آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا با آدرس و تصاویر | جاذبه های گردشگری ترکیه | این تودی

Antalya
36°
few clouds
humidity: 23%
wind: 5m/s SSW
H 30 • L 28
33°
Mon
34°
Tue
34°
Wed
33°
Thu
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری آنتالیا

معرفی آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا با آدرس و تصاویر

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا به صورت یک قوس نیم دایره ای شکل بزرگ با عرض 96 متر و طول 115 متر با ظرفیتی برابر با 6000 نفر با مصالحی کاملا سنگی با معماری رومی ساخته شده است، به گفته تاریخ دانان آسپندوس توسط برده های رومی در هنگام تصرف عثمانی توسط رومیان ساخته شده است.

 • آدرس آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا : ترکیه، آنتالیا، منطقه باستانی سریک، آسپندوس، آمفی تئاتر باستانی آسپندوس
 • ساعات بازدید از آمفی تئاتر باستانی آسپندوس : 8 تا 18
 • هزینه بازدید از امفی تئاتر اسپندوس انتالیا : رایگان برای عموم گردشگران
 • تاریخچه امفی تئاتر اسپندوس : سال 155 پس از میلاد مسیح
 • آنتن دهی موبایل : دارد
 • اینترنت : دارد
 • سختی مسیر : آسان 300 متر خاکی
 • امکانات رفاهی اطراف آمفی تئاتر باستانی آسپندوس : رستوران – کافی شاپ – فروشگاه – هایپرمارکت – سرویس بهداشتی – ترانسفر

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

آمفی تئاتر آسپندوس

پس از معرفی مهم ترین و برترین جاذبه های توریستی آنتالیا نظیر ساحل لارا، مرکز خرید تراسیتی، پارک آبی آکوالند، پارک آبی لند آف لجندز و برج ساعت آنتالیا اکنون نوبت به معرفی یکی از برترین جاهای تاریخی آنتالیا یعنی آمفی تئاتر باستانی آسپندوس رسیده است.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

یکی از قدیمی ترین و کهن ترین سالن های جنگی با سبک معماری رومی ایتالیایی در شهر آنتالیا و همچنین پس از تلاش های فراوان آسپندوس در سال 2015 میلادی به عضویت میراث جهانی یونسکو درآمد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

آمفی تئاتر باستانی آسپندوس آنتالیا – aspendos

خوب با فاصله گرفتن از مرکز شهر آنتالیا همانند شهر تهران، علاوه بر خلوتی بیش از حد، ساختمان ها و خانه ها به سبک و سیاق قدیمی بیشتر به چشم میخورد و اگر به سمت شرق آنتالیا سفر کنید و خیابان تاریخی سریک، اولین چیزی که با چشمان شما بازی خواهد کرد، آمفی تئاتر آسپندوس می باشد که از دور خودنمایی می کند، اگر اهل جاذبه های تاریخی و آمفی تئاتر باشید می دانید که نظیر چنین سالن هایی فقط در ایتالیا و یونان وجود دارد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

در دوره تصرف کشور ترکیه به دست رومیان، پادشاه دوم رومیان یعنی  مارکوس آئورلیوس آنتونیوس (Marcus Aurelius Antoninus) در صده دوم پس از میلد مسیح دستور ساخت این آمفی تئاتر را بهزیر دستان خود داد و در عرض کمتر 5 سال این بنا ساخته شد و در آن نبرد های جنگاوران برده رومیان انجام میگرفته است.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

معمار بنای آمفی تداتر اسپندوس مهندسی یونانی و به نام به اسم زنون بوده است، در قسمت شمالی این بنا چند اتاق وجود دارد که جهت تماشای سران حکومت رومیان و آماده سازی گلادیاتورها و جنگاوران بوده است.

همچنین در روی نقشه این مکان دقیقا 600 متر بالاتر از سطح دریا و در دل کوهستان ساخته شده است و این در نوع خود بین دیگر ساختمان های غول پیکر بی نظیر می باشد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

معماری آمفی تئاتر آسپندوس

اگر با دقت به سکوهای سنگی این آمفی تئاتر نگاه کنید متوجه خطوطی جدا کننده می شوید که با عرض 50 سانتیمتر از یکدیگر تقسیم شده اند و علت آن هم میزان فضای نشستن برای هر نفر بوده است.

همچنین در چنین آمفی تئاترهایی چه در یونان و چه در ترکیه برای تماشای جنگ های و درگیری ها مردان در طبقه اول و زنان در طبقه بالایی مینشتند و همین علتی بوده که معماری طبقه دوم این آمفی تئاتر باستانی خیلی زیباتر و شکیل تر نسبت به طبقه اول آن باشد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

معماری داخلی این آمفی تئاتر به گونه ای بوده است که تماشاگران در طبقات بالای این سالن از نور آفتاب در امان بمانند بوسیله یک سقف و نورگیر سنگی زیبا و همچنین در درون ساختمان استراحت پادشاهان اتاق های متعددی وجود دارد که هر کدام به گفته کارشناسان کاربری خاص خودش را داشته است.

در امفی تئاتر اسپندوس علاوه بر جنگ ها، اعدام های مختلف جنایتکاران و خائنین به حکومت روم هم صورت میگرفته است که از مشهورترین آنها می توان به اعدام با گیوتین اشاره کرد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

امکانات رفاهی آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

برای رفاه حال گردشگران در این آمفی تئاتر امکانات رفاهی خوبی نظیر سرویس های بهداشتی، راهنمای گردشگری، بخش گمشده ها، اطلاعات، آنتن دهی خوب موبایل، تاکسی سرویس و کافه رستوران هایی در نزدیکی این محل تاریخی تعبیه شده است.

READ  کلیسای سنت دیوید تفلیس در منطقه تفریحی متاتسمیندا با راهنما | این تودی

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

سخن پایانی

شما می توانید از هر کجای شهر آنتالیا با تهیه بلیت تورهای بازدید از امفی تئاتر اسپندوس همراه تعدادی دیگر از گردشگران خارجی به این منطقه تاریخی بروید و یا اینکه بوسیله اتوبوس خودتون رو به این امفی تئاتر برسونید، همچنین بوسیله تاکسی های موجود در هر هتل و سطح شهر این امر امکان پذیر است و بازدید از این امفی تئاتر کاملا رایگان می باشد.

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا

بیشتر بخوانید

9.2
نقد و بررسی این تودی

بررسی شده توسط سامیار علیپور

ارزش تاریخی

9.4

ارزش معماری

9.1

مسیر و دسترسی

9.1

امکانات رفاهی

9.4

شرایط نگهداری

9.2
مزایا

 • از بهترین آمفی تئاتر های ترکیه
 • ثبت میراث جهانی یونسکو
معایب

 • ندارد

1

5.0
01

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب