ezgif-1-ff200d5a3d

مناطق پیک نیکی و جاهای دنج اطراف تهران کدامند ؟

مناطق پیک نیکی و جاهای دنج اطراف تهران
ezgif-1-eca2962dc6

به این سوالات دقت کنید : جاهای دنج اطراف تهران کجاست ؟ جای دنج اطراف تهران کجا بریم ؟ روستاهای اطراف تهران برای سفر کدوم بهتره ؟ بهترین جا برای پیک نیک اطراف تهران کجاست ؟ خوب معمولا در آخر هر هفته و مخصوصا در نیمه اول سال تهرانی ها به دنبال یک مکان دنج برای بیرون شهر هستند، برخی سفرهای نیمروزه و برخی سفرهای دو روزه را مد نظر قرار می دهند تا در هفته بعد با قدرت به کار خود بازگردند، در این مطلب با بهترین مناطق پیک نیکی و جاهای دنج اطراف تهران به طور کامل آشنا خواهید شد تا خاطره ای جذاب را همراه دوستان یا اعضای خانواده تجربه نمایید.

آبشار شاهاندشت از میراث طبیعی ایران

آبشار شاهاندشت از میراث طبیعی ایران

در رتبه نخست این مناطق دنج اطراف تهران مخصوصا اگر برنامه سفر شما در نیمه اول سال باشد به آبشار شاهاندشت تعلق می گیرد، گرچه این منطقه فوق طبیعی در استان مازندران واقع شده است، اما فاصله نزدیکی تا پایتخت دارد، این آبشار با ارتفاع ۵۰ متر از بلندترین آبشارهای ایران می باشد که در بین جاده تهران به آمل یا هراز سابق در روستایی با همین نام قرار گرفته است.

طالقان در استان البرز

طالقان در استان البرز

حال به غرب و استان البرز می رویم، منطقه ییلاقی طالقان یکی از بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران می باشد که از مرکز شهر ۱۱۹ کیلومتر فاصله دارد، سد طالقان از دیرباز در آخر هفته و روزهای تعطیل مورد توجه تهرانی ها بود و امروزه با اضافه شدن امکانات رفاهی خوب، منطقه خوبی برای برپایی پیک نیک می باشد، در این منطقه علاوه بر سد طالقان، آبشار، چشمه های آب گرم، روستای هرنج، دشت، مسیرهای کوهنوردی و جنگل هم وجود دارد، از تهران به اتوبان کرج و سپس به سمت قزوین مراجعه کنید، بعد از آبیک و طی کردن مسافتی ۴ کیلومتری با تابلوی راهنمایی طالقان روبرو خواهید شد.

روستای برغان در اطراف تهران

روستای برغان

ما در بخش روستاهای ایران ، روستای برغان که دارای جاذبه های تاریخی و سبک معماری خاصی است را معرفی کردیم، این روستا منطقه خوبی برای انجام یک بیرون شهر جذاب یک تا دو روزه است، این دهکده تاریخی از توابع استان البرز محسوب می شود و در خود اماکن تاریخی خوبی نظیر حسینیه، پل های تاریخی، درختان کهنسال، زیارتگاه چهل دختر، تپه نیمه باستانی قلعه کش و یک درخت چنار باستانی جای داده است تا در کنار طبیعت بکرش محل خوبی برای تفریحات آخر هفته مردم باشد، برغان در جاده کرج به رجایی شهر قرار دارد، در این محور وارد جاده آتشگاه شوید تا با تابلوی آن روبرو شوید.

روستای وردیج و روستای واریش اطراف تهران

روستای وردیج و روستای واریش

اگر در انتخاب مقصد آخر هفته خود در اطراف تهران سردرگم شده اید بهتر است این دو روستای چسبیده به هم را انتخاب نمایید، روستای وردیج و روستای واریش در شمال غرب پایتخت قرار گرفته اند، باغ های سرسبز، درختان پر تراکم، رودخانه و چشمه، مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی از جاذبه های این مناطق محسوب می شوند، برای رسیدن به این مکان ها وارد بزرگراه تهران به کرج شوید، در این محور به سمت وردآورد مسیر خود را منحرف کنید تا با تابلوی ورودی روستاها روبرو شوید.

لار در اطراف تهران

لار

شاید نام دشت لار را ما براها در صدا و سیما شنیده ایم، منطقه ای نیمه حفاظت شده که با دارا بودن گونه های نادر طبیعی و جانوری به لوکیشن مهم ترین فیلم و سریال های ایرانی بدل شده است، دشت گل های زرد و شقایق لار زبانزد عاشقان طبیعت می باشد، اینجا یکی از بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران می باشد که در جاده تهران به آمل و فاصله ۷۰ کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.

آبشار گزو در اطراف تهران

آبشار گزو

از بهترین جاذبه های طبیعی اطراف تهران آبشار گزو با ۵۰ متر ارتفاع پرش می باشد، در نزدیکی این آبشار سد ابرز و چنگل لفور هم قرار دارد که به قلب تپنده اکسیژنه تهران تبدیل شده است، اینجا موقعیتی ایده آل برای برپایی پیک نیک های چند ساعته تا دو روزه دارد و البته به شرطی که سفر شما در نیمه اول سال باشد، برای رسیدن به این محل باید دو ساعت رانندگی کنید، در نزدیکی سوادکوه و چسبیده به امامزاده های مشهور گزو این آبشار واقع شده است.

روستای افجه در اطراف تهران

افجه خوراک پیک نیک

روستای افجه خورراک پیک نیک های دوستانه است، منطقه ای دنج و البته سرسبز با دارا بودن دشت هایی وسیع و رودخانه انتخاب خوبی برای شما خواهد بود، پس لوازم پیک نیک را بردارید با سوخت کامل خودروی سواری خود عازم این سفر جذاب در روستای افجه شوید، از جاذبه های طبیعی افجه می توان به باغ های سرسبز، آبشار پسوچیک، دشت هویج و باغ گیلاس اشاره کرد!

دره جاده چالوس

دره جاده چالوس

یکی از بهترین مکان های دیدنی اطراف تهران برای پیک نیک ، دره جاده چالوس می باشد، در مسیر اتوبان کرج به چالوس با طی کردن مسیری هفتاد کیلومتری علاوه بر مشاهده این دره با رستوران های جاده چالوس و مراکز اقامتی متعدد می توانید از آبشار سپهسالار هم دیدن کنید.

اوشان فشم در اطراف تهران

فشم در اطراف تهران

اوشان فشم

اوشان فشم دو جاذبه طبیعی نوستالوژیک تهرانی هاست که در سی کیلومتری نواحی شمال شرقی پایتخت واقع شده اند، اینجا مجموعه ای از روستاهای زیبا، آبشار، چشمه، رودخانه و جنگل دیده می شود و مناطق برای برپایی پیک نیک در نظر گرفته شده اند، برای رسیدن به اینجا از جاده لشکرک در اتوبان بابایی استفاده کنید.

سد امیر کبیر در اطراف تهران

سد امیر کبیر

دریاچه سد امیر کبیر یکی دیگر از جاهای دیدنی اطراف تهران و البته در استان البرز می باشد، این مناطق در نیمه اول سال به آب و هوای خنک مورد توجه گردشگران رقار می گیرد، امکان انجام تفریحات آبی نظیر قایق سواری، ماهیگیری، شنا و پاراگلایدر در ایین مکان فراهم است، وارد جاده کرج به چالوس شوید، از آنجا با طی کردن مسیری بیست کیلومتری و مشاهده تابلوی تنگه واریان به این محل خواهید رسید.

سد لتیان در اطراف تهران

سد لتیان

یکی از مشهورترین جاهای دنج اطراف تهران سد لتیان می باشد که برخی مردم آن را با نام دریاچه لتیان می شناسند، این دریاچه در شمال شرقی تهران واقع شده است و در آن تعداد زیادی مراکز پرورش ماهی هم فعالیت می کنند، به طور کلی منطقه شاید دارای امکانات رفاهی خاصی نباشد، اما دنج و خلوت و بدور از شلوغی می باشد.

پارک ملی کویر در اطراف تهران

پارک ملی کویر

اگر به کویر و صحرا علاقه دارید مسیر خود را به سمت جنوب کج کنید، یکی از نزدیک ترین مناطق کویری اطراف تهران پارک ملی کویر می باشد، اینجا از مرکز شهر پنجاه کیلومتر فاصله داشته و با دارا بودن گونه های نادر گیاهی و جانوری از بهترین جاذبه های گردشگری اطراف تهران قلمداد می شود.

مناطق پیک نیکی و جاهای دنج اطراف تهران مناطق پیک نیکی و جاهای دنج اطراف تهران

راهنمای تفریحات اطراف تهران

از آنجایی که اقامت در شب نیازمند دارا بودن لوازمی نظیر کیسه خواب، لوازم خواب، چادر مسافرتی، وعده های غذایی، هیزم و … می باشد، اگر فاقد این لوازم هستید می توانید از خانه هایی که در مناطق مختلف تهران به اجاره داده می شوند استفاده کنید و یا برنامه خود را تا قبل از غروب آفتاب به اتمام برسانید.

سخن پایانی

بازدید از جاهای دنج اطراف تهران در همه فصول سال شدنیست، چه سرما و گرما زیبایی های خاص خودش را دارد، در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را برای ما و دیگران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۹ رای
https://intoday.ir/?p=39585

پروانه ماندگار

مطالب مرتبط
اسنو پارک فلای‌لند
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
تاب غول پیکر آدرنالین پارک
ترلان کمیلی
4 دیدگاه
آرامگاه ناصر حجازی بهشت زهرای تهران
کیوان ناصر
0 دیدگاه
آرامگاه مهرداد میناوند بهشت زهرای تهران
کیوان ناصر
0 دیدگاه
آرامگاه علی انصاریان بهشت زهرای تهران
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
نمایشگاه شهر آفتاب تهران
پروانه ماندگار
8 دیدگاه

یک پاسخ

 1. سلام خسته نباشید
  مناظر و طبیعت تهران فقط در عکس ها جذاب و قشنگ هستن
  وقتی میری به اماکن تفریحی و گردشگری متوجه فاجعه میشی
  کل مسیر رودخانه ها و دشت ها رو ویلا سازی کردن و مردم عادی نمیتونن از اون ها بهره ای ببرد
  جایی هم که ویلا سازی نشده کثافت و زباله جمع شده و یا صعب‌العبوره
  خلاصه همه چی برای این ۴٪ آقازاده هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس