هستند، بخش‌ها و جاذبه‌های اصلی مجموعه گردشگری اقیانوس پارک به شرح است :

۱. بخش ویژه نمایش ابتدایی (پریشو) آکوا پارک

یک نمایش ۵ دقیقه ای از سفر به اعماق اقیانوس و دیدن انواع موجودات دنیای زیر آب همراه با جلوه های ویژه جذاب که در ایران کم نظیر است (پاشیدن آب، عروس دریایی های رباتیک و حباب ساز).

۲. بخش تاثیرات مخرب پلاستیک بر اقیانوس

بخش ویژه تاثیرات مخرب آلودگی های اقلام پلاستیکی در محیط زیست دریایی و همچنین بخش علمی مجموعه بوده تا کودکان از سنین پایین به این امور آشنایی پیدا کنند و در آینده حافظ محیط زیست و بویژه دریاها باشند.

۳. دریاچه اقیانوس پارک

دریاچه بزرگ مجموعه شامل دو بخش ماهیان کوی و ماهیان آب شیرین همراه با کشتی و ساحل زیبا که محل خوبی برای عکاسی، پیاده روی و برپایی اردوهای دانش آموزی در کنار المان‌هایی متعدد دریایی و اقیانوسی است.

۴. حیوانات متحرک اقیانوس پارک

بخش حیوانات متحرک دریایی درون دریاچه و ساحل مجموعه شامل :صدف، وال، لاک پشت چرمی ، پیلاتیپوس، خرچنگ ، گراز دریایی . اینجا از جذاب‌ترین قسمت‌های اقیانوس پارک برای خردسالان بوده که اکثر خانواده‌ها از آن دیدن می کنند.

۵. آبشار و رودخانه مصنوعی آکوا پارک

بخشی شلوغ دیگری در این مجموعه با عنوان آبشار و رودخانه مصنوعی اقیانوس پارک طراحی شده است، بخش ویژه آبشار و رودخانه مجموعه و حیوانات متحرک مرتبط با آن شامل :شنگ رودخانه ای ، سمور ، قورباغه ، اسب آبی هستند که با ابعاد دقیق و البته متحرک نشان دهنده شیوه زندگی این گونه‌های آبزی هستند.

۶. جانداران قطبی آکوا پارک

 بخش ویژه قطب و حیوانات متحرک مرتبط با آن شامل:خانواده پنگوئن ها، فک دریایی. این جانوران که دو زیست هستند اکثرا در قطب جنوب و شمال و مناطق فوق العاده سردسیر نظیر سیبری و آلاسکا زندگی می کنند که امروزه با رشد گرمایش زمین تمام آنها در خطر انقراض دائمی قرار دارند.

۷. جانداران اعماق آکوا پارک

 بخش ویژه اعماق اقیانوس بخش اول شامل : سفره ماهی، دلفین ، کوسه و مارماهی می باشند که آنها هم کمی متحرک هستند، در سالن دیگر و بخش ویژه اعماق اقیانوس بخش دوم شامل نهنگ قاتل و زیر دریایی معرفی شده که در کنار آنها برخی کاتالوگ‌ها از ابعاد و مناطقی که انواع کوسه، دلفین و نهنگ‌های عظیم الجثه زندگی می کنند برای داشن آموزان درج شده است.

۸- آکواریوم اوشن سنتر اقیانوس پارک

 اوشن سنتر شامل : بزرگترین آکواریوم‌ آب شور پایتخت له گفته پرسنل این مجموعه همراه با دکور عظیم که در آن برخی گونه‌های نادر که در دریاها و اقیانوس‌های آب شور از خلیح فارس تا اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام به نمایش گذاشته شده و البته این قسمت برای گردشگران بزرگسال هم جذاب بوده و از آنجایی که در تهران یک آکواریوم آب شور درست و حسابی نداریم برای علاقه مندان به ماهی قطعا حالب خواهد بود.

۹. موزه ماهیان اندمیک

موزه ماهیان اندمیک ایران شامل گنجینه منحصر بفرد بانک ژن ماهیان اندمیک ایران. بوده که از غنی‌ترین موزه‌های ایران با موضوع ماهی و بانک ژن اندمیک بشمار می رود و برخی بازدیدکنندگان آن، دانشجویان زیست شناسی و رشته‌های مربوطه هستند.

۱۰. سالن ایکس ری اقیانوس پارک

بخش‌های ویژه شامل دستگاه ایکس ری کوسه و همچنین کالکشنی خاص نمونه‌های تاکسیدرمی از موجودات دریایی و صدف‌ها و مرجان‌ها و انواع ماهی‌های اقیانوسی بوده تا شما بتوانید داخل بدن این جانداران آبزی را کامل مشاهده کنید.

۱۱. نمایش مپینگ شو

 بخش پایانی از گردش در اقیانوس پارک آب و آتش، نمایش ویژه پایانی مپینگ شو جذاب با تم فانتزی موجودات دریایی بوده که در حد ۵ تا ۱۰ دقیقه برای بدرقه گردشگران طراحی شده و یک نمایش فانتزی نیمه شاد است.

گیفت شاپ اقیانوس پارک

یکی از بخش‌های جالب داخل این مجموعه، فروشگاه گیفت شاپ اقیانوس پارک بوده که در آن محصولات و یادبودهایی با تم دریا، اقیانوس و برخی المان‌های دریایی دیگر فروخته می شود که می توانید برای خود یا فرزندتان از آن‌ها یکی به عنوان یادگاری بخرید.

استودیو عکاسی فوتو استور

از خدمات اقیانوس پارک برای بازدید کنندگان بخش استودیوی عکاسی حرفه‌ای آن با نام فوتو استور است، ثبت فیلم یا عکس با تم و مجسمه‌های متحرک موجودات دریایی این مجموعه از گردش شما همراه دوستان یا خانواده جالب خواهد بود که البته با پرداخت هزینه انجام می شود.

اقیانوس پارک کجاست؟

برای رسیدن به اقیانوس پارک می توانید نقشه مجموعه تفریحی و علمی اقیانوس پارک آب و آتش در ابتدای مطلب را لمس کنید تا با کمک نرم افزارهای مسیریاب براحتی به این مجموعه برسید، اقیانوس پارک از جاهای دیدنی تهران در منطقه ۳ و منطقه گاندی بوده که برای رسیدن به آن می توانید از اتوبان شهید حقانی، بزرگراه همت و یا بزرگراه شهید مدرس خودتان را به چهارراه جهان کودک خیابان شهیدی در غرب بوستان آب و آتش و کوچه ناوک برسانید. همچنین می توانید خودروی سواری خود را در پارکینگ پارک آب و آتش یا پارکینگ پل طبیعت با خیالی آسوده پارک کنید.

نزدیک‌ترین مترو به اقیانوس پارک

بهترین روش مراجعه به اقیانوس پارک استفاده از متروی تهران است، اکثر خیابان‌های اطراف پل طبیعت و بوستان آب و آتش همیشه ترافیک دارد، نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به اقیانوس پارک تهران، ایستگاه متروی شهید حقانی در ضلع شرقی بوستان طالقانی است، از آنجا می توانید ابتدا وارد پارک طالقانی شوید تا با عبور از پل طبیعت و آب‌نمای پارک آب و آتش به خیابان شهیدی و کوچه ناوک که این مجموعه در آنجاست، بروید.

نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به آکوا پارک

روش دیگر برای بازدید از این مجموعه علمی و تفریحی استفاده از اتوبوس است، ایستگاه اتوبوس چهارراه آفریقا در بلوار نلسون ماندلا نزدیک‌ترین اتوبوس به مجموعه اقیانوس پارک است که از آنجا می توانید مسافت ۲۰۰ متری را پیاده به سمت خیابان شهیدی و کوچه ناوک طی کنید.

امکانات اقیانوس پارک

در پایان شما را با لیست امکانات اقیانوس پارک برای گروه‌های خانوادگی و گروه‌های دانش آموزی آشنا می کنیم، توالت ایرانی و فرنگی، کافه رستوران با سرو غذا و نوشیدنی، نمازخانه برای برپایی نماز، نیمکت و آلاچیق، یک بخش برای فضای انتظار با جلوه‌های سرسبز، لابی شماتیک با جلوه‌هایی از صدف، کارگاه و کلاس‌های آموزشی مرتبط، اطلاعات و راهنمای گردشگری از آن دست می بانشد، منتظر امتیاز و نظرات اقیانوس پارک آب و آتش در بخش زیر هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=85417
banner1

پروانه ماندگار

مطالب مرتبط
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه
خانه مردم شناسی بومیان کیش
الناز ایل بیگی
2 دیدگاه
پارک ساحلی جزایر ناز
پروانه ماندگار
3 دیدگاه
بهترین مراکز خرید پوشاک تهران کدامند؟
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
پاساژ کمپانی تهران
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 1 ساعت
ساعت دسترسی : 16:00 تا 22:00
هزینه ورودی : 120.000 هزار تومان
ثبت شده در : بزرگ‌ترین آکواریوم آب شور تهران - بهترین مجموعه علمی دریایی استان تهران
قدمت این مکان : 1401 خورشیدی
نوع کاربری : مجموعه علمی و تفریحی با موضوع جانداران اقیانوسی
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : پیاده روی، عکاسی
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، پارکینگ، کافه، رستوران، راهنما، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، فضای سبز، نیمکت، لابی، آلاچیق
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی، کفش راحتی
اطلاعات تماس
آدرس : استان تهران، تهران، منطقه 3، محله گاندی، چهارراه جهان‌کودک به سمت حقانی خیابان شهیدی جنب کوچه ناوک
شماره تماس : 02124557