نام شهر یا مکان
Generic filters
 
جاذبه های گردشگری مازندران

بهترین جاذبه های گردشگری مازندران با راهنمای تفریح (پارت1)

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

در این مقاله با بهترین جاذبه های گردشگری مازندران که البته با توجه به تعداد زیاد آنها در سه بخش هستند آشنا خواهید شد ، این استان دارای بهترین جاذبه های طبیعی ایران می باشد که در آن هر نوع دیدنی نظیر آبشار ، روستای زیبا ، دریاچه ، جنگل و مناظر بکر است که همه آنها را در بخش جاذبه های گردشگری ایران به شما معرفی کردیم ، در این مقاله با 10 تا از بهترین های این استان به صورت مختصر روبرو خواهید شد تا براحتی از آنها بازدید به عمل آورید ، در ادامه همراه این تودی باشید .

بهترین جاهای دیدنی مازندران

دریاچه ولشت مرزن آباد

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت مرزن آباد لقب بزرگترین دریاچه آب شیرین مازندران را یدک می کشد در سالهای اخیر به متوسط و در هر روز 300 گردشگر از آن بازدید به عمل می آورند و از همین رو امکانات رفاهی و تفریحی ایده آلی در اطراف این محل تعبیه شده است ، تفریحاتی از قبیل سایت های ماهیگیری ، سایت های قایق رانی و چچندین کافه رستوران تنها گوشه ای از آنها بشمار می رود که در زمره بهترین مناطق تفریحی شمال هم شناخته می شود .

همچنین یک مسیر جذاب آفرودی ویژه موتور و دوچرخه در ما قبل از دریاچه برای علاقه مندان به این رشته های ورزشی هم وجود دارد که نیاز به دارا بودن تجهیزات مناسب می باشد ، مساحت این محل 150 هزار متر مربع بوده که در بخش های مختلف بین 5 الی 21 متر عمق دارد ، در ادامه معرفی جاذبه های طبیعی مازندران و در این مقاله به صورت ویژه با آدرس و راهنمای بازدید از دریاچه ولشت مرزن آباد آشنا خواهید شد .

 • آدرس دریاچه ولشت : کره زمین ، قاره آسیا ، ایران ، استان مازندران ، جاده چالوس به تهران ، 3 کیلومتری مرزن آباد
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • میانگین بازدید : 4 ساعت
بخوانید  منطقه گردشگری کلاردشت

جنگل سه هزار تنکابن

جنگل سه هزار

جنگل سه هزار تنکابن از مشهورترین جاذبه های طبیعی مازندران می باشد که بیشتر به خاطر جاده 3 هزار خودش به محبوبیت رسیده است ، این جاده بهشتی در بین 3 مسیر زیبای خاورمیانه قرار دارد که با دارا بودن انواع جاهای دیدنی و مناطق ویژه پیک نیک انتخاب همیشگی مسافران شمال کشور می باشد ، علت نام گذاری آن وجود ارتفاع سه هزار متری از سزح آب های آزاد است که بر فراز آن می توان حتی دریای خزر را هم تماشا کرد .

در سال 1395 شمسی برای رفاه گردشگران در قلب جنگل یگ پارک جنگلی زیبا با دارا بودن امکاناتی نظیر محل اتراق ، سرویس های بهداشتی و نمازخانه تعبیه شد تا امروزه به شلوغ ترین جای دیدنی این شهرستان بدل گردد ، در ادامه معرفی جاذبه های طبیعی ایران و در این پست با راهنمای پیک نیک در جنگل سه هزار تنکابن اشنا خواهید شد .

 • آدرس جنگل سه هزار : کره زمین ، قاره آسیا ، ایران ، استان مازندران ، تنکابن ، جاده سه هزار
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • میانگین بازدید : 4 الی 6 ساعت

تصاویر تنگه دار نوشهر

تنگه دار

تنگه دار نوشهر یکی از بهترین جاذبه های طبیعی استان مازندران می باشد که با فاصله نزدیکش تا شهر تهران در فصول گرم سال همیشه طبیعت گردان را به خود جذب می کند، در این مقاله به صورت ویژه با آدرس، دیدنی ها ، تصاویر و راهنمای بازدید از تنگه دار نوشهر اشنا خواهید شد.

 • آدرس تنگه دار : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان مازندران، شهرستان نوشهر، روستای کشک‌سرا، جاده جنگلی خانیکان
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : از 5 ساعت تا 24 ساعت
بخوانید  آبشار زانوس نوشهر

تصاویر تالاب میانکاله مازندران

تالاب میانکاله

تالاب میانکاله مازندران در نزدیکی شهر بهشهر این استان واقع شده است که امروزه به عنوان یکی از دوازده منطقه زیست محیطی مهم یونسکو در کره زمین شناخته می شود و سالانه میزبان پرندگان مختلف و نادر جهان است، در این مقاله با گونه های مختلف پرنده این تالاب ، آدرس ، عکس و راهنمای سفر به تالاب میانکاله مازندران بیشتر اشنا خواهید شد.

 • آدرس تالاب میانکاله : کره زمین، قاره آسیا، ایران،استان مازندران، شهرستان بهشهر، تالاب میانکاله
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 4 ساعت تا یک شبانه روز با تجهیزات طبیعت گردی

دریاچه شورمست سوادکوه

دریاچه شورمست

اگر به دنبال یک تفریح همه جانبه در استان مازندران هستید پیشنهاد این تودی به شما سفر به دریاچه شورمست سوادکوه می باشد که علاوه بر جلوه های زیبای طبیعی و درختان توسکا دارای تفریحات جذابیست ، در فصول گرم سال مسافران زیادی برای دوری از محیط شهری و استفاده از خنکای هوا به این منطقه سفر می کنند تا یک گردش بی نظیر را تجربه کنند ، مساحت این محل 2.5 هکتار بوده که در ادامه با تفریحات موجود در آن اشنا می شوید .

در سالهای اخیر امکاناتی فوق العاده ای نظیر قایق های پدالی ، سایت های ماهیگیری ، مسیرهای دوچرخه سواری و اسب دوانی در اطراف دریاچه فعالیت خود را آغاز کرده اند تا مردم شهرهای شمالی لذت بیشتری را کسب کنند ، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری مازندران و در این بخش به طور ویژه با راهنمای سفر به دریاچه شورمست اشنا خواهید شد .

 • آدرس دریاچه شورمست : کره زمین ، قاره آسیا ، ایران ، استان مازندران ، شهرستان سوادکوه ، شهر پل سفید ، خیابان شهید رجائی ، جاده دریاچه شورمست
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
بخوانید  تالاب حیدر کلا بابل

تصاویر جنگل الیمستان آمل

جنگل الیمستان

یکی از بهترین جاذبه های طبیعی مازندران جنگل الیمستان آمل می باشد که در خود زیباترین جاذبه ها را نظیر روستاهای قدیمی، درختان سر به فلک کشیده و قله الیمستان را جای داده است، این جنگل هر روزه میزبان صدها مسافر ایرانی بوده که در این مقاله به صورت کامل با آن آشنا خواهید شد تا در سفر خود با اطلاعات کافی از آن بازدید به عمل آورید.

 • آدرس جنگل الیمستان : کره زمین، قاره اسیا، ایران، استان مازندران، ۵۲ کیلومتری شهرستان آمل
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 4 ساعت الی 24 ساعت

تصاویر پارک جنگلی نور مازندران

پارک جنگلی نور

معرفی پارک جنگلی نور در استان مازندران به عنوان بزرگ ترین پارک جنگلی خاورمیانه یکی از شلوغ ترین جاذبه های طبیعی در ایران می باشد ، این پارک جنگلی با همت اقای سعید آشتیانی در سال 1351 شمسی افتتاح گردید و در میانه راه شهرستان نور به محمودآباد قرار دارد.

 • آدرس معرفی پارک جنگلی نور : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان مازندران، جاده نور – محمودآباد
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 4 ساعت تا 24 ساعت
 • ویژگی های بارز پارک نور : بزرگ ترین پارک جنگلی خاورمیانه

تصاویر پل ورسک سوادکوه فیروزکوه مازندران

پل ورسک

پل ورسک سواد کوه از عجیب ترین سازه های تاریخی می باشد که در ابتدای حکومت پهلوی اول در استان مازندران ساخته شد و سهم بسزایی در جنگ جهانی دوم داشت، این پل زیبا امروزه به یکی از دیدنی های این استان مبدل شده که در این مقاله به صورت ویژه با تاریخچه، سبک معماری و تصاویر آن اشنا خواهید شد.

 • آدرس پل ورسک : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان مازندران، شهرستان سوادکوه، روستای ورسک
 • ساعات بازدید : شبانه روزی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 الی 3 ساعت
بخوانید  غار دانیال سلمانشهر دومین غار آبی بزرگ ایران با نقشه

تصاویر روستای آلاشت سوادکوه مازندران

روستای آلاشت

به درخواست کاربران این تودی در این مقاله به معرفی کامل یکی از زیباترین روستاهای ایران در شمال کشور یعنی روستای آلاشت می پردازیم ، آلاشت در استان مازندران جز بهترین مقاصد برای طبیعت گردان و بومگردان داخلی و خارجی می باشد و سالانه مسافران زیادی از این دهکده بکر بازدید به عمل می آورند.

 • آدرس روستای آلاشت : ایران، مازندران. سوادکوه. آلاشت
 • ساعات بازدید : شبانه روزی

عکس کلاردشت مازندران

کلاردشت

روستای کلاردشت مازندران از بهترین مناطق ییلاقی شمال کشور ایران است که در بین گردشگران داخلی و خارجی از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد، بی شک کلاردشت با دارا بودن جنگل ، مناطق کوهستانی و طبیعت بکر انتخاب اول خیلی از بومگردان ایرانیست.

 • آدرس کلاردشت مازندران : ایران، استان مازندران، ۴۸ کیلومتری شهر چالوس
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 6 ساعت الی 2 روز

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات و نظرات خود درباره بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

مریم عبداللهی

چهار سال تور لیدر در مناطق مختلف بودم که فهمیدم علاقه بیشتری به سفرنامه نویسی و مقاله های توریستی دارم ، یکی از بزرگان می گفت ما درخت نیستیم که یجا بشینیم همش، پس سفر کنیم .

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا