اخبار گردشگری

دریافت کارت واکسن دیجیتال چجوریه؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

برای دریافت کارت واکسن دیجیتال مسافران در سفرهای خارجی و داخلی باید مراحلی که در ادامه این مطلب ذکر شده است را طی کنند، شما می توانید هر گونه سوال خود را برای ما کامنت نمایید.

تهران- ایرنا- سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: مسافران پروازهای خارجی برای تهیه کارت واکسن دیجیتال دو هفته قبل از زمان مسافرت خود اقدام کنند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان هواپیمایی کشوری، «علی شریفی زارچی» سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: تنها مدرک معتبر واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت است که از طریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده است.

سامانه دریافت کارت واکسن دیجیتال

در این اطلاعیه آمده است جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت توسط یک گوشی تلفن همراه اسکن شود.

این خبر می افزاید: در صورت اصالت کارت، صفحه‌ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می‌دهد.

این موضوع به تمامی آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت های ذیربط منعکس شده است.

در این اطلاعیه آمده است، اطلاع رسانی مناسب به مشتریان این شرکت ها به گونه ای انجام شود که حداقل دو هفته قبل از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را از طریق فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا