تصاویر آبنمای موزیکال دبی

آبنمای موزیکال دبی بزرگترین فواره دنیا | این تودی

Dubai
39°
dust
humidity: 40%
wind: 6m/s NNW
H 39 • L 34
35°
Mon
34°
Tue
33°
Wed
34°
Thu
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری دبی

معرفی آبنمای موزیکال دبی به همراه عکس و آدرس

دبی یکی از سه شهر پرترافیک ایرانیان می باشد و همیشه جز مقاصد محبوب گردشگری بین مردم ما در سالیان اخیر بوده است، دبی در کشور امارات متحده عربی دارای جاذبه های توریستی زیادی می باشد که از جمله انها میتوان به بلندترین برج دنیا و بزرگترین مرکز خرید جهان اشاره داشت، در این پست به معرفی بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا در شهر دبی خواهیم پرداخت.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

آبنمای موزیکال دبی

مشهورترین سازه بتنی دنیا در شهر دبی یعنی برج خلیفه می باشد که جز مهم ترین نمادهای گردشگری امارات است و در جنب همین آسمان خراش برتر و مرکز خرید بزرگ دبی مال بزرگترین آبنمای موزیکال و رقص نور دار جهان ساخته شده است.تصاویر آبنمای موزیکال دبی

رکوردهای آبنمای موزیکال دبی

آبنمای موزیکال دبی دارای رکورد بزرگترین و بلندترین فواره دنیا می باشد که هزینه طراحی و پیاده سازی این اب نمای موزیکال دبی مال دویست و هجده میلیون دلار بوده است که در نوع خود رکوردار می باشد.

این فواره موزیکال در جنب برج خلیفه و مرکز خرید دبی مال می باشد و همین امر باعث شده که روزانه توریست ها و مسافران خارجی و داخلی فراوانی از آبنمای موزیکال دبی بازدید به عمل آورند.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

مهندسی آبنمای موزیکال دبی

آبنمای موزیکال دبی از لحاظ ظاهری و مهندسی دارای پنج دایره اصلی می باشد که در تصاویر بالا می توانید مشاهده نمایید و تمام این رقص نورها حول و حوش این دوایر ایجاد می شود و طرح اصلی این ابنمای موزیکال از آبنمای موزیکال هتل بلاژیو در شهر لاس وگاس امریکا کپی برداری شده است ولی از لحاظ مهندسی بسیار مدرن تر و پیشرفته تر از ابنمای بلاژیو می باشد.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

تزئینات آبنمای موزیکال دبی

تعداد لامب پهای استفاده شده در اب نمای موزیکال برج خلیفه 6.600 عدد لامپ با پخش بیش از 25 نور مختلف می باشد، زیربنای آب نمای موزیکال دبی سی هکتار است و درازای فواره های آن بیش از دویست و هفتاد متر می باشد.

این آبنما با دستگاه های پیشرفته امریکایی می تواند آب را با فشار فراوان تا فاصله 152 متری از سطح زمین پرتاب کند و شعاع دید آن تا سی کیلومتر هم به چشم بیننده ها میخورد.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

فواره آبنمای موزیکال دبی

حجم آب ارسالی به آسمان برای هر مرتبه نمایش آبنمای رقص موزیکال دبی هشتاد و سه هزار لیتر می باشد که که در سطوح ابتدایی و کناری ان اب از متراژ 70 متر و تا نقطه مرکزی تا 152 متر توانایی پرتاب آب را داراست که این میزان برابر با یک برج پیشرفته پنجاه طبقه است و هنگام نزدیکی و مشاهده این فواره ها پی به عظمت این آبنما خواهید برد.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

موزیک های آبنمای موزیکال دبی

در حال حاضر هنگام رقص موزیکال در آب نمای برج خلیفه شهر دبی کشور امارات تعداد 30 ترک آهنگ بدون کلام؛ عربی و پاپ همزمان و هماهنگ با رقص آب پخش می شود.

آبنمای رقص موزیکال دبی بیشتر با هدف ایجاد رونق اقتصادی به مرکز خرید بزرگ دبی مال طراحی شد و در این امر هم موفق بوده تا به حال و طراحی و پیاده سازی این پروژه توسط کمپانی وت در شهر کالیفرنیا در سال 2009 میلادی بوده است.

در اطراف آبنمای رقص موزیکال دبی مال بزرگترین آبنمای جهان صندلی ها و استراحت گاه های زیبایی تعبیه شده است تا گردشگران بتوانند از یک تفریح خوب و دلنواز لذت بیشتری ببرند.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

ساعات بازدید از آبنمای موزیکال دبی 

  • همه روزهای هفته از ساعت 13 تا 14 در دو نوبت 30 دقیقه ای به غیر از روزهای جمعه.
  • همه روزهای هفته از ساعت 18 تا 23 در نوبت های 30 دقیقه ای.
  • جمعه ها فقط از ساعت 13.30 تا 14.30 .
  • هزینه بازدید و تماشای آبنمای رقص موزیکال دبی رایگان می باشد و برای عموم مردم آزاد است.

همچنین می توانید در همین دریاچه از قایق های تفریحی استفاده کنید و لذت بیشتری از سفر خودتون ببرید که هزینه آن به درهم امارات برای هر نفر 70 درهم می باشد.

آدرس آبنمای رقص موزیکال دبی : امارات، شهر دبی، جنب دبی مال و برج خلیفه

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

تفریحات و امکانات ابنمای موزیکال دبی

در نزدیکی و اطراف این آبنمای زیبا تعداد زیادی رستوران ، کافی شاپ، فروشگاه، تاکسی سرویس، شعب بانک، خودپرداز و ایستگاه مترو قرار دارد که در صورت تمایل می توانید از آنها استفاده کنید، همچنین بهتر است در هنگام مراجعه به آبنمای دبی مال کفش راحتی، موبایل، وجه نقد، کارت بانکی، مونوپاد و خوراکی همراه خود داشته باشید.

تصاویر آبنمای موزیکال دبی تصاویر آبنمای موزیکال دبی

سخن پایانی

شما می توانید سوالات ، تجربیات و نظرات خود را درباره آبنمای موزیکال دبی در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

READ  مسجد جمیرا دبی با آدرس ، عکس و دانستنی ها | این تودی

بیشتر بخوانید

9.4
نقد و بررسی این تودی

بررسی شده توسط ایدا قوام

ارزش معماری

9.7

ارزش تفریحی

9.3

امکانات رفاهی

9.3

مسیر و دسترسی

9.4

شرایط نگهداری

9.1
مزایا

  • بهترین ابنمای جهان
  • مرتفع ترین فواره دنیا
  • امکانات رفاهی عالی
معایب

  • ندارد

1

5.0
01

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب