ezgif-1-ff200d5a3d

ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟

ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟
ezgif-1-eca2962dc6

شاید تا به حال از خود پرسیده اید که ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی کدامند؟ خوب از آنجایی که نرخ تورم در کشور بیداد می کند در طول سال هزاران تن از هموطنان اقدام به مهاجرت به دلایل اقتصادی می کنند، شهرهایی نظیر دبی، تورنتو، ملبورن و سیدنی با دریافت هزینه های سنگین به شما اجازه اقامت می دهند اما در این پست جذاب ۱۷ شهر ارزان جهان برای زندگی را به شما معرفی می کنیم که ترجمه شده مقاله ای جذاب در بخش سی ان ان انگلیسی می باشد، لینک منبع این خبر در انتها درج شده است، در ادامه همراه من در این تودی باشید تا با ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی به طور کامل آشنا شوید.

۱- ویندهوک نامیبیا

ویندهوک نامیبیا از شهرهای ارزان برای زندگی

در این قسمت از کره ی زمین تنها ۳۲۲۵۰۰ نفر زندگی می کنند و این جمعیت اندک احتمالا می تواند دلیل مناسبی برای هزینه های پایین زندگی باشد. به هر صورت، اینجا مکانی شگفت انگیز برای زندگی به شمار می رود که البته توقع چندانی از امکانات رفاهی برای زندگی در آن را نباید داشته باشید، همچنین شرایط آب و هوای خشک منطقه از دلایل کاهش هزینه ها هستند.

۲- کیپ تاون آفریقای جنوبی

کیپ تاون آفریقای جنوبی از شهرهای ارزان برای زندگی

هر چقدر هم که این قسمت از جهان به طرز نفس گیری زیبا باشد اما نرخ بالای جنایت، افراد را از ساکن شدن در کیپ تاون منصرف می کند، جاذبه های گردشگری این شهر در قاره افریقا شناخته شده است اما امنیت بسیار اندک آن از بدترین دلایل زندگی شماست، گرچه شرایط اقتصادی ایده آلی دارد که موقعیت های شغلی فراوانی نصیب مهاجران می کند.

۳- بیشکک قرقیزستان

بیشکک قرقیزستان از از ارزانترین شهرهای دنیا

متاسفانه شرایط سیاسی متلاطم همسایگان قرقیزستان، باعث فراری دادن گردشگران شده است، البته اینجا هنوز هم برای زندگی شرایطی به نسبت بهتر از ایران دارد، این شهر جز سردسیرترین شهرهای قاره خود بشمار می رود که شاید باب میل خیلی از ایرانی ها نباشد.

۴- بلانتیر مالاوی

بلانتیر مالاوی از شهرهای ارزان دنیا

علی رغم اقتصاد رو به رشد و بهره بردن از مناظر خارق العاده، مالاوی همچنان در لیست ارزان ترین ها قرار دارد چرا که مالاوی جز کشورهای توسعه نیافته محسوب می گردد و از منظر تکنولوژی بسیار عقب مانده است از همین رو فرصت های ایده آلی برای ایده های جدید فراهم آورده که برای زندگی مناسب است.

۵- ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی

اما علت پایین بودن هزینه های زندگی در ژوهانسبورگ چیست؟ نرخ بالای قتل و جرم و جنایت به طور حتم عامل اصلی این قضیه به شمار می رود، شرایط اب و هوای شرجی بر گرفته از اقیانوس آرام و هزاران هتل، کافه رستوران و مراکز گردشگری فرصت های شغلی زیادی برای شما ایجاد می کنند.

۶- مینسک بلاروس

مینسک بلاروس از شهرهای ارزان جهان

درست مانند تونس، در مینسک نیز با اقتصاد رو به رشدی مواجه هستیم اما قیمت ها همچنان سر جای خود هستند و افزایشی نداشته اند، البته این کشور در طول سال های اخیر دچار مشکلات شدید سیاسی و نارضایتی مردم خود می باشد.

۷- تونس در تونس

تونس در تونس از شهرهای ارزان جهان برای زندگی

درست است که این شهر در حال رشد سریع به سمت حومه می باشد اما قیمت ها هنوز بالا نرفته اند! گرچه شرایط امنیتی در این کشور چندان باب میل مهاجران نیست اما بازهم یکی از ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی محسوب می شود.

۸- کراچی پاکستان

کراچی پاکستان از شهرهای ارزان دنیا

بیش از ۲۵ میلیون نفر در اینجا زندگی می کنند. در واقع سطح بالای جرم و جنایت و عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم باعث شده هزینه های زندگی در این شهر پایین باشد. به هر روی سرمایه گذاران همچنان کنجکاو هستند.

۹- گابورون بوتسوانا

گابورون بوتسوانا از شهرهای ارزان دنیا

اقتصاد این کشور در حال رشد است اما سرعت آن در حال حاضر کم می باشد و این به معنای قیمت های پایین است، این شهر همیشه در لیست ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی در هر سال قرار می گیرد.

۱۰- لوساکا زامبیا

لوساکا زامبیا از ارزانترین شهرهای جهان

دلیل اصلی پایین بودن هزینه ها، جمعیت لوساکا است که از دو میلیون نفر تجاوز نکرده است! گرچه خود کشور زامبیا اصلا شرایط جالبی از لحاظ امنیتی ندارد اما در آن همه عقاید در کنار هم زندگی می کنند.

۱۱- اسکوپیه مقدونیه

اسکوپیه مقدونیه از ارزانترین شهرهای دنیا برای زندگی

این مکان دارای نرخ بیکاری بالایی است و همین موضوع باعث شده که هزینه های زندگی در آن پایین باشد. این بدان معنی نیست که در این قسمت از کره ی زمین فرصت های زیادی وجود ندارد، بلکه برعکس فقط کافیست کمی با دقت بیشتری به دنبال آنها باشید.

۱۲- تفلیس گرجستان

تفلیس گرجستان از ارزانترین شهرهای جهان

همیشه در لیست ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی نام تفلیس به چشم می خورد، دلیل ارزانی تفلیس شاید این باشد که آنطور که باید و شاید مورد توجه گردشگران دنیا قرار نگرفته است. جالب است بدانید که گرجستان یکی از امن ترین کشورهای دنیا نیز می باشد.

۱۳- مونتری مکزیک

مونتری مکزیک از ارزانترین شهرهای دنیا برای زندگی

تحقیقی در مورد کیفیت زندگی در سال ۲۰۰۶ نشان می دهد که ارزانی در این شهر به مراتب مهم تر از فوق العاده ثروتمند بودن است، در هر صورت اگر دنبال شهری ارزان برای مهاجرت هستید این گزینه را می توانید بررسی کنید.

۱۴- آلماتی قزاقستان

آلماتی قزاقستان از ارزانترین شهرهای دنیا

به لطف بخش مالی قوی (شغل هایی با حقوق خوب)، آلماتی به تنهایی ۲۰% درآمد کل کشور را تولید می کند، این یعنی فرصت های مناسب شغلی و درآمدی در آن به وفور وجود دارد که با کمی صبر و حوصله می توانید آنها را بیابید.

۱۵- سارایوو بوسنی و هرزگووین

سارایوو بوسنی و هرزگووین

عوارض پست کمونیسم در بوسنی خود را به شکل اقتصادی مقاومتی نشان داده و بدین ترتیب هزینه ی زندگی در سارایوو کم است و شهری ارزان و شاد برای زندگی به شمار می رود.

۱۶- کلکته هند

کلکته هند

درست است که هندوستان اقتصادی نوظهور به شمار می رود اما فقر گسترده در اقصی نقاط آن باعث شده که قیمت ها پایین بمانند، درسته این شهر هر سال در فهرست ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی و مهاجرت قرار می گیرد اما باید بدانید شرایط بهداشتی شدیدا ضعیفی در آن رویت می شود.

۱۷- بلگراد صربستان

بلگراد صربستان

شاید دلیل ارزان بودن بلگراد را بتوان به غذاهای ارزان و افت دمای شدید نسبت داد. اما مسلما باید در این شهر ساکن شوید تا شرایط آن را از نزدیک لمس کنید.

سخن پایانی

مهاجرت کار بسیار دشواری است، مخصوصا وقتی بودجه اندکی برای اینکار داشته باشید، تا جای ممکن سعی کنید با تحقیقات کامل و بر اساس خلق و خوی خودتان از لیست ارزانترین شهرهای جهان برای زندگی یکی را برگزینید، همچنین سوالات و نظرات خود را در بخش زیر برای ما کامنت نمایید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=59039

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس