جاذبه های گردشگری فرانسهموزه

دخمه مردگان پاریس ترسناک ترین جاذبه گردشگری جهان

نزدیکترین اماکن مهم
آدرس
:
700 متترو سیتی سنتر
گالری
:
مدت زمان بازدید
:
ساعت دسترسی
:
ورودی
:
ویژگی ها و امکانات
:
نقشه
:
لوازم سفر
:

دخمه مردگان پاریس یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری جهان می باشد که در کشور فرانسه گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند ، این جاذبه در دسته جاهای دیدنی با نام رسمی گردشگری سیاه قرار دارد و برای بازدید از آن باید خیلی پر دل و جرات باشید ، بیشترین چیزی که در این دخمه خواهید دید میلیون ها اسکلتیست که طی قرن ها در این محل جمع آوری شده اند ،  نکته ترسناک دیگر این مکان عجیب آن است که در عمق بیست متری از سطح زمین واقع شده که وحشت را در گردشگران دو چندان می کند،.

دخمه مردگان

در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری خارجی و در این مقاله با اطلاعات بازدید از جمله آدرس ، تصاویر ، تاریخچه و راهنمای گردشگری از دخمه مردگان پاریس اشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

دخمه مردگان پاریس

 • آدرس دخمه مردگان پاریس : کره زمین، قاره اروپا، فرانسه، پاریس، خیابان دو کلنل هنری رول تنگی
 • ساعات بازدید : همه روزه از 10 صبح الی 20 به غیر از روزهای دوشنبه
 • مدت زمان بازدید : 2 ساعت
 • ویژگی های بارز : ترسناک ترین جاذبه گردشگری جهان
 • تاریخ ساخت و قدمت : 1810 میلادی
 • وب سایت رسمی : لمس کنید
 • هزینه بلیط ورودی : بزرگسال 13 یورو و خردسال زیر 11 سال رایگان
 • شماره تماس : +33143224763
 • امتیاز در این تودی : 4.8 از 5
 • دیدنی ها و امکانات رفاهی : بشکه هایی از استخوان ، قبرهای قدیمی، بخش گالری و موزه ، راهنمای گردشگری، سرویس بهداشتی، پارکینگ، دسترسی خوب وسایل حمل و نقل عمومی
 • لوازم مورد نیاز سفر : وجه نقد، آب اشامیدنی، کفش پیاده روی، کارت شناسایی، دوربین عکاسی، موبایل،لباس مناسب
 • نکات منفی بازدید : نا مناسب برای سالمندان ، کودکان و بیماران قلبی
 • دیدنی های نزدیک : ساختامن رصد خانه پاریس در 250 متری ، موزه مجسمه پاریس در 249 متری ، بازار ماهی های تازه پاریس در 95 متری
 • Address : 1 Avenue du Colonel Henri Rol-Tanguy, 75014 Paris, France
 • Center map

دخمه مردگان پاریس

دخمه مردگان

تصور اینکه بتوانید میلیون ها اسکلیت را در کشوری مدرن تماشا کنید شاید کمی سخت باشد و این امر در استودان پاریس با شش میلیون قطعه اسکلت انسان های مختلف در طول قرن ها در این تونل های تو در تو جمع شده اند، در قبل از اینکه اینجا به استودان تبدیل شود معدن سنگ آهک فعالیت می کرد که به گفته کارشناسان طول این تونل ها شاید 300 کیلومتر باشد در مجموع و این خود یکی از رازهای فرانسه قدیم است .

بخوانید  مرکز خرید د شاپس مارینا بی سندز سنگاپور | راهنما

دخمه مردگان پاریس

تاریخچه دخمه مردگان

این دخمه در سقرن هجدهم میلادی و پس از ریزش عجیب گورستان مرکزی پاریس شکل گرفت ، بع از این رخداد مسوولین بخت به دنبال راه چاره جهت انتقال میلیون ها اسکلت به مکانی دیگر بودند که با پیشنهاد شخصی معدن زیرزمینی سنگ آهک به عنوان این مقر انتخاب گردید ، کارگران شبانه روزی با کابین های متعدد این اسکلت ها را به زیر زمین منتقل کردند تا هر چه سریعتر این مشکل مرتفع گردد.

شیوع بیماری های واگیردار

از آنجایی که در آن سالها محلی ویژه دفن مرده های فرانسوی نبود هر شخصی افراد فوت شده خانواده اش را در حیاط یا پارک های نزدیک دفن می کرد و این امر موجب سرقت های متعددی از مقبره ها شده بود ، داستان موقعی ناگوار شد که شیوع بیماری های واگیردار در شهر پاریس سی سال جان میلیون ها نفر گرفت و به گفته اساتید پزشکی این بیماری ها حاصل دفن های غیر اصولی در مراکز مختلف شهری بود .

اسکلت های دخمه مردگان

جالبه بدانید برخی از این اجساد که امروزه اسکلت هایشان را در دخمه مشاهده می کنید مربوط به 1400 سال قبل هستند که طی همان رخداد و بیماری جملکی از سراسر نقاط شهری پاریس جمع اوری شدند و بعد از عملیات مذهبی توسط کشیش ها در این تونل ها قرار داده شدند .

تبدیل گورستان به موزه

از آنجایی که در قرن نوزدهم یک گورستان بزرگ در شهر پاریس ساخته شد به مرور زمان دیگر کسی اسکلت ها را به این ناحیه منتقل نمی کرد و از همین رو کم کم به یک جاذبه دیدنی در پاریس تبدیل شد و بازهم خیلی از فرانسوی اسکلت های متعددی را از این تونل ها به سرفت بردند ، سرانجام دولت بخت تصمیم گرفت که در هر ماه یک روز خاص بازدید از آن برای عموم گردشگران آزاد باشد .

بخوانید  دریاچه وان ترکیه دومین دریاچه بزرگ آسیا با تفریحات

این روند تا سال 1910 میلادی ادامه داشت تا اینکه بازدید از آن به عنوان موزه مردگان همه روزه امکان پذیر شد و امروزه در قرن 21 میلادی نام دخمه مردگان پاریس به عنوان یکی از 15 موزه دیدنی شهر پاریس ثبت شد و در بین گردشگران از محبوبیت بالایی برخودار می باشد .

دخمه مردگان پاریس

روایت عجیب دخمه مردگان

در سال 2014 میلادی با گسترش مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر در این تونل ها پلیس فرانسه تصمیم گرفت خود به جستجوی انتهای این زیرزمین ها برود تا بیش از این معمای دخمه ها برای مردم حل شود ، اینجا بود که با مشاهده یک سالن بزرگ 400 متر مربعی همراه با صندلی ، پروژکتور ، فیلم های صامت تاریخی و ظروف مواد غذایی سوال بزرگی در ذهن مردم ایجاد شد که این سالن سینمایی توسط چه افرادی ایجاد شده است .

دخمه مردگان پاریس

منطقه معمایی در تونل ها

پلیس پس از کشف این منطقه معمایی و بعد از گذشت یک هفته دوباره برای انجام تحقیقات بیشتر به تونل ها مراجعه کرد که در این مراجعه تمامی آثار مشاهده شده از بین رفته بودند و تنها یک کاغذ با عنوان ( به دنبال نباشید ، ما را نخواهید یافت ) روبرو شد و این پرونده همچنان از بخش های حل نشده پلیس پاریس باقی مانده است که در بین گردشگران هم سوالات فراوانی را ایجاد کرده .

دخمه مردگان پاریس

راهنمای بازدید از استودان

در شهر پاریس اگر به سراغ این جاذبه ترسناک می روید باید بدانید که خطراتی هم شما را تهدید می کند ، خیلی از آمار سرقت از گردشگران در داخل این تونل ها گزارش شده و همچنین با شما به عمق بیست متری زیر زمین می روید ، شرایط هوا کمی برای تنفس دشوار می شود و چنانچه مشکلات قلبی و عروقی دارید از این بازدید منصرف شوید .

بخوانید  تاریخچه حمام وکیل شیراز به همراه آدرس | تصاویر

دخمه مردگان پاریس

در داخل تونل ها پس از طی کردن پلکانی سنگی با اشکال مختلف مذهبی ، اعداد و حروف عجیب و غریب روبرو می شوید که برخی از آنها همچنان زا رازهای این معدن می باشند ، در بخشی امروزه ورک شاپ بزرگسالان روزانه فعالیت می کند و در قسمتی دیگر می توانید از یک چشمه آب زیرزمینی بازدید کنید ، در کل منطقه ای که گردشگران اجازه بازدید دارند 2 کیلومتر طول دارد و برای مشاهده آن باید 150 پله را به پایین بروید .

در حین ورود و خروج مامورین امنیتی به دقت همه نفرات را بازدید بدنی می کنند و نباید از این موضوع ناراحت شوید ، همچنین خردسالان زیر 15 سال بدون والدین حق ورود نخواهند داشت و اگر قد شما از 180 سانتیمتر بیشتر است باید خیلی مراقب سقف های کوتاه دخمه باشید تا آسیب نبینید .

دخمه مردگان پاریس

چگونه به دخمه مردگان بروم

برای مراجعه به این جاذبه وحشتناک در شهر پاریس بوسیله خطوط شماره 4 یا 6 در ایستگاه میدان دونفرت قچخو پیاده شوید تا با کمی پیاده روی به درب ورودی آن برسید ، همچنین با اتوبوس شماره 110 پاریس در همین ایستگاه می توانید پیاده شوید و با تاکسی های اینترنتی از هر نقطه شهر می توان به این مکان سفر کرد.

سخن پایانی

در حین سفر به این دخمه قطعا البسه تن شما خاکی خواهد شد و علت آن تنگ بودن گذرگاه های زیر زمینی می باشد ، شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات سفر خود به این منطقه ترسناک را در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری با دیگران به بحث بگذارید.

بخوانید  شهربازی کیدزانیا مالزی | هزینه، عکس و راهنما

بیشتر بخوانید

8.7
نقد و بررسی دخمه مردگان پاریس

بررسی شده توسط الهه شاکردوست

ارزش تاریخی

9.6

امکانات رفاهی

8.2

مسیر و دسترسی

9.6

نسبت هزینه به لذت

8.6

شرایط امنیتی

7.3
مزایا

 • از بهترین دیدنی های پاریس
 • دسترسی آسان
معایب

 • نامناسب برای سالمندان
 • نامناسب برای کودکان

1

الهه شاکردوست

با هشت سال سابقه کار در آژانس های هواپیمایی متعدد تهران بیکار شدم ، از اونجایی که گردشگری از علایقم بود نا امید نشدم و با گروه این تودی آشنا شدم ، پیشنهاد می کنم چالش های زندگیتون رو با سفر کاهش بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن