جاذبه های گردشگری ایتالیاکلیسا

کلیسای جامع فلورانس

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
قاره اروپا، ایتالیا، فلورانس
مدت زمان بازدید
:
2 ساعت
ساعت دسترسی
:
09:00 تا 18:30
ورودی
:
20 یورو
تفریحات
:
عکاسی
امکانات
:
اطلاعات , سرویس بهداشتی , آنتن دهی موبایل , دسترسی به اینترنت
اماکن نزدیک
:
کلیسای باسیلیکا دی سان لورنزو در 928 متری، کلیسای کاتولیک سانتا مارگریتا دی سرچی در 830 متری، کافه رستوران در نزدیکی، ایستگاه اتوبوس اولیو در 40 متری
ثبت ها
:
در سال 1982 میلادی در یونسکو
افتخارات
:
چهارمین کلیسای بزرگ جهان ، زیباترین کلیسای اروپا ، یکی از 5 جاذبه گردشگری برتر ایتالیا
تماس
:
390552302885
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش راحتی
مطالب مرتبط

کلیسای جامع فلورانس یکی از شاهکارهای معماری سبک گوتیک در دنیا می باشد که امروزه از بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا قلمداد می شود، این کلیسا همچنین به عنوان چهارمین کلیسای بزرگ جهان در فهرست میراث جهانی یونسکو به صبت رسیده است ، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری خارجی و در این مقاله با سبک معماری ، آدرس ، تاریخچه ، تصاویر و راهنمای بازدید از آن آشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید.

  • تاریخ ساخت : 1296 – 1436 میلادی
  • سبک معماری : گوتیک

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس را بی شک هر گردشگری که برای سفر به این شهر مراجعه می کند در لیست بازدیدهای توریستی خودش قرار می دهد، زیبایی بی حد این کلیسا باعث شده که در بسیاری از فیلم ها و سریال های خارجی بخش هایی را در این محل فیلمبرداری نمایند.

بزرگ ترین گنبد آجری

این مکان دارای بزرگ ترین گنبد آجری جهان می باشد که در کنار معماری متحیر کننده اش اپشن های یک جاذبه گردشگری را به انتها رسانده است، فلورانس یکی از مهم ترین شهرهای کشور چکمه شکل یعنی ایتالیاست که پس از رم بیشترین آمار جذب گردشگر را در سال داراست.

سانتا ماریا دل فیوزه

نام اصلی این محل سانتا ماریا دل فیوره می باشد که با گذشت قرن ها مردم آن را با نام کلیسای جامع می شناسند ، مدت زمان ساخت این کلیسا غریب بر 150 سال بود یعنی از سال 1256 میلادی تا سال 1436 میلادی که خود این نشان دهنده دقت نظر معماران آن دوره می باشد.

مساحت کلیسای فلورانس

در کشورهای ایتالیا ، اسپانیا و پرتغال سازه های تاریخی زیادی را با سبک معماری گوتیک در دوره های مختلف تاریخی ایجاد کردند که در بین گردشگران از محبوب ترین سبک های معماری می باشد ، در مجموع این سازه بی نظیر در زمینی با مساحت 8300 متر مربع طراحی و اجرا شده است.

نوشته های مشابه

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

سبک معماری کلیسای جامع فلورانس

در لفظ دین مسیحیت باسیلیکا به کلیساهایی گفته می شود که اهمیت بیشتری نسبت به سایر کلیساهای شهر دارند از همین رو از همان ابتدای ساخت کلیسا دستور ساخت کلیسایی باسیلیکا را صادر کردند، در مجموع برای ساخت کلیسای جامع فلورانس سبک معماری گوتیک انتخاب شد که در آن سالها بیشتر برای اماکن مذهبی و سیاسی استفاده می شد، در مجموع این محل دارای بخش هایی نظیر اتاق غسل تعمید ، سالن اصلی راز و نیاز ، گنبد اصلی کلیسا، موزه های متعدد، برج ناقوس بی نظیر می باشد که می توانید از آنها بازدید به عمل اورید.

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

سالن اصلی کلیسای جامع فلورانس

سالن اصلی این سازه دارای ابعاد 153*90 متر بزرگ ترین بخش آن می باشد که در آن دو درب کوچک و یک درب اصلی بزرگ دیده می شود، همچنین نقاشی های متعدد، نیمکت هایی برای راز و نیاز ، یک محراب متحیر کننده در این سالن وجود دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نمی باشد.

موزه جامع فلورانس

موزه کلیسای جامع فلورانس در سه طبقه و 13 بخش دیدنی و جذاب مهم ترین موزه این شهر در کشور ایتالیاست، در این موزه بیشتر مجسمه های تاریخی، تندیس ها، کتیبه ها و اشیای اهدایی به کلیسا در طول تاریخ نگهداری می شود که برای بازدید زا آن باید در بین ساعات 10 الی 18 به درب آن مراجعه کنید ، قیمت بلیت ورودی این موزه به ازای هر بزرگسال 18 یورو می باشد.

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

موزه رپریتا

موزه رپریتا در زیرزمین کلیسا وجود دارد و برای بازدید از آن باید بین ساعات 11 الی 16 به درب پلکان زیرزمین مراجعه کنید ، در این موزه آثار دیدنی، نقاشی های مشهور، اشیای قیمتی و باستانی متعددی که در کشف های مختلف اطراف شهر فلورانس پیدا شده است برای عموم به نمایش در آمده است.

برج ناقوس

برج ناقوس 84 متری کلیسای جامع فلورانس از معدود جاهاییست که اجازه بازدید آن برای همه صادر می شود البته برای مراجعه به بالاترین نقطه برج باید 450 پلکان سنگی در دالانی باریک را طی نمایید تا به نقطه بالا برسید ، برای بازدید از آن باید در بین ساعات 9 الی 18 به درب برج مراجعه کنید و با نوبت وارد آن شوید.

اتاق غسل تعمید

در سالهای دور همانند مساجد اسلامی برای ورود به کلیساها باید غسل تعمید انجام می گرفت که امروزه از مد افتاده است و هر کسی اجازه ورود به ان را دارد، در این اتاق هم علاوه بر معماری دیدنی ، نقاشی های متعددی برای تماشا وجود دارد که گردشگران از آنها بازدید می کنند.

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

پلان گنبد کلیسای جامع فلورانس

در ابتدای ساخت کلیسا معمار این سازه آرنولفو تصمیم داشت یک گنبد 8 ضلعی نیم دایر پیاده سازی کند که پس از قطع همکاری این معمار معمار دیگری با نام برونلسکی مامور ساخت گنبد شد، وی ایده ای بکر برای ساخت آن به خرج داد که در آن سالها کسی به دهنش نرسیده بود یعنی ساخت گنبدی که مرمدم بتوانند روی آن به شهر فلورانس نگاه کنند.

ساخت ماکت 

وی ابتدا یک ماکت از گنبد را ساخت که همین ماکت امروزه در موزه ملی فلروانس وجود دارد تا از این پروژه درک بیشتری پیدا کند، سرانجام وی یک گنبد عظیم را پیاده سازی که حتی امروز معمارین نمی توانند آن را درک کنند، سنگینی این گنبد به قدری است که مهندسین قرن 21 را با ابهامات زیادی وا داشته است.

گنبد بدون پایه

این گنبد در واقع خیلی بزرگ تر و کشیده تر از سایر گنبدهای مشابه خودش خودش است و تقریبا دو برابر گنبدهای کلیساهای دیگر درازا دارد ، نکته مهم در ساخت گنبد این است که در آن هیچگونه پایه نگه دارنده دیده نمی شود و بخشی به عنوان سکوی بازدید در آن وجود دارد تا مردم بتوانند مناظر بیرون را به راحتی تماشا کنند.

ابعاد گنبد

در مجموع این گنبد دارای 46 متر قطر و 114 متر ارتفاع می باشد که با سبک هشت ضلعی پیاده سازی شده است، همچنین در هر ضلع آن هشت پنجره بی نظیر برای مشاهده شهر فلورانس قرار دارد، البته اجازه بازدید از این سکوی تماشا را به هر کسی نمی دهند و بهتر است از بیرون این مکان نظاره گر آن باشید.

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

تاریخچه کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

کلیسای جامع فلورانس در واقع کلیسایی است که دقیقا در محل کلیسای تاریخی دیگری با نام سنت رپریتا ساخته شد که آن کلیسا برای بزرگداشت راحبه ای مشهور با همین نام ساخته شده بود، برای ساخت این سازه ابتدا مهندسی برجسته با نام آرنولفو دی کامبیو مسوولیت ساخت را بر عهده گرفت .

تاریخ ساخت

استارت ساخت این مکان مذهبی در سال 1296 میلادی زده شد که با گذشت زمان معمار این بنا اقای آرنولفو دار فانی را وداع گفت ، البته کارگران و مسوولین با سرح های بی نظیر این معمار پروژه ساخت را همچنان ادامه دادند و تا سال 1340 میلادی با نقشه معماری او کلیسا را گام به گام ارتقا دادند.

برای تزئینات و نقاشی های داخلی پاپ در آن دوره از نقاشی برجسته با نام آندریا دی بونایوتو دا فلورنس کمک گرفت تا پروژه تزئینات را با زیباترین شکل ممکن انجام دهد، وی پس از گذشت یک دهه در سال 1349 میلادی از دنیا رفت و دوباره کار کلیسا به تعویق افتاد.

مسابقه ساخت گنبد

پس از فوت وی در سال 1350 میلادی معمار دیگری برای ساخت بخش سالن اصلی و اتاق غسل با نام فرانچسکو تالنتی به گروه ساخت و ساز اضافه گردید که این قسمت ها را تکمیل کرد، حال که کلیسا تقریبا ساخته شده بود تنها ساخت گنبد مجموعه باقی مانده بود.

برای ساخت گنبد در شهر فلورانس مسابقه ای ایجاد شد تا مهندسین آن دوره ایده های خود را به پاپ ارائه دهند که در این بین طرح آقای برونلسکی در مسابقه برنده شد، وی از سال 1415 تا 1436 میلادی گنبد زیبا و عظیم کلیسای جامع فلورانس را به اتمام رساند و خود کلیسا در همان سال به صورت رسمی به روی مردم بازگشایی شد.

تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا تصاویر کلیسای جامع فلورانس ایتالیا

دیدنی های کلیسای جامع فلورانس

در طول عمر تاریخی این محل هنرمندان زیادی اثار هنری ، مجسمه و نقاشی های خود را به آن اهدا کردند که البته خیلی از آنها یا به سرقت رفت و یا از بین رفتند ، برخی از این اثار امروزه در موزه اپرا دل دومو نگهداری می شوند و برخی دگیر در خود مجموعه هستند، با ورودی با داخل مجموعه تصاویر متعددی را مشاهده خواهید کرد که مهم ترین آنها عبارتند از تندیس هایی از جنس طلا ، یک نقاشی مشهور از آقای دومنیکو دی میکلینو که افکار دانته بزرگ را با نام کمدی الهی به تصویر کشیده است و در سال 1465 میلادی به کلیسا اهدا شد.

آثار پائولو آچلو

تصویر سرباز مشهور بریتانیایی جان هاکوود با هنر آقای پائولو آچلو از مشاهیر نقاشی ایتالیا از دیگر دیدنی های داخل کلیساست، تندیس نیکولا دا از محبوب ترین سرداران نظامی کشور ایتالیا اثر اقای آندرا دل کاستاگنو ، تندیس معمار این کلیسا اقای برونلسکی ، تندیس جوتو دی بوندونه نقاش بخش هایی از این مکان، نقاشی زیر گنبد با نام روز رستاخیر اثر اقای جورجو وازاری در سال 1975 میلادی، ساعت سنگی مشهور کلیسا از دیگر دیدنی های داخل سازه می باشند.

امکانات رفاهی

برای رفاه حال گردشگران در این جاذبه و نزدیکی آن راهنمای گردشگری، بازار، تاکسی سرویس، سرویس بهداشتی، غرفه های صنایع دستی و گردشگری ایتالیا ، اتوبوس ، خودپرداز و فروشگاه ، کافه رستوران و انتظامات در نظر گرفته شده است.

چگونه به کلیسای فلورانس بروم

برای مراجعه به این سازه تاریخی در شهر فلورانس با اتوبوس در ایستگاه های روما دومو، استودیو و اولیو می توانید پیاده شوید تا با کمی پیاده روی به آن برسید، همچنین با تاکسی از هر نقطه ای می توان به این جاذبه سفر کنید، بهتر است برای بازدید از این جاذبه بی نظیر بلیت تورهای گروهی را از مراکز توریستی شهر فلورانس تهیه کنید که بین 20 الی 30 یورو می باشد تا علاوه بر همراه بودن لیدر لذت بیشتری از گردش خود ببرید.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره این مکان در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا