ezgif-1-ff200d5a3d

بهترین جاهای دیدنی تایوان از نظر گردشگران

بهترین جاهای دیدنی تایوان از نظر گردشگران
ezgif-1-eca2962dc6

بهترین جاهای دیدنی تایوان از نظر گردشگران و لیستی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایوان را برای شما آماده کرده ایم، آسمان خراش تایپه ۱۰۱ که روزگاری بلندترین ساختمان جهان لقب داشت امروزه مهم ترین نماد توریستی این کشور خاص می باشد، البته ما در این پست سعی کرده از همه جاذبه های تایوان تعدادی برای شما لیست کنیم، این مقاله جذاب ترجمه شده از سایت معتبر د کلت تریپ می باشد که لینک منبع آن در انتهای مطلب درج شده است، همراه من در این  تودی باشید.

۱- قلعه زلاندیا

قلعه زلاندیا از دیدنی های تایوان

قلعه زلاندیا در سال ۱۶۲۴ توسط کمپانی هلندی هند شرقی ساخته شده است. قلعه در ناحیه آنپینگ (Anping) جنوب شهر تاینان قرار دارد. این شهر به عنوان پاسگاهی برای هلندی‌ها بود که در آن زمان بیشترین قسمت‌های غربی تایوان را در دست داشتند. ممکن است ساخت قلعه فقط به دلیل اهداف دفاعی نبود اما به صورت کلی قلعه زلاندیا نمادی از افسانه‌ای قدیمی تایوان می‌باشد و یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌‌ها در مسیرهای تجارت محلی به حساب می‌آمده است. قلعه زلاندیا در کنار قلعه سن دومینگو (Fort San Domingo) و قلعه هوب (Hobe Fort) در دان‌شوی (Danshui) یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های تایوان می‌باشد و بازدید آن برای عموم آزاد است.

۲- ایستگاه قطار مترو کائوسیونگ بلوارد فرموسا

2- ایستگاه قطار مترو کائوسیونگ بلوارد فرموسا

کمتر دیده می‌شود که ایستگاه مترو به عنوان یک جاذبه گردشگری معرفی شود، شاید به این دلیل است که هیچکدام از ایستگاه‌های مترو در جهان بزرگترین اثر شیشه‌ای جهان را خود نگاه نداشته است. بله درست است. ایستگاه مترو (MRT: نوعی قطار شهری سریع‌السیر که به مترو مشهور می‌باشد) در دومین شهر مهم تایوان کائوسیونگ قرار دارد. این شهر میزبان گنبد نور (Dome of Light) است. هنرمند ایتالیایی به نام نارسیس کواگلیاتا (Narcissus Quagliata) این بنا را طراحی و ساخته است. قطر سازه بیش از ۳۰ متر می‌باشد. با اینکه این سازه شیشه‌ای در یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های شهری قرار گرفته، ارزش یکبار دیدن و رفتن به این ایستگاه را دارد.

۳- گراند هتل

گراند هتل تایوان

گراند هتل مشهورترین هتل تایوان است و میزبان لیست طولانی از افراد مشهور، بزرگان و سیاستمدارن در طول تاریخ بوده است. گراند هتل در منطقه یوانشان (Yuanshan) تایپه ساخته شده و به عنوان یکی از اولین ساختمان‌های بزرگی است که بازدیدکنندگان در هنگام ورود به شهر آن را می‌بینند. گراند هتل معماری کلاسیک چینی دارد و لابی آن به اندازه نمای خارجیش چشمگیر و زیباست . در اینجا بازدیدکنندگان می‌توانند از چای عصرانه خود در محیطی بسیار مجلل لذت ببرند.

۴- معبد لانگشان

معبد لانگشان از آثار تاریخی تایوان

معبد لانگشان یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری تایوان است که باید در لیست برنامه‌های سفر هر گردشگری قرار داشته باشد. این سازه چند صد ساله نه تنها به دلیل ظاهر زیبا بلکه به خاطر این واقعیت که از بمب‌گذاری‌ها، زمین‌لرزه‌ها، طوفان‌ها و آتش‌سوزی‌های بسیاری جان سالم به در برده، قابل توجه است. تزئینات داخلی معبد زیبا و در عین حال پیچیده می‌باشد اما با این حال پناهگاهی فوق‌العاده آرام در یک شهر بسیار شلوغ به حساب می‌آید.

۵- تئاتر ملی تایچونک

تئاتر ملی تایچونک از جاذبه های تایوان

تئاتر ملی تایچونک در شهر محبوب ساحل غربی تایچونگ قرار دارد. تئاتر ملی تایچونگ یک خانه اپرا می‌باشد که نمونه آن در هیچ‌جا تایوان دیده نمی‌شود. این ساختمان توسط معمار ژاپنی تویو ایتو (Toyo Ito) طراحی و در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد. به نظر می‌رسد معمار تلاش داشته تا جای که می‌تواند بنای متمایز در تایوان بسازد. دیوارهای منحنی و شیب‌دار این حس را ایجاد می‌کند که شما در حال عبور از یک صخره مرجانی غول‌پیکر هستنید و منطقه فواره‌های تئاتر ملی به یک مکان محبوب در این شهر گرم و مرطوب تبدیل کرده است.

۶- پاکودا اژدها و ببر

پاکودا اژدها و ببر از اماکن مذهبی تایوان

یکی دیگر از جاهای دیدنی تایوان که در کائوسیونگ و در میان تالاب نیلوفر آبی (Lotus Pond) قرار دارد، پاکودا اژدها و ببر می‌باشد. این پاکودا (ساختمان‌های برجی با بام‌های چند لایه. این مکان‌ها در اصل نیایشگاهی برای پیروان تائوئیسم بوده که بعدها برای پیروان بودا نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت.) بسیار ساختمان جالب و چشم‌گیر دارد و در واقع براساس این باور محلی ساخته شده که افرادی که از طرق دهان اژدها وارد مکانی شوند و از طریق ببر از آن مکان خارج شوند، شانس خوبی خواهند داشت. پاکودا که با رنگ‌های زنده و زیبا رنگ‌آمیزی شده، منظره پانورامای از یکی از شلوغ‌ترین مناطق تفریحی شهر به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. بهترین مکان برای بازدید از پاکودا عصر در هنگام غروب خورشید می‌باشد که پاکودا شگفت‌انگیز غرق در نور طلایی می‌گردد.

۷- موزه بودایی فو گوانگ شان

موزه بودایی فو گوانگ شان تایوان

عنوان این مکان کمی فریب‌دهنده است زیرا این موزه بیشتر مجموعه‌ای از ساختمان‌های زیبا و تاثیرگذار است. صومعه فو گوانگ شان در کائوسیونگ (Kaohsiung) یک مجموعه بسیار چشم‌گیر می‌باشد که در آن یک خیابان بتکده و یک بودای نشسته عظیم وجود دارد که بر مناظر اطراف مسلط است. بازدید از این مکان برای عموم آزاد بوده و هر کسی از شهر کائوسیونگ بخواهد خارج شود باید به این مکان رفته و بعد از احترام به بود از شهر خارج گردد.

۸- موزه چیمی

موزه چیمی از دیدنی های تایوان

این ساختمان بیشتر شبیه ساختمانی است که در اروپای قرن ۱۸ ساخته شد و دارای پلی است که به نظر متعلق به یونان باستان می‌باشد. موزه چیمی در تاینان (Tainan) قرار دارد و یکی از شگفت‌انگیزترین موزه‌ها آسیا به حساب می‌آید. بیایید لحظه‌ای فراموش کنیم که اینجا مکانی است که مجله فوبز (Forbes) زمانی آن را به عنوان شگفت‌انگیزترین مجموعه هنری در آسیا معرفی کرد. حتی این واقعیت را نیز در نظر نگیریم که این مکان یک ملک کاملا خصوصی است.  تنها ساختمان موزه برای جذب هزاران گردشگر در سال که برای عکس گرفتن از آن می‌آيد، کافی می‌باشد.

۹- کلیسای عروسی کفش پاشنه بلند

کلیسای عروسی کفش پاشنه بلند

این کلیسا در واقع یک عبادگاه رسمی به حساب نمی‌آید بلکه مکانی است که از مراسم‌های عروسی خصوصی میزبانی می‌کند، به همین دلیل این کلیسا شبیه یک کفش پاشنه بلند غول‌پیکر است و نام کلیسا هم به کلیسای «کفش پاشنه بلند» در جهان مشهور است.

کلیسا در یک روستای ماهیگیری بودای در میان منطقه طبیعی ساحلی جنوبی غربی  ساخته شده و یک ماموریت از طرف ادراه گردشگری منطقه بوده تا اقتصاد محلی منطقه را تقویت کند. ایده شکل کلیسا زمانی مطرح شد که به دلیل شیوع بیماری بلک فوت (Blackfoot)  جمعیت زنان محلی کاهش یافت و به منظور بزرگداشت زنان از دست رفته، کلیسا به این شکل ساخته شد.

سخن پایانی

حال که با لیست بهترین جاهی دیدنی تایوان از نظر گردشگران خارجی آشنا شدید سایر مکان های دیدنی تایوان که شما از آنها دیدن کرده اید را برای ما و سایر کاربران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=58800

فاطیما علیزاده

در ابتدای نوجوونی بودم که با یک خانم گردشگر چند روزی سپری کردم ، همین مورد تلنگری به من زد و فهمیدم عاشق کار گردشگری و سفر هستم ، پیشنهاد می کنم هر هفته شده چند ساعت گردش کنید.

مطالب مرتبط
اپل استور زورلو سنتر استانبول
آتنا بنی اسدی
11 دیدگاه
چی ببریم دبی سود کنیم؟
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
مرکز خرید ویالند مال استانبول
مریم عبداللهی
4 دیدگاه
عرشه رصد شیشه‌ای هتل ادرس اسکای ویو دبی
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
خوراکی های محبوب قطری
مریم عظیمی
0 دیدگاه
پلاژ هالک مارماریس
پروانه ماندگار
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس