aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

دریاچه چیتگر یا دریاچه مصنوعی خلیج فارس تهران

Chitgar Lake
دریاچه چیتگر تهران
ezgif-1-eca2962dc6

دریاچه چیتگر تهران یا دریاچه شهدای خلیج فارس بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور می باشد و دارای جاذبه های تفریحی فراوانیست، شما پس از مراجعه به این دریاچه بدون هیچ هزینه ای می توانید وارد آن شوید و از تفریحات در نظر گرفته شده در آن استفاده کنید.

انتخاب های زیادی برای تفریح و گردش در چیتگر تهران دارید، اگر اهل قایق سواری باشید می توانید از قایق های مختلف موجود در حاشیه دریاچه اجاره نموده و به قلب دریاچه بزنید، اگر اهل گردش شکمی هستید می توانید از صدها رستوران و کافی شاپ موجود در حاشیه چیتگر استفاده کنید و همچنین اگر اهل خرید کردن هستید بازهم جا واستون هست، مرکز خرید لاکچری بام لند در قسمت شمالی دریاچه دارای هر نوع وسیله مورد نیاز شما از پوشاک تا لوازم دیجیتال و غیرست.

دریاچه چیتگر تهران | دریاچه شهدای خلیج فارس تهران

شهر تهران پایتخت کشور عزیزمون ایران بر خلاف انتظار مردم دارای جاذبه های گردشگری فراوانیست، جاهای دیدنی تهران رو شما اگر بخواهید همشو باهم ببینید بالغ بر یک سال زمان میبرد، وسعت و تعداد برخی از این جاذبه ها بسیار زیاد است.

از جمله این دیدنی ها که در پست های گذشته بهتون معرفی کردیم پل طبیعت، پارک ژوراسیک تهران، بام تهران، موزه مردم شناسی تهران می باشند، اما در این پست به صورت اختصاصی به سراغ دریاچه چیتگر تهران رفتیم، در چندین سال گذشته مهندسین شهرداری منطقه ۲۲ تهران در آرزوی ایده ای بودند که در آن پس افتتاح یک دریاچه بزرگ مصنوعی بتوانند پرندگان مهاجر را در ماه های مختلف سال به آنجا بکشانند.

حال پس از افتتاح دریاچه چیتگر تهران و گذشته ۴ سال مقصد لک لک ها و پردگان مهاجر مختلف در طول سال است، یعنی آرزوی بزرگ مهندسین و محققین عملی شد و باعث شده که این دریاچه جز شلوغ ترین مقاصد توریستی و گردشگری پایتخت نشینان و میهمانان از شهرها و کشورهای دیگر باشد، تیم سفرنامه نویسی و عکاسی ما به سراغ این دریاچه رفته اند و نکات جالبی از آن را برای شما تهیه کرده اند، همراه این تودی باشید.

دریاچه چیتگر بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور

دریاچه چیتگر تهران همچنین دارای بازی های مختلف دیگری از جمله زیپ لاین مدرن، سالن های سینمای اصلی و چند بعدی، پیست پرش در آسمان، هوابورد، پیست کارتینگ، شهربازی خردسالان و دوچرخه سواری در اطراف و لاین کناری دریاچه وجود دارد.

در مجموع تفریحات در دریاچه چیتگر برای هر نوع سلیقه ای تعبیه شده است، کسانی که در تهران زندگی می کنند شاید در گذشته نام پارک جنگلی چیتگر را زیاد شنیده باشند و یا حتی از آن بازدید هم کرده باشند، دریاچه چیتگر تهران دقیقا در بخش شمالی پارک جنگلی چیتگر تهران قرار دارد و از بخش شمالی دریاچه ساختمان ها و برج های عظیم مسکونی و تجاری قابل رویت است.

آب دریاچه چیتگر توسط رودخانه کن تامین می شود و اضافه این آب برای آبیاری بافت گیاهی اطراف دریاچه و پارک چیتگر مورد استفاده قرار میگیرد، شما برای ورود به دریاچه چیتگر می توانید از دو درب ورودی این دریاچه که در بخش شرقی و غربی آن قرار دارد استفاده کنید و همچنین اگر دارای خودرو شخصی هستید می توانید با خیالی راحت آن را در پارکینگ های تعبیه شده پارک کنید.

تفریحات دریاچه چیتگر تهران

قسمت گذر موج دریاچه چیتگر شامل ۸۰۰ متر طول می شود و شما می توانید از آن برای پیاده روی و دوچرخه سواری استفاده کنید، در این بخش شما با سازه هایی روبرو می شوید که دارای قوسی زیباست و نشانگر شکسته شدن موج در هنگام برخورد با صخره های عظیم در اقیانوس است.

قایق سواری در دریاچه چیتگر تهران شامل چندین نوع است، از قایق های پدالی تا قایق های شارژی و قایق های اتوبوسی و قایق های موتوری و جت اسکی در دو اسکله شرقی و غربی دریاچه چیتگر می توانید این قایق ها را به مدت زمان دلخواه رزرو کنید.

  • هزینه اجاره قایق های پدالی ۲ نفره : ۱۵ هزار تومان برای ۳۰ دقیقه
  • هزینه اجاره قایق های پدالی ۴ نفره : ۳۰ هزار تومان بررای ۳۰ دقیقه
  • هزینه اجاره قایق های شارژی ۲ نفره : ۳۰ هزار تومان برای ۳۰ دقیقه
  • هزینه قایق های اتوبوسی : ۱۰ هزار تومان یک دور ، دور دریاچه چیتگر
  • هزینه اجاره قایق های موتوری به صورت کامل : ۶۰ هزار تومان برای یک دور

راید اسکیت دریاچه چیتگر

راید اسکیت هوایی دریاچه چیتگر تهران از دیگر تفریحات آدرنالینی ای مجموعه است، راید اسکیت بازی است که در آن شما به شکل حرف یو انگلیسی با سرعت در یک محیط مدور پرتاب می شوید، توضیحات بیشتر در تصاویر بالا.

هزینه بلیت راید اسکیت هوایی چیتگر : هر نفر ۱۵ هزار تومان

سقوط آزاد دریاچه چیتگر

سرسره سقوط آزاد چیتگر با طول هشتاد متر دیگر تفریح بی نظیر این جاذبه توریستی در پایتخت است، شما برای استفاده از این سرسره باید پلکانی را به ارتفاع ۲۵ متر طی نموده تا به بالاترین نقطه برسید و از آنجا سوار بر یکی از دو سرسره موجود شوید، یکی به صورت سرعتی و مستقیم شما را به پایین جایگاه می رساند و دیگری به صورت موج دار و قوس دار شما را با سرعت به پایین منتقل می کند، طول هر دوی این سرسره ها که توسط یک کمپانی معتبر از کشور المان ساخته شده ۸۰ متر است.

هزینه بلیت سرسره سقوط آزاد چیتگر : ۱۰ هزار تومان

پیست پرش چیتگر

پیست پرش در هوا که دیگر بازی موجود در دریاچه چیتگر تهران است، پس از لیز خوردن از این سرسره شما به درون یک تشک بادی پرتاب می شوید.

هزینه بلیت پیست پرش در هوا : ۱۰ هزار تومان

سینمای ۶ بعدی چیتگر

سینمای ۶ بعدی چیتگر دارای فیلم های هیجانی و ۶ بعدی می باشد که شما می توانید به انتخاب خودتون یکی از فیلم ها را جهت اکران انتخاب کنید و وارد سینما شوید.

هزینه بلیت سینمای ۶ بعدی چیتگر تهران : ۱۰ هزار تومان

اولین سافاری پارک وحشت ایران

برای اولین مرتبه در کشور سافاری پارک وحشت در دریاچه چیتگر تهران افتتاح شده است، شما پس از ورودی به این سافاری پارک وحشت با صحنه ها و افرادی ترسناک روبرو خواهید شد و باید مسیری را به صورت منحنی و پیاده از آن عبور کنید.

هزینه سافاری پارک وحشت چیتگر : ۱۰ هزار تومان

زیپ لاین دریاچه چیتگر تهران

زیپ لاین موجود در چیتگر با سایر زیپ لاین های دیگر در سراسر ایران متفاوت است، شما با سوار شدن بر این زیپ لاین در ارتفاعی بین ۵ تا ۱۵ متری از سطح زمین و طول ۱۲۳ متر را به سرعت بالای طی می کنید و در نقطه پایانی به زمین می رسید.

هزینه بلیت زیپ لاین چیتگر : ۱۰ هزار تومان

کارتینگ چیتگر

پیست کارتینگ دریاچه چیتگر آماده خدمت رسانی به کودکان و نوجوانان می باشد.

هزینه ورودی به کارتینگ چیتگر : ۱۵ هزار تومان

وی آر لند دریاچه چیتگر

مجموعه تفریحی وی آر لند واقع در بخش بیرونی مرکز خرید لوکس بام لند قرار دارد، این مجموعه دارای بازی ها و تفریحات بسیاری است، وی آر تکنولوژی است که در آن شرکت کننده با نصب عینک واقعیت مجازی به چشم هایش خود را در میان کوه ها، یخ ها، ماشین ها و اسکی هایی با سرعت بالا می بیند و باید همانند آن فیلم در جهات مختلف تغییر جهت دهد تا با موانع برخورد نکند.

هزینه استفاده از وی آر لند بام لند چیتگر بین ۱۵ تا ۳۵ هزار تومان است.

چرخ و فلک دریاچه چیتگر

یک چرخ و فلک مرتفع در حاشیه دریاچه چیتگر تهران قرار دارد که می توانید از آن هم استفاده کنید و لذت سفر خودتون رو دو چندان کنید.

هزینه  بلیت چرخ و فلک : ۱۰ هزار تومان

ماشین های کوبنده دریاچه چیتگر

پیشت ماشین های وحشی یا ماشین های سرعتی هم دیگر تفریح موجود در چیتگر است، شما در این بازی می توانید با خیالی راحت با رانندگان دیگر برخورد کنید و اجازه ندهید آنها حرکت کنند، این بازی شامل هیچ قانونی نیست و برای کسانی که در رانندگیشونم قوانین رو زیر پا میگذارند مناسبتر است.

هزینه بلیت ماشین های وحشی چیتگر : ۷ هزار تومان

شهربازی دریاچه چیتگر

شهربازی کودکان دریاچه مصنوعی خلیج فارس یا چیتگر تهران دارای بازی ها و سرگرمی های مختلفی در رده سنی ۵ تا ۱۸ سال است، این شهربازی در قسمت غربی دریاچه قرار دارد.

دوچرخه سواری در دریاچه چیتگر

اگر اهل دوچرخه سواری در لاین دوچرخه های دریاجه خلیج فارس تتهران هستید می توانید با اجاره یک دوچرخه مناسب از آن بخش به دوچرخه سواری بپردازید و یا اگر اهل پیاده روی باشید می توانید در همان لاین پیاده روی کنید و زیبایی های منطقه را با آرامی تماشا کنید و از گردش خودتون لذت ببرید.

ساحل دریاچه چیتگر

همچنین قسمتی از ساحل دریاچه به صورت کاملا سنگی طراحی شده و می توانید در آن ساحل سنگی راهپیمایی کنید و از صدای سنگ های زیر پاتون و صدای امواج دریاچه لذت ببرید .

ماهیگیری در دریاچه چیتگر

اگر اهل ماهیگیری باشید می توانید با مراجعه به مرکز خرید لاکچری بام لند در باشگاه ماهیگیران چیتگر عضو شوید و با در دست داشتن قلاب های مختلف ماهیگیری و طعمه به قلب دریاچه رفته و مشغول ماهیگیری شوید، برای ماهیگیری در دریاچه خلیج فارس باید در بین ساعت های ۷ صبح الی ۲۴ شب به بام لند مراجعه کنید.

باشگاه اسکیت دریاچه چیتگر

جدیدا در دریاچه  مصنوعی خلیج فارس تهران باشگاه اسکیت سواران راه اندازی شده است و کسانیکه عاشق اسکیت سواری هستند می توانند در این باشگاه با استفاده از جدیدترین اسکیت های روز دنیا به تفریح بپردازند.

تفریحات موجود در دریاچه تمامی ندارد، پیست اسکی پاتیناژ در مرکز خرید بام لند قرار دارد و شما می توانید در آن به تفریح بپردازید، پاتیناژ به اسکی هایی گفته می شود که در زیر پای آن دارای یک لبه تیز می باشد و فقط بر روی یخ می توان از آنها استفاده کرد.

مرکز خرید بام لند دریاچه چیتگر تهران

یکی از مهم ترین بخش های دریاچه مصنوعی خلیج فارس تهران، بام لند آن است که کاملا به سبک مراکز خرید و توریستی کشورهای غربی ساخته شده، در این مرکز خرید شما می توانید از نمایندگی برندهای نام اشنایی همچون آرمانی، آدیداس، نایک، پوما، منگو، کالینز و … دیدن نمایید، همچنین در بام لند تهران بیش از ۴۰ رستوران و کافی شاپ موجود است که انواع غذاهای ایرانی و بین المللی، فست، نوشیدنی و اسپرسو در آنها سرو می شود.

مقاله کامل معرفی بام لند تهران لمس کنید

سخن پایانی

دریاچه خلیج فارس جز برترین وش لوغ ترین جاذبه های گردشگری در بین تهران هاست و روزانه هزاران نفر در این منطقه به پیک نیک می روند و از تفریحات موجود در آن که در این پست گفته شد استفاده می کنند، اگر عاشق سفرنامه نویسی هستید می توانید سفرنامه های خودتون رو با نام خود در این تودی اولین دانشنامه گردشگری ایران منتظر نمایید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
https://intoday.ir/?p=6762
banner1

الهه شاکردوست

با هشت سال سابقه کار در آژانس های هواپیمایی متعدد تهران بیکار شدم ، از اونجایی که گردشگری از علایقم بود نا امید نشدم و با گروه این تودی آشنا شدم ، پیشنهاد می کنم چالش های زندگیتون رو با سفر کاهش بدید.

مطالب مرتبط
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه
بهترین مراکز خرید پوشاک تهران کدامند؟
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
پاساژ کمپانی تهران
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
کلیسای تادئوس و بارتوقیمئوس مقدس تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
بازار سید اسماعیل تهران
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
امامزاده سید اسماعیل تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

8 پاسخ

  1. همیشه بازه ولی برای قدم زدن دور دریاچه، تا حدود ساعت ۱۲ شب میتونید بعد ۱۲ یه قسمتش رو نگهبانها اجازه نمیدن و نمیشه کامل دور زد ولی بقیه قسمتها رو میتونید استفاده کنید،

  2. دورش درختکاری داره. انواع و اقسام گونه ها… ضمن اینکه در ضلع جنوبی هم سایه بان و صندلی هست. همچنین در ضلع شمالی تعدادی کافه و و رستوران و در ضلع غربی هم موجوده… تنها ضلعی که کمی بدون درخت هست ضلع شرقی هستش که ممکنه شما رو از گرمای آفتاب محافظت نکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 24 ساعته
ساعت دسترسی : 24 ساعته
قدمت این مکان : 1393 ه ش
نوع کاربری : مركز تفريحي
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : کوهنوردی، جنگل نوردی، پیاده روی، قایق سواری، دوچرخه سواری، شهربازی، سینما، سافاری، شکم گردی، شب گردی، خرید، عکاسی
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، خودپرداز، پارکینگ، کافه، رستوران، راهنما، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، فضای سبز، پذیرش 24 ساعته، نمازخانه، نیمکت، غریق نجات
ملزومات سفر : موبایل، وجه نقد، کارت بانکی، کفش راحتی، زیرانداز، عینک و کلاه آفتابی، کوله پشتی، آب آشامیدنی، کارت شناسایی، داروهای عمومی، کرم ضد آفتاب، پاور بانک، شارژر، وعده های غذایی، پلاستیک زباله
اطلاعات تماس
آدرس : Iran, Tehran Province, Tehran, Chitgar Lake