aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

کوه اسبی چال البرز

کوه اسبی چال البرز
ezgif-1-eca2962dc6

در رشته کوههای البرز مرکزی دو قله به نام های کهنو و اسبی چال در منتهی الیه دره بزرگ وارنگرود قرار دارند. قله سوزنی شکل اسبی چال که از قله های مرتفع البرز و بر روی شانه شمالی قله خلنو قرار دارد. اگرچه این قله مرتفع از چشم کوهنوردان پنهان مانده ،اما امروز بسیاری از گروه های متوسط و حرفه ای در این زمینه تفریحی – ورزشی همراه با تجهیزات ایده آل و مربی برای صعود به این منطقه می ایند.

مسیر صعود به اسبی چال

درجاده کرج به چالوس پس از گچسر به سمت شرق وارد جاده خاکی ده وارنگرود شدیم ودراین میان موقعی را انتخاب میکنیم که مناسب ترین زمان از لحاظ طراوت و زیبایی وخنکی هوای این دره زیبا ولی بی درخت باشد. رودخانه بسیار زیبا و خروشان بنظر میرسد. پس از دره و عبور از پل رودخانه مسیری را در امتداد راه مالرو وپاکوب بسمت شرق مدتی ادامه می دهیم.

از نزدیکی مرتع سکه نو در شمال قله سه چال از سمت چپ رودخانه بسمت راست و مجددا از طریق چند صخره بزرگ یک پیچ پس از عبور از شانه شمالی سه چال به آنطرف رودخانه رفته مسیر را درمیان دشت با طراوت وسرسبزی به سوی شرق ادامه میدهیم. هنوز ساکنین فشمی و شهریاری گوسفند سراها به این مناطق نرسیده اند. از محل تقاطع راه ولدر بالدر که شمشک را به این نقطه وصل میکند گذشته(۱) مستقیم بسوی محل دوآب خلنو به پیش میرویم و دقیقا در جناح جنوبی قله کهنو روبروی اسبی چال شبی سرد را در این نقطه کوهستانی بسر میبریم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=63547
banner1

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
آبشار چال مگس
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار هنزک لواسان
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
باغ موزه مینیاتور تهران
ترلان کمیلی
3 دیدگاه
مجموعه تفریحی ورزشی هودین و هورام تهران
الهه شاکردوست
11 دیدگاه
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه
غار نمکدان قشم
ترلان کمیلی
5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس