بهترین مکان‌های تفریحی تهران

3 تا از بهترین مکان‌های تفریحی تهران برای همه سنین

در لیست بهترین مکان‌های تفریحی تهران مراکز تفریحی، شهربازی و جاهای دیدنی فراوانی به چشم می‌خورد که در ایام تعطیل به ویژه پنجشنبه و جمعه مناسب سپری کردن اوقات فراغت شما در کنار دوستان یا اعضای خانواده است، ما در این پست قصد داریم سه تا از بهترین مناطق تفریحی تهران که در هر کدام از آن‌ها، مجموعه‌ای از تفریحات نظیر سینما، شهربازی، پارک و فضای سبز، زیپ لاین، فروشگاه و برخی مراکز خرید، کافه رستوران و تفریحات مناسب همه سنین و بویژه خانواده‌های دارای کودک و نوجوان، در کنار مسیر های پیاده‌روی و مجموعه‌های ورزشی است را معرفی کنیم، در این مقاله همراه من در این تودی باشید.

۱- مجموعه گردشگری دریاچه چیتگر و بام‌لند در منطقه ۲۲

دریاچه چیتگر و بام‌لند از مکان‌های تفریحی تهران
دریاچه چیتگر و بام‌لند از مکان‌های تفریحی تهران

در رده اول از بهترین مکان‌های تفریحی تهران به شما دریاچه چیتگر و مرکز خرید بام‌لند در منطقه ۲۲ را توصیه می کنیم، این دو منطقه در کنار پارک جنگلی چیتگر کمی بالاتر از ایستگاه مترو چیتگر در جوارِ پارک آبی اپارک بزرگترین پارک آبی تهران قرار دارد. دریاچه چیتگر در اطراف خود مجموعه‌ای از تفریحات برای همه سنین و همه سلیقه‌ها از جمله خانواده‌ها تعبیه کرده که در سال‌های اخیر با محبوبیت و استقبال زیادی از سوی مردم و گردشگران ورودی به شهر تهران روبرو شده است.

از آنجایی که ما تفریحات دریاچه چیتگر را قبلاً به صورت تک تک همراه با آدرس و ساعات کاری، هزینه‌ها و نظرات مردم معرفی کردیم، فقط به طور خلاصه در این بخش به نام این مجموعه ها اشاره می‌کنیم.

۲- مجموعه گردشگری و تفریحی برج میلاد منطقه ۲ تهران

اسکای پارک برج میلاد از مکان‌های تفریحی تهران
اسکای پارک برج میلاد از مکان‌های تفریحی تهران
برج میلاد از مکان‌های تفریحی تهران
برج میلاد از مکان‌های تفریحی تهران

در رده دوم از لیست بهترین مکان‌های تفریحی تهران که در ایام تعطیل و چه در آخر هفته توصیه ما به شما برج میلاد است، برج میلاد امروز از حالت مخابراتی کاملا خارج شده و به یک منطقه گردشگری و تفریحی مناسب همه سنین و همه سلایق تبدیل شده است، در سال گذشته شهربازی استارلند یکی از مجهزترین شهربازی های تهران بعد از شهربازی ارم در مجموعه برج میلاد افتتاح شده که خیلی زود بین جوانان و نوجوانان به محبوبیت دست یافته است، در کنار هم این شهربازی، بولینگ و بیلیارد برج میلاد یکی از مجهزترین بولینگ‌های تهران با ۱۶ لاین همراه با مانیتور نمایش امتیازات در این مجموعه راه اندازی شده که علاقمندان به رشته‌های ورزشی و تفریحی همه روزه از این مجموعه بازدید می‌کنند.

علاوه بر اینکه سالن کنسرت برج میلاد یکی از مجهزترین سالن های کنسرت ایران در همین مجموعه قرار دارد، در سال ۱۴۰۱ مجموعه پل معلق و زیپ لاین برج میلاد در کنار سینما گیم برج میلاد و اتاق فرار انیگما افتتاح شد.

همچنین یکی از بهترین جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان با نام شهربازی موضوعی کاربازیا در مقابل درب ورودی برج میلاد افتتاح شد، که به نخستین شهر مشاغل تهران لقب پیدا کرده است و مناسب سنین ۵ تا ۱۳ سال است تا خردسالان در کنار تفریح، بتوانند علایق های خود را پیدا کنند، تا در سنین بزرگسالی درک بهتری از مشاغل مختلف داشته باشند، گرچه این شهربازی با هزینه‌های زیاد برای تمام اقشار مناسب نیست! اما شما اگر کودک خردسال دارید می‌توانید به شهربازی برج میلاد کمی آنسوتر که دو بخش روباز و سرپوشیده قرار دارد مراجعه کنید.

از همه این‌ها که بگذریم، داخل برج میلاد تعداد زیادی از جاهای دیدنی از جمله رستوران گردان برج میلاد وجود دارد که از گذشته مورد توجه تهرانی‌های منطقه ۲ و ۳ قرار داشته است، رستوران گردان برج میلاد بزرگترین رستوران کردن جهان از لحاظ مساحت بوده و مراجعه به آن در وعده‌های صبحانه، ناهار یا شام حداقل برای یک بار در طول عمرتان لذتی خواهد داشت که هرگز آنرا فراموش نخواهید کرد.

شما با تهیه بلیط بازدید از برج میلاد می‌توانید از چهار جای دیدنی این برج که بلندترین آسمان خراش ایران است، دیدن کنید. همچنین سریع‌ترین آسانسور ایران هم در همین برج وجود دارد که البته برای سوار شدن به آن در روزهای تعطیل زیاد معطل خواهید شد، در طبقه ۴ همین برج فودکورت برج میلاد وجود دارد که در آن برترین برندهای کافه رستورانی تهران فعالیت می‌کند.

در طبقه ششم رستوران گردان و در طبقه هفتم سکوی دید باز در ارتفاع ۲۸۰ متری قرار دارد، در ادامه لیست تفریحات برج میلاد، کمی بالاتر از همین سکوی دید باز، مجموعه تفریحی و آدرنالینی شهربازی اسکای پارک تهران افتتاح شده که در آن بلندترین بانجی جامپینگ ایران با نام بانجی جامپینگ برج میلاد با ارتفاع ۲۸۰ متر وجود دارد، البته به غیر از این بانجی جامپینگ، اتاق شیشه‌ای، اسکای فلایر و پیاده روی دور گنبد مدور برج میلاد از دیگر تفریحات این مجموعه فوق آدرنالینی است.

همچنین با تهیه بلیط برج میلاد شما می‌توانید به صورت رایگان از موزه شهرداری واقع در طبقه ۴ و موزه مشاهیر ایران واقع در طبقه ۷ بازدید کنید و در پایان سری به بلندترین نقطه برج میلاد که گردشگران اجازه بازدید از آن را دارند، با نام گنبد آسمان بزنید. این گنبد به صورت سرپوشیده و ۳۶۰ درجه و پانوراما بوده که از لوکیشن‌های زیبا و دیدنی تهران در ارتفاع ۳۲۸ متری این برج دیدنی قرار دارد.

در انتهای این بخش در لیست جاهای دیدنی برج میلاد اگر تمایل داشته باشید در یکی از مجهزترین سالن های سینمایی ایران که در آن ویدئو و دوربین ۱۳ میلیمتری استفاده شده، یعنی پردیس سینمایی برج میلاد واقع در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد شماره ۴ و ۵ دیدن کنید و یکی از جدیدترین فیلم‌های ایرانی سینمای ایران را در این محل با تجهیزات و کیفیت عالی و پخش صوتی دالبی سراند دیدن کنید.

۳- مجموعه گردشگری آب و اتش، پل طبیعت و باغ کتاب در منطقه ۳ تهران

بوستان نوروز و بوستان طالقانی از بهترین مکان‌های تفریحی تهران
بوستان نوروز و بوستان طالقانی از بهترین مکان‌های تفریحی تهران
پل طبیعت از بهترین مکان‌های تفریحی تهران
پل طبیعت از بهترین مکان‌های تفریحی تهران
باغ کتاب از مکان‌های تفریحی تهران
باغ کتاب از مکان‌های تفریحی تهران

در رده آخر از لیست بهترین مکان‌های تفریحی تهران در روزهای تعطیل و آخر هفته‌ها به مجموعه تفریحی و گردشگری پل طبیعت، پارک آب و آتش در راستای بوستان طالقانی و باغ کتاب که همه‌ی در یک راستا، از جاهای دیدنی تهران در منطقه ۳ و در ضلع شرق بلوار نلسون ماندلا قرار دارد می‌رسیم. تنها در همین محدود، بالغ بر ۱۰۰ مکان دیدنی، تفریحی، غرفه، موزه، رصدخانه، زمین ورزشی و کافه رستوران به چشم می‌خورد.

لیست تفریحات و جاهای دیدنی این چهار منطقه که در بخش بالا گفتیم، به قدری زیاد است، که اگر بخواهیم همه ما را معرفی کنیم، از حوصله‌ی این مقاله خارج می‌شود، اما به طور مختصر کافی است بدانید که پارک آب و آتش، شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین پارک طبیعی تهران می‌باشد در کنار پل طبیعت و بوستان طالقانی میزبان صدها کافه رستوران، فودکورت و بخش‌های تفریحی دیگر است.

یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی نزدیک پارک آب و آتش، آسمان نما گنبد مینا تهران با لقب بزرگ‌‎ترین رصدخانه ایران می‌باشد که بعد از عبور از پل ابریشم و در ورودی بوستان نوروز قرار دارد، همچنین زمین اسکیت آب و آتش در کنار سینما گیم اب و اتش هم در همین محل قرار دارند، زیپ لاین کماندو یکی از بهترین زیپ لاین‌های تهران هم در آن سوی بوستان طالقانی و جنوب باغ موزه دفاع مقدس برای علاقه مندان به تفریحات آدرنالینی فعالیت می‌کند.

همچنین گذر گردشگری پارک آب و آتش در سال ۱۳۹۹ در این مجموعه افتتاح شد که در آن غرفه‌های صنایع دستی، خوراکی‌های محلی، شیرینی‌های سنتی و سایر سوغاتی‌های استان‌های دیگر ایران و به فروش می‌رسد. همچنین اگر کمی حوصله به خرج دهید، از روی پل طبیعت که بلندترین پل پیاده روی ایران لقب دارد و یکی از زیباترین سازه های معماری عصر نوین ایران برنده جایزه آقاخان در قزاقستان است، عبور کنید تا با عبور از پارک طالقانی به بلندترین برج پرچم ایران واقع در جنوب بوستان طالقانی خواهید رسید. لازم به ذکر است که منطقه گردشگری پارک آب و آتش یکی از بهترین مناطق تهران برای طبیعت‌گردی و پیک‌نیک در روزهای سیزده بدر و جمعه‌های نیمه اول سال که گرمای هوا اعصاب همه را خراب کرده است می‌باشد.

در سال ۱۴۰۱ خورشیدی، نخستین آکوا پارک ایران با نام اقیانوس پارک تهران در درب غربی بوستان آب و آتش افتتاح شد و خیلی زود در بین خانواده‌های تهرانی دارای کودک خردسال به محبوبیت دست یافت، آبنما آب و آتش هم که در نیمه اول سال، یکی از شلوغ‌ترین لوکیشن‌های تهران و جاهای دیدنی اطراف میدان ونک تبدیل می‌شود که برای دوری از گرمای هوا و خیس کردن بدنتان، ایده آل است.

در لیست پارک‌های پارک آب آتش، بوستان بنادر در جنوب و پارک بوستان نوروز در آنسوی بزرگراه همت، بهترین منطقه برای پهن کردن بساط پیک نیک و زیرانداز همراه دوستان و اعضای خانواده می‌باشد. همچنین بوستان طالقانی هم برای طبیعت‌گردی و پیک نیک مناسب است. اما این بوستان چون از ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح تعطیل می‌شود، محل خوبی برای پیک نیک نخواهد بود و همیشه استرسی را دارید که الان وقت و زمان شما به اتمام خواهد رسید! از همین رو که اگر بخواهید کمی با آن سوی پل طبیعت بروید توصیه می‌کنیم سری به باغ موزه دفاع مقدس، بزرگترین باغ موزه خاورمیانه بزنید تا از بقایای جنگی هشت سال دفاع مقدس، یکی از ناجوانمردانه‌ترین جنگ‌های ایران در دهه‌های اخیر بازدید کنید.

در ادامه جاهای دیدنی پل طبیعت و پارک آب و آتش، بعد از بازدید از باغ موزه دفاع مقدس، می‌توانید سری به دریاچه هنر و باغ هنر یکی از زیباترین باغ‌های طبیعی ایران بزنید. همچنین در همین باغ، جمعه‌های هر هفته، جمعه بازار پروانه از قدیمی‌ترین جمعه بازارهای تهران که در آن انواع اجناس آنتیک و عتیقه به فروش می‌رسد، دیدن کنید. البته برای بازدید از این بازار باید برنامه تهرانگردی خود را از صبح جمعه آغاز کنید تا از این بازار جذاب هم دیدن کنید.

با عبور از این بازار جذاب به باغ غذای تهران بزرگترین باغ غذای ایران خواهید رسید، این باغ غذا، میزبان برترین برندهای کافه رستورانی ایران، از جمله کافه ویونا و رستوران ملل است. همچنین اگر کودک خردسال یا نوجوانی همراه خود دارید و یا خانوادگی قصد بازدید از این منطقه گردشگری دیدنی تهران در منطقه ۳ دارید، می‌توانید سریع به باغ کتاب بزرگترین فروشگاه کتاب خاورمیانه با بیش از ۲۰۰ هزار جلد کتاب بزنید.

در همین مجموعه، باغ علم نوجوان، باغ علم کودک و شهربازی فکربازیا یکی از بهترین شهر مشاغل تهران افتتاح شده که مناسب همه سنین کودکان نوجوانان و خردسالان است. کودکان در این مجموعه‌ها می‌توانند با روش‌های تفریحی، کمی علم و ایده‌های خود را گسترش دهند تا در آینده همچون جوانان نسل دهه شصت دچار گمراهی و سردرگمی نشوند و به قولی نسل سوخته لقب نگیرند.

با بازدید از باغ کتاب توصیه می‌کنیم سری به کتابخانه ملی ایران، بزرگترین کتابخانه ملی ایران بزنید،در این مجموعه آرشیوی از چهار میلیون جلد کتاب یک میلیون جلد کتاب ناشنوایان و یک میلیون جلد نشریه از دوره‌های قاجاریه تا عصر پهلوی و انقلاب جمهوری اسلامی بازدید کنید. گرچه عضویت در کتابخانه ملی ایران برای افراد امکان پذیر است که مدرک فوق لیسانس به بالا دارند و یا برنده جوایز متعدد مخترعین از جمله فستیوال خوارزمی شده باشند، اما به عنوان گردشگر می‌توانید با تهیه بلیط همراه با یک راهنما و لیدر از تالارهای دیدنی کتابخانه ملی ایران دیدن کنید.

همچنین اگر کمی حوصله داشته باشید و از روی پل عابر گذر اتوبان شهید حقانی با آن سو بروید در ساختمان گنجینه اسناد ملی ایران با موزه کودکی ایرانک، یکی از خاص‌ترین موزه‌های ایران روبرو خواهید شد، در این موزه انواع اقسام اسباب بازی از دوره قاجاریه تا پهلوی و دهه شصت و هفتاد که مورد استفاده کودکان و نوجوانان قرار داشت روبرو خواهید شد. در این موزه که یکی از جذاب‌ترین موزه‌های کودکان خاورمیانه به شمار می‌رود، نمایش‌های عروسکی، تئاتر و برخی بازی‌های فکری در طول هفته انجام می‌شود که ما تمامی این مکان‌های دیدنی در باغ کتاب و پل طبیعت و پارک آب و آتش را به صورت جز به جز همراه با آدرس نقشه ساعات کاری و هزینه‌های بازدید در گذشته معرفی کرده‌ایم. در پایان منتظر امتیاز و نظرات شما در مورد بهترین مکان‌های تفریحی تهران هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=87250

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

مطالب مرتبط
ساعت بزرگ تهران
شهره مقصودی
0 دیدگاه
آبشار چال مگس
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار هنزک لواسان
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
باغ موزه مینیاتور تهران
ترلان کمیلی
3 دیدگاه
مجموعه تفریحی ورزشی هودین و هورام تهران
الهه شاکردوست
11 دیدگاه
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس