کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند

پارک جنگلی دلند از بهترین جاهای دیدنی دلند و جاهای دیدنی مینودشت به سمت گرگان می باشد که در امتداد کمربندی دلند واقع شده است، پارک جنگلی دلند یکی از جاهای تفریحی و طبیعی رامیان استان گلستان است. پارک جنگلی دلند در ۱۳ کیلومتری آزادشهر قرار دارد. یکی از خوبی های این پارک این است که در مسیر اصلی مشهد – گرگان و ساری قرار دارد و فضای زیبایی را برای استراحت و گردشگری فراهم آورده است.

جنگل دلند در پاییز پارک جنگلی دلند نزدیک شهر دلند قرار دارد . این پارک دارایی امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی، کلبه های چوبی، سوپر مارکت و غیره می باشد. پارک جنگلی دلند که یکی از پارک های ملی ایران نیز محسوب می شود دارای درختان میوه چون بلوط، پسته و انگور می باشد.

توت فرنگی دلند و امکانات

توت فرنگی دلند و امکانات پارک جنگلی دلند نزدیک زمین های زراعی است که در این زمین ها محصولات کم یابی مانند توت فرنگی، خیار، گرجه و برنج کشت می شود. در این پارک جنگلی حیواناتی چون خوک وجود دارد. داخل پارک دو تپه تاریخی است که بخشی از تاریخ کهن آن پارک به حساب می آید. درب ورودی این پارک ایست و بازرسی قرار دارد به طوریکه سطح امنیت پارک را افزایش داده است.

اقامت در پارک جنگلی دلند

جاده بجنورد به گرگان و منتهی به دلنداقامت در پارک جنگلی دلند مسیر پارک کاملاً آسفالت است و شب ها دارایی روشنایی می باشد. در این پارک مکان مخصوصی برای بازی کودکان نیز در نظر گرفته شده است. پارک جنگلی دلند سالیانه شاهد گردشگران زیاد است. بهترین فصل بازید از پارک جنگلی دلند بهار، تابستان و پاییز می باشد . منتظر امتیاز و نظرات شما هستیم.

نمای زیبا از پارک جنگلی دلندعکس پارک جنگلی دلند


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=72118

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

مطالب مرتبط
پارک تفریحی جوارم
پروانه ماندگار
3 دیدگاه
پارک جنگلی جوارم
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
پارک جنگلی صیقل محله جواهرده
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه
جنگل لفور
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
جنگل فیلبند
بهنام خیریه
0 دیدگاه
کمپ کویر شهر آفتاب
امیر رضا شاهرخی
5 دیدگاه

9 پاسخ

  1. پارک جنگلی دلند در ۱۱ کیلومتری غرب آزادشهر در شاهراه ساحلی ساری- مشهد در شرق شهر دلند قرار گرفته است. بخشی از این پارک به ‌عنوان ذخیره‌گاه جنگلی به ثبت رسیده است که این خود از ویژگی‌های این پارک محسوب می‌شود. این پارک از امکانات تفرجگاهی مانند آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی و کمپ چوبی برخوردار است.

    واژه دلند به معنای منطقه‌ پوشیده از جنگل‌های انبوه می‌باشد.

    این پارک در ۱۱ کیلومتری غرب آزادشهر قرار گرفته است و جزو آن دسته از پارک های جنگلی می باشد که امکاناتي از قبيل مسيرهاي آسفالته، آب رساني و برق رساني، پارک کودک، نمازخانه، سرويسهاي بهداشتي، مناطق کمپينگ و پيک نيک، ساختمان نگهباني، پناهگاه‌هاي چوبي، مهمانسرا و چاه‌هاي عميق و نيمه عميق در آن داير گرديده است

    پارک جنگلی دلند قابلیت‌های تفرجگاهی ویژه‌ای دارد و مورد استفاده وسیع مسافران بین راهی قرارمی‌گیرد. این پارك پوشیده از درختان با ارزش جنگلهای شمال مانند بلوط، آزاد، افرا و انجیلی است.

  2. بین مینودشت و گرگان است. بابت ورودی هزینه نمی گیرند. صبح که وارد شدیم دم در دو سرباز مسلح و دو پلیس زن ایستاده بودند اما عصر که برگشتیم فقط سربازهای مرد بودند. در همان ورودی و به جز آن در انتهای پارک جنگلی مغازه بود. مغازه ها تقریبا همه چیزهایی که مسافرین ممکن است لازم داشته باشند را دارند قیمتشان کمی از شهر گرانتر است اما گرانفروش نیستند. . محیط هموار و تختی دارد. در مقایسه با پارک جنگلی های اطراف مانند النگ دره زیاد بزرگ نیست. دارای سرویس بهداشتی و شیر آب و سکو برای چادرزدن است اما منقل ایستاده برایش نساخته اند. فضای جنگلی بسیار زیبایی داشت. کلا خوش گذشت

  3. یک جنگل زیبا در مسیر بین راهی قرار گرفته و کمتر بهش توجه شده ولی پاییز بسیار رنگارنگی داره و نباید از دستش داد

  4. پارک جنگلی دلند در ۱۳ کیلومتری آزاد شهر استان گلستان از جاذبه های منحصربه‌فرد این استان است رفتیم و لذت بردیم.لطفا آگه زباله روی زمین بود جمع آوری کنید.طبیعت بجز زیبای نیاز به نگهداری داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس