کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / هوش مصنوعی دبی، آینده ای وحشتناک یا زیبا؟

هوش مصنوعی دبی، آینده ای وحشتناک یا زیبا؟

هوش مصنوعی دبی، آینده ای وحشتناک یا زیبا؟

در حال حاضر جهان بر پایه هوش های مصنوعی اولیه می چرخد و همین موضوع باعث شده تا در شهر دبی، هوش مصنوعی بیشتر دیده شود. حتی در شهر دبی موزه ای وجود دارد که خبر از ۵۰ سال آینده دبی می دهند. بله نام این موزه، موزه آینده دبی است. در موزه آینده دبی شما با تصاویر حیرت انگیزی مواجه خواهید شد که در تصورات نمی گنجد.

در حال حاضر جهان بر پایه هوش های مصنوعی اولیه می چرخد و همین موضوع باعث شده تا در شهر دبی، هوش مصنوعی بیشتر دیده شود. حتی در شهر دبی موزه ای وجود دارد که خبر از ۵۰ سال آینده دبی می دهند. بله نام این موزه، موزه آینده دبی است. در موزه آینده دبی شما با تصاویر حیرت انگیزی مواجه خواهید شد که در تصورات نمی گنجد.

دولت امارات متحده عربی شاخص ترین دولت عربی است که چشم انداز هوش مصنوعی را در سال ۲۰۱۷ استارت زد. به این صورت که در سال ۲۰۳۱ میلادی ۹ حوزه از شهر دبی به هوش مصنوعی مجهز می شوند. این اتفاق سبب پیدایش وزارت هوش مصنوعی امارات متحده عربی شد تا وظایف مربوط به خود را به خوبی انجام دهد.

آموزش نیروی کار جهت راهبرد هوش مصنوعی، جذب بهترین استعدادهای هوش مصنوعی از اقصی نقاط دنیا، افزایش آگاهی در مورد هوش مصنوعی، استفاده از هوش مصنوعی در نهادهای فدرال و دولتی در چارچوب خاص و … از وظایف وزارت هوش مصنوعی امارات متحده عربی است. البته در سال ۲۰۱۹ اولین استراتژی هوش مصنوعی دبی رونمایی شد که در ادامه خواهید خواند.

هوش مصنوعی دبی، آینده ای وحشتناک یا زیبا؟حوزه های هوش مصنوعی تحقق یافته دبی

سلامت : یکی از حوزه های مهم هوش مصنوعی تحقق یافته در دبی؛ حداقل شدن بیماری های واگیردار و خطرناک است.
حمل و نقل : از دیگر راهبردهای هوش مصنوعی دبی کم کردن ترافیک، صرفه جویی در هزینه های عملیاتی و کاهش حوادث است.
آب : به دلیل کمبود آب در دبی، باید مطالعه و تجزیه و تحلیل درستی از طریق هوش مصنوعی صورت بگیرد.
آموزش : اشتیاق به یادگیری و کم کردن هزینه های آموزشی
انرژی تجدید پذیر : بهره وری بهتر جهت مدیریت منابع و امکانات
فنآوری : کمک کردن به هزینه های عمومی و بیشر شدن بهره وری
فضا : آزمایش های دقیق و رست و کاهش خطاهای پر هزینه
ترافیک : سیاست های موثر ترافیک شهری و کاهش تصادف
محیط زیست : از دیگر ویژگی های هوش مصنوعی دبی افزایش فضای سبز و جنگل کاری است.

چشم انداز 50 ساله هوش مصنوعی دبیچشم انداز ۵۰ ساله هوش مصنوعی دبی

۱-ایجاد یک زندگی شاد، فرصت های ایده آل و ارتباط گسترده با سراسر دنیا جهت نسل آینده دبی در سال ۲۰۷۱
۲- گسترش اکوسیستم پیوستگی سرمایه گذارها، شرکت های تازه تاسیس، شرکت های دولتی و مردم جهت شکل گیری آینده ای عالی در ۲۰۷۱ میلادی

هدف های کمی و کیفی هوش مصنوعی دبی

۱-افزایش تولید ناخالص داخلی امارات با مبلغی بالغ بر ۹۶ میلیارد دلار، به خصوص صرفه جویی ۳۷ میلیون دلاری در بخش مالی امارات متحده عربی و کاهش ۳ میلیارد دلاری در هزینه های کشور امارات
۲- حدود ۱۵۹ میلیارد یورو ارزش افزوده هوش مصنوعی دبی تا سال ۲۰۳۵ میلادی
۳-۴۴ % کاهش هزینه حمل و نقل، ۱۲ % کم شدن تصادفات، ۱۲ % انتشار کربن کمتر با هوشمندسازی سیستم حمل و نقل عمومی دبی تا سال ۲۰۳۰ میلادی
۴-تامین کردن هزینه های توسعه و تحقیق بخش خصوصی تا حدود ۵۹ %
۵-اتمام پروژه های ساختمانی دبی تا سال ۲۰۳۰ میلادی

هوش مصنوعی خوب است یا بد؟

این که بخواهیم نظری درباره خوب بودن یا بد بودن هوش مصنوعی بدهیم کاری بسیار سخت است. زیرا وجود هوش مصنوعی در علم پزشکی یا دیگر علوم ها کمک شایانی به انسان می کند؛ اما خلاف این موضوع هم وجود دارد. اما به راستی وجود هوش مصنوعی چقدر به مردم ضرر می زند؟ آیا شما موافق هوش مصنوعی هستید؟ آیا هوش مصنوعی سبب بیکاری گسترده در جهان می شود؟

به طور قطع می توان گفت بله، شاید در وهله اول وجود هوش مصنوعی زندگی را آسان تر کند؛ اما مسلماً تسلط هوش مصنوعی بر انسان می تواند بسیار وحشتناک باشد. چه بسی که دیگر انسان اختیاری از خود نداشته و باید گوش به فرمان ساخته دست خود باشد. به هرحال توسعه هوش مصنوعی در سراسر جهان سرعت چشمگیری داشته و بیشتر کشورها خود را مجهز به چنین فنآوری می کنند.

50 سال آینده دبی را چگونه مشاهده کنیم؟۵۰ سال آینده دبی را چگونه مشاهده کنیم؟

تا بدین جای مطلب با چشم انداز و هدف های تحقق یافته هوش مصنوعی دبی و خوب و بد آن آشنا شده اید. اما برای دیدن هوش مصنوعی دبی و آینده ۵۰ سال دیگر دبی باید به مکانی خاص بروید. آن مکان خاص هم موزه آینده دبی است که در منطقه داون تاون دبی قرار دارد. جهت ورود به موزه آینده دبی باید هزینه ای حدود ۱۴۰ درهم بپردازید که مطمئناً ارزش هزینه کردن را دارد.

جهت انتخاب هتل دبی در نزدیکی موزه آینده دبی، باید رزرو هتل های دبی در منطقه داون تاون را انجام دهید. از جمله هتل های دبی که در این منطقه قرار دارند می توان به هتل اکسلسیور داون تاون دبی، هتل رودا الموروج داون تاون دبی و هتل آدرس داون تاون دبی اشاره نمود. این هتل های دبی از طریق سایت پرشین هتل قابل رزرو هستند؛ ضمن اینکه می توانید قیمت هتل های دبی را با شماره ۰۲۱،۴۳۰۰۰۰۲۰ جویا شوید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=74761

الهه شاکردوست

با هشت سال سابقه کار در آژانس های هواپیمایی متعدد تهران بیکار شدم ، از اونجایی که گردشگری از علایقم بود نا امید نشدم و با گروه این تودی آشنا شدم ، پیشنهاد می کنم چالش های زندگیتون رو با سفر کاهش بدید.

مطالب مرتبط
دبی مارینا واک
آیدا قوام
0 دیدگاه
قوانین همراه داشتن سیگار در فرودگاه
بهنام خیریه
0 دیدگاه
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
داروخانه شبانه روزی رامسر
شهره مقصودی
1 دیدگاه
تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نمایندگی اپل در قطر
مهسا مطهری
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :

نقشه بزودی ...

توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس