جاذبه های گردشگری تهرانکاخ

کاخ فرح آباد تهران

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
ایران، تهران
نکات ضروری
:
فصل سفر : سختی مسیر : نیاز به پیاده روی : مسیر خاکی : مجوز برای بازدید : خطرات :

کاخ فرح آباد یکی دیگر از خانه های تاریخی تهران است، که نیاز به معرفی بیشتر دارد. چرا که بسیاری از علاقمندان به آثار تاریخی و میراث فرهنگی اطلاعات کمی در مورد آن دارند.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

اگر شنیدن در مورد ویژگی های مختلف این مجموعه برای شما جذابیت دارد با این تودی همراه شوید و تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

تاریخچه

این اثر تاریخی و قدیمی در دوران ها و عصرهای متفاوت دست به دست شده تا به امروز رسید. اولین بار در سال 1281 هجری خورشیدی بود که مظقرالدین شاه قاجار تصمیم به ساخت یک کاخ سلطنتی جدید گرفت. پس در شرق تهران و در دهکده ی فرح آباد این کاخ بسیار زیبا با فضا و طبیعت جذاب و دیدنی بنا شد.

کاخ فرح آباد

اما پس از مظفرالدین شاه کاخ فرح آباد مورد بی مهری پادشاهان و درباریان قرار گرفت، تا اینکه احمد شاه به سلطنت رسید. در زمان حکومت احمد شاه این مکان مورد توجه قرار گرفت و قسمت اندرونی را به آن اضافه کردند. اما زمان زیادی نگذشت که قدرت به رضاخان و محمد رضا پهلوی رسید. در زمان پهلوی دوم این کاخ باسازی شد و در فضای بسیار زیبای اطراف آن ویلاهایی برای اشراف و درباریان احداث شد.

نوشته های مشابه

اما پس از انقلاب این کاخ در دوره ای برای کاربردهای نظامی در اختیار سپاه قرار داشت و پس از آن به موزه نیروی دریایی سپاه تبدیل شد. این مکان در 20 بهمن 1355 با شماره 1331 بعنوان اثر ملی به ثبت رسید.

معماری

کاخ فرح آباد به خواسته ی شاه شاهان مظفرالدین شاه شبیه به کاخ تروکادرو پاریس احداث شد. او می خواست این مجموعه طبق الگوی کاخ فرانسوی، بنایی چند طبقه  به شکل نیم دایره باشد که دور تا دور آن را ایوان های رو باز احاطه کرده اند. در واقع معماری و طراحی این اثر تاریخی کاملا اروپایی بود.

کاخ فرح آباد

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

باغ این مجموعه از سه بخش اقامتگاه کارکنان به همراه اصطبل، باغ کوچک و باغ و استخر بزرگ تشکیل شده است. نکته جالب در مورد طبقات این ساختمان اینست، که در هر طبقه یک اتاق در مرکز قرار گرفته و سایر اتاق ها در اطراف آن هستند.

آدرس

تهران، بزرگراه عباس دوران، انتهای خیابان پیروزی، کاخ فرح آباد


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا