خانه / کلیسای عروج مادر خدا پانچوو

کلیسای عروج مادر خدا پانچوو

کلیسای عروج مادر خدا

کلیسای ارتدوکس مریم مقدس به نام کلیسای عروج مادر خدا در پانچوو در سال ۱۸۱۰ با معماری خاص و طراحی جذاب احداث گردید. در واقع این کلیسا محصول قیام اول صربستان در ابتدای قرن نوزدهم است. هنگام ورود به این مکان مذهبی علاوه بر اینکه یک مکان مقدس است به نظر بسیاری از گردشگران یک موزه هم می باشد. این کلیسا به  زیبایی ترین شکل ممکن تزئین شده است و از دیدن این همه زیبایی لذت می برید. اما دلیل اینهمه جذابیت چیست؟ من به شما می گویم که دلیل این شکوه و جلال چیست.کلیسای عروج مادر خدا

ویژگی ها

در قرن ۱۹ یکی از برجسته ترین نقاشان صرب به نام کنستانتین دانیل، نقاشی های دیواری و سقف و همچنین شمایل و پرتره های نمادین را نقاشی کرد. شاید بتوانید بسیاری از نقاشی های او را در موزه های بلگراد و نووی ساد ببینید، اما به نظر من  بی شک کلیسای عروج مادر خدا یکی از بهترین آثار این نقاش و هنرمند است. علاوه بر این . برای یک دقیقه روی نما که دارای دو برج بلند نئوباروک است توجه کنید و به سرستون‌های کورنتی روی ستون‌ها و ستون‌های زیر قرنیز نگاه کنید. این مکان دیدنی با همراهی بسیاری از مردم و خیرین احداث گردید.

کلیسای عروج مادر خدا

برخی از معتبرترین هنرمندان و صنعتگران صربستان در قرن نوزدهم در نقاشی‌ها، چوب‌کاری‌ها و گچ‌کاری‌های داخل آن مشارکت داشتند. شاید تصاویر و عکس ها نتوانند به خوبی کلیسای عروج مادر خدا را به تصویر بکشند و به بیننده منتقل کنند، بنابراین توصیه می کنم در سفر به پانچوو حتما از این مکان مقدس بازدید کنید. این کلیسا ارتدکس یکی از مهم ترین کلیساهای پانچوو می باشد به دلیل اینکه ایدئولوژی و گرایش مذهبی مردم صرب به  مذهب ارتدکس می باشد. اگر شما علاقمند هستید در مورد جاذبه های گردشگری و تفریحی وهمچنین آثار تاریخی صربستان و شهرهای دیدنی اطلاعاتی کسب کنید، از سایت این تودی دیدن کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=68041

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
کلیسای سنت استفان بوداپست
شهره مقصودی
0 دیدگاه
کلیسای آیا النا قونیه
شهره مقصودی
0 دیدگاه
کلیسای صلیب مقدس وان
آتنا بنی اسدی
2 دیدگاه
کلیسای جامع سن جیووانی باتیستا تورین
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
کلیسای کوردوبا
مهدی خانی
0 دیدگاه
کلیسای ساگرادا فامیلیا
مهدی خانی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس