جاذبه های گردشگری گرجستانپارک

باغ گیاه شناسی باتومی

Batumi Botanical Garden

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
گرجستان، باتومی، باغ گیاه شناسی
مدت زمان بازدید
:
2 ساعت
ساعت دسترسی
:
09:00 تا 18:00
ورودی
:
12 لاری
تفریحات
:
کوهنوردی , جنگل نوردی , پیاده روی , کمپینگ , پرنده بینی , عکاسی
امکانات
:
اطلاعات , سرویس بهداشتی , پارکینگ , کافه , رستوران , آنتن دهی موبایل , دسترسی به اینترنت
اماکن نزدیک
:
ساحل در 2 کیلومتری، کافه رستوران در نقاط مختلف
نکات ضروری
:
شنبه و یکشنبه ها تعطیل است! ورودی خردسال کمتر می باشد!
ثبت ها
:
بزرگترین باغ گیاه شناسی دنیا
افتخارات
:
مساحت 103 هکتار
تماس
:
995422270033
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش کوهنوردی , عینک و کلاه آفتابی , کوله پشتی , آب آشامیدنی
موقعیت روی نقشه گوگل
:

باغ گیاه شناسی باتومی از بهترین جاهای دیدنی بندر باتومی با موقعیت مکانی عالی و در جوار دریای مدیترانه قرار دارد که امروزه از زمره بهترین جاذبه های طبیعی گرجستان محسوب می گردد، شهر باتومی دومین شهر توریستی گرجستان پس از شهر تفلیس می باشد که با دیدنی هایش در سال های اخیر در بین مسافران ایرانی به محبوبیت بالایی دست یافته است.

از دیگر دیدنی های باتومی که در مقالات جداگانه همراه با ادرس و اطلاعات بازدید به شما معرفی کردیم می توان به ساحل سحرآمیز و بهترین هتل های پنج ستاره باتومی اشاره کرد، در این مقاله همراه این تودی باشید تا با باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان آشنا شوید.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

باغ گیاه شناسی باتومی – Batumi Botanical Garden

برای مراجعه به باغ گیاه شناسی باتومی که در فاصله 9.900 متری از مرکز شهر باتومی قرار دارد می توانید به با تاکسی و یا اتوبوس این مسیر را طی کنید، باغ گاهی 103 هکتاری با بیش از 44 هزار گونه مختلف گیاهی انتظار شما را می کشد، گیاهانی از سراسر کره زمین از قبیل گیاهان امریکای لاتین، گیاهان افریقایی، آسیایی و استرالیایی مجموعه ای بی نظیر را تشکیل داده اند، باغ گیاه شناسی باتومی توسط فردی به نام آندره نیکولایویچ در سال 1880 میلادی ایجاد گردید ، که البته در آن ابتدا به این گسترش امروزی نبود و تعداد گیاهان خیلی اندک تر از امروز بود.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

نوشته های مشابه

دیدنیهای باغ گیاه شناسی باتومی

در باغ گیاه شناسی گرجستان بخش ها و باغ های دیدنی فراوانی وجود دارد که از جمله آنها می توان به باغ لیلی، باغ نرگسی، باغ بونسای، باغ گرمسیری، باغ ارکیده، باغ ابزیان، باغ گیاهان دارویی، باغ پزشکی، باغ کویری ، باغ خردسالان، باغ گیلاس و باغ شکسپیر، باغ تحقیقاتی و باغ تاریخی اشاره کرد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

در ادامه به معرفی کاملتر زیباترین باغ های موجود در باغ گیاه شناسی پرداخته ایم، همراه ما باشید :

بخش خردسالان باغ گیاه شناسی باتومی

در این بخش که به باغ خردسالان شهرت دارد کودکان بین 2 تا 17 سال می توانند آموزش های لازم برای پرورش گیاهان مختلف را ببینند و با ابیاری یاهان و درختچه های موجود کمی با محیط زیست آمیخته شوند، از بخش های دیگر موجود در این سالن می توان به باغ تحقیقاتی، باغ ماجراجویی، باغ کارآموزی، باغ خدمت ، باغ درخت های کوچک ، باغ نهال ها، باغ دانه اشاره کرد که همگی ویژه کودکان هستند.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش شکوفه باغ گیاه شناسی باتومی

در بخش یا باغ شکوفه باغ گیاه شناسی از زیباترین باغ های موجود در این جاذبه  طبیعی می باشد که در آن می توانید شکوفه بهترین گل های کره زمین نظیر گل زعفران، گل رز، گل تمشک، گل نایاب اوسا، گل طبرس، گل آناناس، گل کدو تنبل ، گل سرخ، گل بالارونده و گل کلم اشاره کرد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

باغ صخره ای در باغ گیاه شناسی باتومی

در بخش باغ صخره ای باغ گیاهانی را مشاهده خواهید کرد که در شرایط بسیار سخت قابلیت رشد و نمو دارند و می توانند در سرما و یا لا به لای سنگ ها زندگی کنند، خود این بخش از سه بخش گیاهان جنگل ، بخش سنگ ریزه و بخش گل های عاشق اسید شامل می شود.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش خانوادگی باغ گیاه شناسی باتومی

از دیگر بخش های بزرزگ و عجیب موجود در باغ بخش خانوادگی می باشد که در آن می توانید همراه با دوستان و خانواده وارد بخش های مختلفی نظیر بخش گیاهان مگنولیا، بخش گیاهان سالم، بخش گیاهان ابتدایی، بخش گینگکوها، بخش مخروطیان، بخش سرخس، بخش گل های رز و بخش حبوبات اشاره کرد که در آنها گل های نظیر اطلسی، قارچ، جلبک، سرو و مخروطیان به چشم میخورد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش کویر باغ گیاه شناسی باتومی

در باغ کویر همانطور که از نامش مشخص است گیاهان مناطق کویری و گرمسیری به چشم میخورد که از کشورهای مختلف امریکایی و افریقایی جمع آوری شده اند، گیاهانی نظیر کاکتوس های مختلف و درختچه های وحشی و سمی از دیدنی ترین گل های باغ کویر هستند.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش گیاهان دارویی باغ گیاه شناسی باتومی

در بخش گیاهان دارویی گیاهانی را خواهید دید که خواص پزشکی دارند، گیاهانی نظیر مریم گلی، سیب زمینی، فلفل ، ذرت، کدو تنبل، چغندر و کلم ، گوجه قرمز، سیر، کاهو و پیازهای مختلف ، گیلاس، آلو ، برنج، سیب و گلابی اشاره کرد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش گرمسیری باغ گیاه شناسی باتومی

در بخش گیاهان گرمسیری درختانی خواهید دید که ارتفاع آنها تا 70 متر می رسید و گل و درختان مناطق گرمسیری نظیر خط استوا و شرق اسیا به چشم میخورد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

موزه بونسای باغ گیاه شناسی باتومی

درموزه بونسای خود گیاه بونسای را خواهید دید که از خاص ترین گیاهان کره زمین می باشد و بیشتر در کشور ژاپن یافت می شود، این نوع گیاه که در فصل بهار زیباترین شکل خود را پیدا می کند نیازی به آفتاب نداشته و بیشتر ویژه آپارتمان ها می باشد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

باغ معتدل

در باغ معتدل گیاهانی را مشاهده خواهید کرد که در مناطق معتدل کره زمین پرورش پیدا می کنند، گیاهان و درختانی از کشورهای استرالیا، شیلی ، بخش هایی از ایران و دریای مدیترانه مهم ترین آنها هستند.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش نیلوفر آبی

یکی دیگر از بخش های دیدنی و زیبای باغ بخش نیلوفران آبی ان است، نیلوفر آبی گیاهیست که نیازی به خاک نداشته و در آب های نیمه راکد رشد می کند و در دسته زیباترین گیاهان کره زمین قرار دارند.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش مگنولیا

در بخش باغ مگنولیا انواع گونه های مختلف گیاه سر به فلک کشیده مگنولیا را تماشا خواهید کرد، این باغ که در بخش جنوبی پارک قرار دارد شامل بیش از 6 هزار گیاه مگنولیا می باشد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

بخش لاله باغ گیاه شناسی باتومی

در بخش گیاهان لاله این مجموعه زیباترین گل های لاله در رنگ های مختلف را تماشا خواهید کرد که با بیش از 5 هزار مدل مختلف لاله از بکرترین بخش های دیدنی مجموعه می باشد.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

از دیگر بخش هایی که می توانید در باغ گیاه شناسی تماشا کنید باغ های گیاهان استکانی، باغ گل های نرگس، باغ ژاپنی، باغ شکسپیر، باغ گل های معطر ، باغ گل های رز ، باغ فلور، باغ یاس ، باغ گل های کاغذی، باغ آب اشاره کرد که هر کدام شامل هزاران درخت و گیاه هستند.

کتابخانه باغ گیاه شناسی باتومی

در بخش کتابخانه این پارک می توانید هر نوع کتاب ، مقاله های گیاه شناسی و تحقیقات علمی مکتوب و دیجیتالی در رابطه با گیاهان را خریداری نمایید.

فروشگاه ها

در این فروشگاه می توانید دانه های گیاهان ، گیاهان مختلف، نهال و گیاهان دارویی را مستقیما با بهترین کیفیت خریداری نمایید و با خود به ایران بیاورید.

رستوران مگنولیا

تنها یک رستوران در این مجموعه وجود دارد به اسم مگنولیای زرد که در آن هر نوع غذای گرجی، اروپایی، ژاپنی و انواع نوشیدنی های سرد و گرم سرو می شود در بین ساعات 10 الی 15 فعال است.

جشنواره ها

جشنواره ها و فستیوال های متعددی در طول سال به نفع امور خیریه برگزار می شود که در آن گردشگران با خرید بلیت های 200 تا 500 دلاری در کاشت و برداشت گیاهان و نهال در یک روز شرکت می کنند .

سالن برگزاری جشن ها

باغ بروکلین باغ گیاه شناسی محلی برای برگزاری جشن های نامزدی، عروسی، جشن تولد و برگزاری همایش ها و کنفرانس های بین المللی می باشد و با ظرفیت 300 نفر آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

چگونه به باغ گیاه شناسی باتومی برویم ؟

برای مراجعه به این باغ زیبا از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر باغ گیاه شناسی باتومی آماده ی خدمات به بازدیدکنندگان می باشد و خوب است بدانید که برپایی پیک نیک در این باغ و عکاسی بدون مجوز مجاز نمی باشد. برای رسیدن به باغ از مرکز گرجستان و شهر تفلیس می توانید از اتوبوس، ترن، تاکسی و ماشین شخصی استفاده نمایید.

  • اتوبوس : حدودا ۵:۳۵ دقیه طول می کشد و هزینه اش ۱۸ تا ۲۶ دلار یعنی حدودا ۷۲ تا ۱۰۰ هزار تومان می شود.
  • ترن : ۵:۲۶ دقیقه طول می کشد و هزینه اش هم شبیه به اتوبوس است.
  • تاکسی: ۴:۵۰ دقیقه زمان می برد و ۴۸۰ الی ۶۰۰ هزار تومان ( ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار ) هزینه دارد.
  • اتومبیل شخصی : ۴: ۵۰ دقیقه و هزینه اش حدودا ۱۲۰ تا ۱۸۰ هزار تومان می شود.
  • برای عضویت در باغ گیاه شناسی می توانید از این لینک استفاده نمایید.

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

تصاویر باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره باغ گیاه شناسی باتومی، در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا