کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / قله ارفع کوه در ارفعده

قله ارفع کوه در ارفعده

قله ارفع کوه در ارفعده

قله ارفع کوه از جاهای دیدنی روستای ارفعده در جاذبه های جاده فیروزکوه می باشد، درجه سختی ارفعده از ۱۰۰ ، ۷۵ محسوب می شود و صعود به قله ارفع کوه همانطور که در نقشه ارفعده می بینید نیاز به گروهی حرفه ای دارد، در ادامه همراه من در این تودی باشید.

صعود به ارفع کوه

صعود به ارفع کوهقله ارفع کوه در مسیر جنگل ارفعده در شرق البرز مرکزی با ارتفاع ۲۷۳۰ متر واقع شده است. مبدأ صعود روستای ارفع ده است که در کیلومتر ۳۸ جاده فیروزکوه به قائم شهر قرار دارد ، مسافت جاده روستای ارفع ده ۵ کیلومتر است که کمتر از ۲ کیلومتر انتهای آن خاکی است. فاصله کرج تا ابتدای جاده روستای ارفع ده ۲۲۲ کیلومتر می باشد.

ارفع کوه از سه نقطه به شرح ذیل صعود می شود :

ارفع کوه از سه نقطه به شرح ذیل صعود می شود :شرقی از ارفع ده صعود می شود و کوتاهترین مسیر است. شمالی از دوآب صعود می شود و طولانی ترین مسیر است و جنوبی که از ویسه سر صعود می شود.

توپوگرافی قله ارفع کوه

توپوگرافی قله ارفع کوهقلل عباسعلی ، سرکوه و نرو در شرق ، قله سنگر در جنوب و قلل اونیسه و میشینه مرگ در غرب.

پوشش گیاهی منطقه ارفعده

پوشش گیاهی منطقه ارفعدهدرختان بلوط ، راش، افرا، توسکا، و گیاهانی نظیر گون ، آویشن کوهی ، چای کوهی ، گل پر و برخی گیاهان دارویی می باشد.

گونه های اصلی جانوری ارفعده

شوکا ، مرال ، پلنگ ، روباه معمولی، شغال ، تشی، گراز، خرس قهوه ای ، کبک، تیهو ، کبک دری ، انواع پرندگان شکاری و افعی البرزی وضعیت آنتن دهی موبایل : دربسیاری از نقاط وجود دارد.

وضعیت آب در منطقه ارفع کوه

وضعیت آب در منطقه ارفع کوهحدود ۵۰۰ متر مانده به روستا چشمه داخل امام زاده سام ولام و چشمه دوم در ارتفاع ۲۴۸۰ متری ضلع شمال غربی گوسفند سرا ، البته در طول مسیر صعود چشمه وجود ندارد.

بهترین فصل صعود به ارفع کوه

بهترین فصل صعود به ارفع کوهبهار و پاییز بهترین زمان صعود به این قله زیباست که دل جنگل، تعدادی چشمه و مناطق کوهستانی عبور می کند، به هیچ عنوان بدون گروه کوهنوردی راهی این قله نشوید! منتظر امتیاز و نظر شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=72293

آیدا قوام

اگر عطش دنیا شما رو از زندگی انداخته سفر کنید ، مهم نیست کجا ، دور یا نزدیک ، ارزون یا گرون ، با هتل یا بی هتل فقط سفر کنید.

مطالب مرتبط
کلبه‌های جنگلی پارک جوارم سوادکوه
بهنام خیریه
12 دیدگاه
پارک تفریحی جوارم
پروانه ماندگار
3 دیدگاه
پارک جنگلی جوارم
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
اقامتگاه بوم‌گردی کیمه سوادکوه
مهری شاپوری
0 دیدگاه
جنگل لفور
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
کلبه عادل جنگل لفور
بهنام خیریه
4 دیدگاه

4 پاسخ

  1. متاسفانه آب نداره و چشمه فاصله داره با پناهگاه. برای همین بیش از یک وعده موندن زیاد امکانپذیر نیست. لذا آب لازم رو از چشمه های سر مسیر همراه بیارید.

  2. پناه گاه درست در بالاترین نقطه قله ارفه کوه است. و نمای بسیار زیبایی از اطراف منطقه دارد. رسیدن به آن نسبتا پیمایش طولانی و سنگینی دارد، علی رغم اینکه در مختصات ارتفاعی بالایی نیست حدود ۲۶۰۰ متر. اما به دلیل طولانی شدن پیمایش حتما باید از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشید. متاسفانه برخی از کوهنواردان عزیر نظافت پناهگاه و اطرافش را اصلا نگه نمی دارند و حتی باقیمانده غذاهایشان را اطراف پناهگاه باقی می گذارند. یا حتی مدفوع و ادرار هم من دیدم اطرافش. اگر به قله رسیدید و خواستید استراحت کنید، حواستان به گروه ها و افراد تازه وارد هم باشد.. پناه گاه ملک شخصی شما نیست. منفعت عمومی دارد. در حفظ و نگهداری پناهگاه ها کوشا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس