خانه / دماغه امید نیک کیپ تاون

دماغه امید نیک کیپ تاون

دماغه امید نیک کیپ تاون

دماغه امید نیک کیپ تاون از مهم ترین جاذبه های طبیعی آفریقای جنوبی می باشد، اینجا جنوب غربی ترین خشکی روی زمین است و نزدیک قطب جنوب است که بازدید از آن را به شما به دلایل زیر توصیه می کنیم، مسیر عبوری به مقصد نهایی دماغه امیدنیک جاده ای در امتداد اقیانوس است که در بعضی نقاط تصاویر وصف ناپذیری از طبیعت و رسیدن آب اقیانوس ها به مقصد ساحل و تلاطم اقیانوس و برخورد با صخره ها بوجود می آورد. ساحل های زیبا و تمیز ، آسمان آبی و هوای مطبوع همه و همه دست به دست هم داده اند که این مناظر بعنوان خاطرات فراموش نشدنی در ذهن ثبت شود، مسیر بدین گونه است که انگار خشکی به سمت اقیانوس پیشروی می کند و اقیانوس دو سوی جاده را محاصره کرده است، جاده منتهی به -Cape of Good Hope- دماغه امیدنیک یک جاده پر پیچ و خم می باشد.

تاریخچه دماغه امید نیک

تاریخچه دماغه امید نیک کیپ تاون آدرس دماغه امید نیک کیپ تاون

در سال ۱۴۸۸ میلادی بارتولمیو دیاز پرتغالی نخستین دریانوردی بود که به جنوبی ترین نقطه آفریقا رسید و بعلت طوفان در دریا آنچنان خاطره بدی از این منطقه پیدا کرد که آنجا را دماغه طوفان یا نا امیدی نامید. اما پادشاه پرتغال آنچنان از این کشف به وجد آمد که برنامه یک سفر دریایی مجدد را مهیا نمود و این منطقه را دماغه امید نیک نام گذاری نمود. چند سال بعد در سال ۱۴۹۷ میلادی واسکو دوگاما یک دریانورد پرتغالی دیگر با عبور از دماغه امیدنیک موفق شد قاره آفریقا را دور زده و به هندوستان برسد اما این کار با وجود کشتی های بادبانی آن زمان دست کم ۶ ماه طول می کشید و توسعه ارتباط دریایی میان اروپا و هندوستان ، اروپایی ها را تحریک نمود که برای تأمین مواد غذایی تازه و آب یک پایگاه را در دماغه امیدنیک ایجاد کند.

دماغه امید نیک کیپ تاون

ناوگان تجاری هلند که در عصر طلایی بسر می برد تصمیم گرفت در این دماغه یک پایگاه ایجاد کند و کمپانی هلندی هند شرقی یک ناوگان شامل پنج فروند کشتی به فرماندهی ناخدا یان وان ریبک –Johan van Riebeeck – را به همراه ۹۰ مهاجر به این منطقه اعزام نمود، مهاجران یک قلعه کوچک در ساحل این خلیج ساختند و به کشاورزی پرداختند. بدین ترتیب در سال ۱۶۵۲ میلادی دریانوردان هلندی یک مهاجرنشین کوچک موقت را در نزدیکی دماغه امیدنیک جنوبی ترین بخش قاره آفریقا تأسیس کردند، که این اردوگاه کوچک منشأ پیدایش کیپ تاون و جمهوری آفریقای جنوبی شد، منتظر نظرات و تجربیات شما درباره این دماغه دیدنی هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=62373

الناز ایل بیگی

مطالب مرتبط
ساحل جزیره کیش
پروانه ماندگار
5 دیدگاه
پلاژ هالک مارماریس
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
پلاژ کنیالتی آنتالیا
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
اسکله قدیمی کیش
آیدا قوام
0 دیدگاه
ساحل اسبچین عباس آباد
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساحل شهربازی رامسر
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس