کوه های مریخی چابهار با آدرس و تصاویر

یکی از جاذبه های گردشگری مورد علاقه مردم کوه نوردی است و در این پست به سراغ یکی از زیباترین کوه های نه تنها ایران بلکه آسیا کوه های مریخی چابهار خواهیم رفت یعنی کوه های مریخی چابهار که در سالیان اخیر بین گردشگران بسیار معروف شده است.

  • آدرس کوه های مریخی چابهار : ایران، سیستان و بلوچستان، چابهار، 40 کیلومتر به طرف بندرگواتر، کوه های مریخی 
  • آنتن دهی موبایل : فقط همراه اول
  • لوازم مورد نیاز : عینک آفتابی – کرم ضد آفتاب – کفش ورزشی – دوربین عکاسی – کلاه آفتابی – آب معدنی – پاوربانک – کوله پشتی
  • مدن زمان پیشنهادی بازدید از کوه های مریخی : با احتساب مسیر 6 ساعت
  • هزینه مراجعه به کوه های مریخی : هر نفر 20 هزار تومان جهت ترانسفر بین جاده ای
  • سختی مسیر کوه های مریخی : بسیار دشوار

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

کوه های مریخی

همانطور که از اسم این کوه ها پیداست با ورود به این منطقه اولین مکای که به ذهن شما خطور خواهد کرد کره مریخ است، به قدری این کوه ها شبیه به محیط کره مریخ می باشد که باورنکردنیست، از چابهار به سمت بندرگواتر را باید حدود 40 کیلومتر طی کنید تا به ورودی کوه های مریخی برسید.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

قدمت کوه های مریخی چابهار به گفته کارشناسان 4 الی 5 میلیون سال است و دارای رشته کوه های متعددی می باشد و در طول شبانه روز با تغییر حالت شب و روز رنگ های مختلف و زیبایی به خود میگیرد، بالا رفتن از کوه های مریخی دشوار است چون تقریبا باید از صخره ها بالا بروید که ارتفاع آن ها در نقاط مختلف بین 5 تا 300 متر می باشد.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

دانستنی های کوه های مریخی

از نگاه کارشناسی به این نوع رشته کوه ها بدبوم، بدلند یا سرزمین بد می گویند که برای انجام امور کشاورزی و زیست محیطی هیچگونه ارزشی ندارد و فقط جنبه توریستی و گردشگری دارد.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

شما در کوههای مریخی چابهار هیچگونه علف، درخت و گیاهی مشاهده نخواهید کرد و علت آن جنس صخره ای این رشته کوه ها می باشد، در میلیون ها سال قبل دقیقا این کوه ها کف اقیانوس ها بوده است و امروزه بقایا و آثار جانداران دریایی از جمله فسیل و صدف های دریایی یافت می شود.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

اگر قبل از سفر تصاویر مینیاتوری از کره مریخ را مشاهده کرده باشید دقیقا پس از سفر به این منطقه متحیر کننده این کوه ها را با تصاویر مینیاتوری کره مریخ مقایسه خواهید که خوراک امور عکاسی و فیلم برداری می باشد، آسمان شب کوه های مریخی چابهار بسیار زیباست و دارای مناظری متحیر کننده می باشد.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

از جاندارانی که در رشته کوههای مریخی چابهار زندگی می کنند می توان به عقاب دشتی، فلامینگو و تیهو اشاره داشت.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

چگونه به کوه های مریخی برویم ؟

در هنگام مراجعه به این کوه ها در جاده چابهار به سمت بندر گواتر دقیقا منظره سمت راست شما آب های دریای عمان و سمت چپ شما کوه های مریخی را مشاهده خواهید کرد و منظره ای بی نظیر را مشاهده خواهید کرد که در هیچ کجای ایران همانند این صحنه را نخواهید دید.

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

امکانات رفاهی کوه های مریخی

در کوه های مریخی امکانات رفاهی چندانی یافت نمی شود و بهتر است همراه خودتان این لوازم را برای برپایی کمپ بوم گردی همراه داشته باشید : کیسه خواب، چادر مسافرتی، وجه نقد، آب آشامیدنی، خوراکی، آتش افروز، کوله پشتی، کفش کوهنوردی، لباس بادگیر، پلاستیک زباله، لباس مناسب فصل، موبایل، مونوپاد، دوربین عکاسی، پاوربانک، لوازم سرگرمی، عینک آفتابی، کلاه آفتابی و کرم ضد آفتاب .

کوه های مریخی چابهار کوه های مریخی چابهار

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره کوه های مریخی چابهار در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما
کوه های مریخی چابهار از عجایب طبیعی ایران | بلاگ ایرانگردی | این تودی
5 (100%) 1 vote[s]
اشتراک گذاری