دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

قوانین و آداب و رسوم امارات

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

قوانین و آداب و رسوم امارات برای گردشگران و توریست هایی که وارد این کشور می شوند، بسیار مهم و قابل تامل هستند. شما بعنوان یک مسافر باید با قوانین و فرهنگ کشور مقصد و میزبان آشنایی کاملی داشته باشد تا بتوانید سفر خوب و با آرامش خاطری را داشته باشید. احترام و اهمیت دادن به تفکرات، عقاید، مذهب، آداب و رسوم و همچنین قوانین و مقررات حاکم در یک کشور از اولویت های سفر به هر نقطه از جهان می باشد. در ادامه ی این مطلب شما را به تعدادی از این قوانین آشنا می کنیم.

واردات کالا

در قوانین امارات واردات محصولات گوشت خوک و پورنوگرافی به امارات غیرقانونی است. ویدئوها، کتاب‌ها و مجلات ممکن است مورد بررسی قرار گرفته و سانسور شوند.

مواد مخدر

قاچاق و حمل و نگهداری مواد مخدر در امارات مجازات های سنگینی از اعدام تا حبس و زندانی دارد. حتی در صورتی که فرد مقدار بسیار کمی از مواد مخدر را داشته باشد به حداقل 4 سال حبس محکوم می شود. علاوه بر این مقامات امارات وجود و تایید مواد مخدر در خون فرد را جرم می دانند. برخی از گیاهان دارویی مانند اسپایس در امارات غیرقانونی هستند. جالب بدانید که حتی بسیاری از مردم که در مسیر سفر خود به مقصدهای دیگر در فرودگاه های امارات توقف می کنند. با توجه به اینکه فرودگاه های امارات متحده عربی دارای فناوری و امنیت عالی هستند، بنابراین مسافران  در صورت حمل مقادیر بسیار کم دستگیر می شوند.

توجه به این نکته خیلی ضروری است که برخی از محصولات مراقبت از پوست و همچنین ماده ای که برای پر کردن مجدد سیگارهای الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد، حاوی  روغن CBD است. این روغن از مواد غیر قانونی در امارات متحده عربی می باشد. اگر چنین محصولاتی در اختیار شما قرار گیرد، مصادره خواهند شد و ممکن است با اتهامات کیفری روبرو شوید. فهرستی از داروهای مخدر، روانگردان و کنترل شده را با اطلاعات کامل می توانید در وب سایت وزارت بهداشت امارات مشاهده کنید.

مشروبات الکلی

ساکنان غیر مسلمان می توانند برای نوشیدن الکل در خانه و مکان های دارای مجوز مجوز مشروب دریافت کنند. در ابوظبی دیگر نیازی به مجوز مشروب برای ساکنان برای خرید الکل برای مصرف شخصی نیست. در دبی، گردشگران می توانند مجوز موقت مشروب را به مدت یک ماه از دو توزیع کننده رسمی مشروب در دبی دریافت کنند. به گردشگران یک سند رفتار ارائه می شود و از آنها خواسته می شود تا تأیید کنند که قوانین و مقررات مربوط به خرید، حمل و نقل و مصرف مشروب در دبی را درک و رعایت می کنند.قوانین و آداب و رسوم امارات

مجوز مشروبات الکلی برای افراد غیر مقیم وجود ندارد. اما برای گردشگران و بازدیدکنندگان امکان خرید و نوشیدن الکل در مکان های دارای مجوز، مانند هتل ها، رستوران ها و کلوپ ها وجود دارد. با این حال، باید توجه داشته باشید که مشروبات الکلی یا تحت تأثیر الکل بودن در ملاء عام، طبق قوانین امارات با مجازات همراه است.

به طور کلی، سن قانونی برای نوشیدن الکل در ابوظبی 18 سال است، اما یک آئین نامه وزارت گردشگری از ارائه الکل توسط هتل ها به افراد زیر 21 سال جلوگیری می کند. در دبی و سایر امارات به جز شارجه، سن نوشیدن 21 سال است. نوشیدن الکل در شارجه غیرقانونی است.

در قوانین امارات، مسافرانی که تحت تأثیر الکل در حال عبور از امارات هستند نیز ممکن است دستگیر شوند.

نوع لباس پوشیدن

در قوانین و آداب و رسوم امارات زنان هنگام حضور در مکان‌های عمومی مانند مراکز خرید باید ملایم لباس بپوشند. لباس ها باید بالای بازوها و پاها را بپوشانند و لباس زیر نباید نمایان باشد. لباس شنا باید فقط در سواحل یا استخرها بپوشند.قوانین و آداب و رسوم امارات

هتل ها

دریافت فتوکپی از پاسپورت یا شناسه اماراتی شما برای هتل ها امری عادی و جزوه قوانین امارات است. اگر کمتر از 18 سال سن دارید و بزرگسالان را همراهی نمی کنید، نمی توانید در هتل اقامت کنید.

رفتار توهین آمیز

در قوانین و آداب و رسوم امارات فحش دادن و انجام حرکات بی ادبانه (از جمله آنلاین) اعمال زشت تلقی می شود. این  متخلفان می توانند زندانی یا اخراج شوند. هنگام برخورد با پلیس و سایر مقامات مراقب باشید. ابراز محبت در مکان های عمومی رفتاری ناشایست تلقی می شود و چندین مورد به دلیل بوسیدن در ملاء عام دستگیر شده اند.

روابط خارج از ازدواج

تمام رابطه جنسی خارج از ازدواج، صرف نظر از هر رابطه ای که ممکن است با شریک زندگی خود داشته باشید، غیرقانونی است. اگر مقامات امارات متحده عربی متوجه شوند که شما در حال انجام یک رابطه جنسی خارج از ازدواج هستید (رفتاری که آنها به رسمیت می شناسند) در معرض خطر پیگرد قانونی، زندان و یا جریمه نقدی و اخراج قرار خواهید گرفت. زندگی مشترک یا اشتراک در اتاق یک هتل با فردی از جنس مخالف که با او ازدواج نکرده یا با او ارتباط نزدیکی ندارید، خلاف قانون است.

با توجه به قوانین مربوط به رابطه جنسی خارج از ازدواج، اگر خارج از ازدواج باردار شوید، هم شما و هم همسرتان ممکن است با زندان یا اخراج روبرو شوید. پزشکان ممکن است در معاینات قبل از زایمان مدرک ازدواج تان را درخواست کنند. یک زن مجردی که در امارات متحده عربی زایمان می کند نیز ممکن است هنگام ثبت تولد فرزند در امارات با مشکلاتی مواجه شود و ممکن است دستگیر، زندانی یا اخراج شود. برای دریافت گواهی تولد از مقامات امارات متحده عربی، باید گواهی ازدواج ارائه دهید و مقامات ممکن است تاریخ ازدواج را با تاریخ تخمینی لقاح مقایسه کنند.

قوانین و آداب و رسوم امارات

روابط همجنس گرایان

در قوانین و آداب و رسوم امارات شامل تمام رابطه جنسی همجنس گرا غیرقانونی است و ازدواج های همجنس گرا به رسمیت شناخته نمی شود.

امارات متحده عربی از بسیاری جهات به زندگی خصوصی افراد احترام می گذارد. اگرچه برخی گزارش‌ها از مجازات افراد به دلیل فعالیت‌های همجنس‌گرایانه یا فعالیت جنسی خارج از ازدواج، به‌ویژه در مواردی که شکل عمومی پیدا کرده، وجود دارد. . این قوانین هم برای ساکنان و هم برای گردشگران صدق می کند.

عکاسی / رسانه

عکاسی از برخی ساختمان های دولتی، تاسیسات نظامی و فرودگاه ها مجاز نیست. بدون اجازه از افراد از آنها عکس نگیرید. ارسال مطالبی (از جمله ویدیوها و عکس‌ها) به صورت آنلاین که انتقادی از دولت، شرکت‌ها یا افراد امارات متحده عربی است. همچنین مطالبی مرتبط با حوادث در امارات متحده عربی یا ویدئو ها و عکس هایی که به نظر می‌رسد که کشور یا مقامات آن را مورد سوء استفاده ، تمسخر انتقاد قرار می‌دهد یا از نظر فرهنگی حساس باشد. جرم است. این موارد طبق قوانین امارات مجازات  دارند.قوانین و آداب و رسوم امارات

اگر می خواهید فعالیت رسانه ای مربوط به تولید، انتقال و/یا توزیع اطلاعات چاپی، دیجیتال، صوتی، تصویری و یا بصری را انجام دهید، باید از قبل مجوز مناسب را از مقامات اماراتی دریافت کنید. عدم انجام این کار می تواند منجر به حبس و جریمه قابل توجهی شود. اطلاعات بیشتر درباره فعالیت رسانه ها و نحوه اخذ مجوزهای لازم با ثبت نام در سایت شورای ملی رسانه قابل دسترسی است.

جمع آوری کمک های مالی/اعمال خیریه

اگر در نظر دارید جمع آوری کمک مالی یا سایر اقدامات خیریه را در امارات متحده عربی (یا در حین عبور از آن) انجام دهید یا تبلیغ کنید، به خاطر داشته باشید که این فعالیت ها، از جمله مواردی که به صورت آنلاین و از طریق رسانه های اجتماعی انجام می شوند، به شدت تحت نظارت هستند. شما باید به طور کامل از الزامات قانونی آگاه باشید و در صورت لزوم از مشاوره حرفه ای استفاده کنید. عدم رعایت می تواند مجازات های کیفری، از جمله جریمه های سنگین و یا حبس را در پی داشته باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا