خانه / شهر ورانیه

شهر ورانیه

ورانجه (ورانیه)

شهر ورانیه که بر اساس اولین شواهد و اسناد مکتوب تاریخ اش به سال ۱۰۹۳ برمی گردد، یکی از شهرهای تفریحی و گردشگری صربستان است. این شهر تاریخی و بسیار زیبا تأثیر بسیاری از تمدن ها و حکومت های حاکم گرفت، این تاثیرگذاری را می توانید در ساختمان ها و فضای شهر ببینید. تاریخ ۱۰۰۰ساله و سنت و فرهنگ مردم این منطقه تأکید ویژه ای بر غنای میراث و همزیستی مسالمت آمیز اقوام مختلف دارد.

ورانجه (ورانیه)

هنر در ورانیه

علاوه بر تاریخ و میراث گذشتگان، این منطقه از نظر هنری بخصوص موسیقی در اروپا بسیار مشهور است. موسیقی احساسات، خلق و خوی و عقاید و نگرش مردم یک کشور و منطقه را نشان می دهد. این خاصیت در موسیقی صربستان بخصوص شهر ورانیه دیده می شود. در این شهر موسیقی وسیله ای برای ارتباط بین مردم است، به این معنا که این شهر موسیقی سنتی و کلاسیک را گرامی می دارد و برای آنها از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است.

آهنگ (“Vranjska gradska pesma”) از این شهر در لیست میراث فرهنگی غیر مادی و غیر ملموس جمهوری صربستان است. شاید شنیدن این مطلب برای شما جذاب باشد که نوازندگان ترومپت ورانیه برنده جوایز بسیاری از مسابقات و جشنواره ها مختلف شدند. در این شهر به واسطه ی ارزش و اهمیت موسیقی کلاسیک، جشنواره تابستانی پیانو برگزار می شود. این جشنواره امروزه به یک رویداد بین المللی تبدیل شده است.

موسیقی فقط بخشی از میراث نیست، یک جزء مهم گردشگری است که مردم را به هم متصل می کند و بهترین ارزش ها را ترویج می کند. مردم هنرمند ورانیه نه تنها در زمینه ی موسیقی که در تئاتر دارای برجسته ترین هنرمندان است. تئاتر “” Bora Stankovic  یکی از قدیمی ترین تئاترها در صربستان است که در آن رویدادهای زیادی برگزار می شود. “Bora’s Theatre Days”  برجسته ترین هنرمندان و گروه های تئاتر را گرد هم می آورد. ورانیه میزبان جشنواره مهم فیلم مستند “Document”  نیز می باشد. نکته ی جذابی که دیگری که نباید آن را فراموش کنیم اینکه شهر ورانیه زادگاه نویسنده مشهور صربستانی بوریساو بورا استانکوویچ است.

ویژگی ها

اما این منطقه جدا از مسائل فرهنگی و هنری دارای ویژگی های دیگری نیز می باشد که تاثیر بسزایی در بخش های مختلف صربستان دارد. شهر ورانیه در واقع یک مرکز اداری، اقتصادی، بهداشتی، آموزشی و فرهنگی منطقه پچینیا (Pčinja) در جنوب صربستان است. در واقع این شهر را یک شهرک صنعتی با توانایی فرآوری و تولید چوب، نساجی، کفش، قلز، تنباکو و صنایع غذایی می دانند. جالب است بدانید بسیاری از سرمایه گذاران خارجی در حال حاضر در ورانیه به خصوص در منطقه آزاد تجارت می کنند. این شهر تنها ۳۴۷ کیلومتر با بلگراد پایتخت صربستان و ۳۰۰ کیلومتر با دومین شهر بزرگ یونان تسالونیکی فاصله دارد.

ورانیه شهری که آثار تاریخی و روح دوران باستان را حفظ می کند، اما همچنین امکانات و جاذبه های مدرن را مطابق با لحظه امروز توسعه می دهد. به لطف محتویات زیبا و ویژگی‌های خاص، ورانیه یک مقصد اجتناب‌ناپذیر برای یک تور گردشگری از طریق صربستان است. سایت ما کل پیشنهاد گردشگری شهر را نشان می دهد. با تمام جزئیات آن آشنا شوید و یک تعطیلات عالی ترتیب دهید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=67990

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه
شهر وایت هورس از شهرهای توریستی کانادا
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس