جاذبه های گردشگری صربستانجاذبه های طبیعی

ماسه های دلیبلاتو

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

مکانی به نام ماسه های دلیبلاتو شاید در قاره سبز بسیار شگفت آور باشد، قاره ای که، طبیعت بارانی و سرسبزی با آن گره خورده است. شاید شما هم مثل من تعجب کردید، اما این حقیقت دارد که یک بیابان با ویژگی های خاص و اقلیم متفاوت در اروپا وجود دارد.

این مکان یکی از آخرین بیابان های اروپا است که بیش از 300 کیلومتر مربع وسعت دارد که توسط بادی که شن ها را با خود می آورد، ایجاد شد. اگر از ماسه های دلیبلاتو دیدن کنید، در واقع در آخرین صحرای اروپایی قدم می زنید. این پدیده ی منحصربفرد در این گوشه از جهان مناظر شگفت انگیزی از آفریقا را در قلب این قاره به تصویر می کشد. این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری پانچوو و صربستان به شمار می رود.

پوشش گیاهی

این منطقه با توجه به پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که دارد، به عنوان ذخیره گاه طبیعی ویژه معرفی شد. نکته ی جذاب این است که تپه های شنی توسط تپه های حاصلخیزی احاطه شدند، که گونه های گیاهی و جانوری متعددی در آن زندگی می کنند. این بهشت ​​واقعی برای همه کاوشگران طبیعت است که به دنبال ماجراجویی در یک اکوسیستم واقعا منحصر به فرد هستند.

ماسه های دلیبلاتو

ماسه های دلیبلاتو خانه 900 گونه گیاهی است که از جمله آنها گل صد تومانی، افسنطین و برخی از گونه های کمیاب دیگر است که فقط در اینجا یافت می شوند. وجود بیست گونه از ارکیده ها در این منطقه باعث شد، تا متخصصان گل از سراسر جهان به این منطقه بیایند و از زیبایی های طبیعت دلیبلاتو لذت ببرند.

نوشته های مشابه

گونه های جانوری

اکثر گونه های جانوری که در اینجا زندگی می کنند، گونه های کمیاب هستند که در بقیه قاره دیده نمی شوند. اینها گونه هایی هستند که در زیستگاه های استپی مانند مورچه صحرایی، شیر مورچه، شاهین بنات، عقاب امپراتوری، جربیل استپی، اسکانک استپی و غیره یافت می شوند. برای برخی از آنها ماسه های دلیبلاتو تنها یا یکی از معدود زیستگاه های باقی مانده در صربستان است.

ماسه های دلیبلاتو

یکی از ویژگی های بارز این منطقه جمعیت دائمی گرگ ها است که به شما حس بودن در بیابان واقعی را القا می کند. یک شکارگاه معروف در میان ماسه های دلیبلاتو یافت می شود و هر ساله شکارچیان زیادی از سراسر جهان از آن بازدید می کنند. شکارچیان می توانند شانس خود را برای شکار آهو و گراز وحشی امتحان کنند، در حالی که افراد جسورتر می توانند به شکار گرگ بروند. با تمام مجوزهای لازم، می توانید غنائم خود را به خانه ببرید و چیزی برای افتخار داشته باشید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا