تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo

باغ وحش دبی بزرگ ترین باغ وحش خاورمیانه | این تودی

Dubai
36°
clear sky
humidity: 50%
wind: 5m/s E
H 35 • L 33
33°
Thu
34°
Fri
34°
Sat
36°
Sun
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری دبی

باغ وحش دبی همراه با آدرس و تصاویر

باغ وحش دبی یکی از بهترین باغ وحش های فعال در اسیا می باشد که دارای بیش 1500 گونه جانوری مختلف از پستانداران تا خزندگان است، قدمت این باغ وحش به سال 1967 میلادی برمیگردد و در بین جاذبه های توریستی دبی از قدیمی ترین مراکز می باشد، در این مقاله به طور اختصاصی به معرفی باغ وحش در این تودی پرداخته ایم، همراه این تودی باشید.

  • آدرس باغ وحش : آسیا، امارات، دبی، خیابان جومیرا، خیابان ۵۱، باغ وحش دبی
  • ساعات بازدید : 10 صبح الی 18
  • هزینه بلیت ورودی  : بزرگسال 80 درهم – خردسال 45 درهم
  • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 الی 4 ساعت
  • خصوصیت بارز : بزرگ ترین باغ وحش خاورمیانه
  • گونه های جانوری : 1500 گونه
  • قدمت : 1967 میلادی
  • امتیاز این تودی : 3.9 از 5
  • امکانات رفاهی : کافی شاپ – مترو – اتوبوس – تاکسی سرویس – سرویس بهداشتی – تراموا – آنتن دهی موبایل عالی – آنتن دهی اینترنت عالی – فروشگاه – رستوران 
  • لوازم مورد نیاز برای بازدید : وجه نقد – پاسپورت برای خردسالان – دوربین عکاسی – مونوپاد – موبایل – عینک آفتابی – ضد آفتاب

تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo

باغ وحش دبی | Dubai Zoo

در هر مسافرتی گردشگران به دنبال بازدید از جاذبه های گردشگری آن شهر هستند ، در شهر دبی یکی از بهترین شهرهای توریستی جهان تعداد این دیدنی ها بیشتر از سایر شهرها می باشد، باغ وحش و بازدید از آن لذت سفر شما به این شهر را دو چندان خواهد کرد.

از حیواناتی که در باغ وحش نگهداری می شوند و می توانید آنها را از نزدیک تماشا کنید می توان به کفتار، روباه، شیر، جگوار، گرگ، میمون ، گوریل، انواع گربه سانان وحشی ، پرندگانی از قبیل عقاب، شتر مرغ ، شاهین، طوطی همراه با 410 گونه مختلف از خزندگان اشاره کرد.

مهم ترین جانداران نگهداری شده در این باغ وحش را در ادامه مطلب معرفی خواهیم کرد :

تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo

گربه وحشی – باغ وحش دبی

گربه وحشی که در لفظ عامیانه به سیاه گوش شهرت دارد گونه ای از گربه سانان وحشی می باشد که معمولا در مناطق جغرافیایی خشک و بیابانی زندگی می کند و قابلیت پرش تا ارتفاع 3 متر را دارا هستند، سیاه گوش همچنین در اندازه های نیم متر تا یک متر در قاره های آسیا، آفریقا و استرالیا یافت می شود.

ببر بنگال – باغ وحش دبی

ببر بنگال یکی از گونه های دیگر پستانداران وحشی می باشد که سالانه از تعداد آنها بر روی کره زمین کاسته می شود و گونه ای رو به انقراض هستند، در باغ وحش دبی یک جفت از ببرهای بنگال نگهداری می شود که جز زیباترین حیوانات این باغ وحش محسوب می گردد.

تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo

شیر ایرانی – باغ وحش دبی

شیر ایرانی که در برخی نقاط دیگر دنیا به شیر اسیایی هم شهرت دارد دیگر گونه خاص نگهداری شده در این باغ وحش می باشد که گونه نر این جانور با طول 3 متر و وزن دویست کیلوگرم و گونه ماده آن با 2.5 متر طول و وزن 150 کیلوگرم از وحشتناک ترین گونه های گربه سانان در باغ وحش می باشد.

پلنگ عربی در باغ وحش دبی

پلنگ عربی دیگر گونه در حال انقراض در کره زمین می باشد که بیشتر در کشورهای عربستان صعودی و مصر دیده می شود ، وزن و اندازه این نوع پلنگ نسبت به سایر پلنگ های موجود در دنیا کوچک تر بوده و وزن آنها بین 20 تا 40 کیلوگرم می باشد.

معرفی میمون دابون 

میمون های دابون که جز تاریخی ترین و قدیمی ترین گونه میمون ها از دوران هخامنشی تا به امروز همچنان در کره زمین مشغول زاد و ولد هستند، چهره این گونه میمون ها که در تصاویر بالا مشاهده می کنید بسیار خاص بوده و در رنگ های سفید ، قهوه ای و قرمز وجود دارد.

تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo تصاویر باغ وحش دبی - Dubai Zoo

معرفی میمونه گریوت

طبق آخرین گزارش سازمان جهانی یونسکو آخرین گونه های این نوع میمون رو به انقراض در کشورهای سودان و اتیوپی دیده شده است و در باغ وحش دبی 4 گونه میمون گریوت نگهداری می شود، چهره این نوع میمون به علت دارا بودن نواری سفید رنگ به دور صورت قابل تمایز با سایر گونه های خود می باشد.

معرفی میمون مونا

میمون مونا جز ریزترین و چابک ترین میمون های دنیا می باشد که در این باغ وحش 3 گونه از مونا نگهداری می شود، جثه این نوع میمون خیلی کوچک تر از سایر همسانان خودش است و وزن آنها بین 5 تا 15 کیلوگرم متغیر می باشد.

سایر حیوانات موجود در باغ وحش دبی

از دیگر حیوانات نگهداری شده در باغ وحش می توان به پرنده درنای سیاه تاجدار، مرغ های ماهی خوار، طوطی تاجدار سفید، طوطی خاکستری، مارمولک ملنیتور، مارمولک آزدهای کمودو، کروکودیل رودخانه نیل با وزن نیم تن و عقاب و شاهین اشاره کرد.

چگونه به باغ وحش دبی برویم

برای مراجعه به باغ وحش می توانید با سوار بر خط شماره یک متروی دبی شوید و در ایستگاه جمیرا پیاده شوید، از آنجا با 800 متر پیاده روی می توانید به ورودی باغ وحش برسید، همچنین با اتوبوس می توانید سوار بر اتوبوس شماره 94 شوید و در ایستگاه باغ وحش شهر دبی پیاده شوید.

اگر هم مایل هستید بدون اتلاف وقت به باغ وحش بروید از هر نقطه شهر دبی می توانید از تاکسی های دربستی و اینترنتی استفاده کنید و مستقیم به درب ورودی باغ وحش مراجعه کنید.

آدرس باغ وحش به زبان انگلیسی :

Address: Street ۵۱, Jumeira Road, Jumeirah ۱, Behind Dubai Zoo – Dubai – United Arab Emirates

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات، سوالات و نظرات خود را درباره باغ وحش در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گفتگوی این تودی با دیگر کاربران به بحث بگذارید.

بیشتر بخوانید

1

5.0
01

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب