تصاویر کاخ سبز تهران

کاخ سبز تهران با سبک معماری، دیدنی ها و تصاویر | این تودی

Tehran
35°
broken clouds
humidity: 11%
wind: 4m/s E
H 32 • L 24
31°
Thu
31°
Fri
31°
Sat
29°
Sun
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری تهران

کاخ سبز تهران موزه ای سبز رنگ در سعدآباد

کاخ سبز تهران یکی دیگر از مجموعه عمارت های کاخ سعدآباد تهران می باشد که امورزه با کاربری کاخ موزه از زیباترین بخش های این جاذبه تاریخی تهران است، کاخ موزه سعداباد تهران که در آن در حکومت قاجاریه و پهلوی زندگی می کردند از بهترین دیدنی های پایتخت می باشد ، در این مقاله با تاریخچه ، سبک معماری ، تصاویر و دیدنی های کاخ موزه سبز سعداباد آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

 • آدرس کاخ موزه سبز : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان تهران، شهر تهران، خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، انتهای خیابان شهید کمال طاهری، مجوعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد
 • ساعات بازدید : همه روزه از 9 صبح الی 17 به غیر از تاسوعا، عاشورا، 14 خرداد، 25 شوال، 28 صفر، 21 ماه رمضان و 20 صفر
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 1 ساعت
 • ویژگی های بارز : زیباترین کاخ سعد آباد
 • قیمت بلیط ورودی کاخ سبز : ایرانی 3 و خارجی 8 هزار تومان
 • وب سایت رسمی : لمس کنید
 • سبک معماری : اروپایی – نیمه ایرانی
 • نام معمار کاخ سبز : جعفرخان میرزا باشی
 • تاریخ ساخت : 1301 – 1308 هجری شمسی
 • شماره تماس اطلاعات : 02127940303
 • امتیاز در این تودی : 4.6 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها : موزه، دیدنی های تاریخی، معماری کم نظیر، تالار آیینه، اتقا کار پهلوی، تاق خواب پهلوی، فضای سبز، ترانسفر داخلی، سرویس بهداشتی، کافه رستوران، تاکسی سرویس، راهنمای گردشگری، اطلاعات، ایستگاه ورزش، ایستگاه رادیویی، استودیوی عکاسی
 • نکات منفی بازدید : ندارد
 • لوازم مورد نیاز سفر : وجه نقد، کارت بانکی، موبایل، کفش راحتی
 • دیدنی های نزدیک : کاخ ملت ، باغ سعدآباد
 • Address : Sa’dabad Complex, Shahid Kamal Taheri Street, Shahid Fallahi Street Street, Valiasr St, Tehran, Tehran Province

تصاویر کاخ سبز تهران تصاویر کاخ سبز تهران

کاخ سبز تهران

کاخ سعدآباد تهران از این جهت برای ساخت عمارت پادشاهی قاجارها انتخاب گردید که اختلاف دمای این منطقه یعنی شمیرانات خیلی بهتر از مرکز شهر تهران بود ، در طول سالها و پادشاهان بعدی از جمله پهلوی ها عمارت های زیادی در کاخ سعدآباد ساخته شد که یکی از آنها کاخ سبز بود .

READ  پارک رودکی تاجیکستان با آدرس، تصاویر و راهنمای گردشگری | این تودی

این کاخ در بین سالهای 1301 الی 1308 هجری شمسی با هنرمندی معمار برجسته ایرانی جعفرخان میرزا باشی با ترکیبی از معماری اروپایی – ایرانی طراحی و پیاده سازی شد، این سازه اولین عمارت ساخته شده در دوره حکومت پهلوی اول بود که با رنگ سنگ هایش به این شناخته می شد.

معماری با شکوه کاخ موزه سبز از گچ کاری تا آینه کاری باعث شد تا میهمانان مهم خاندان پهلوی در طول اقامت خود در این کاخ سکنا داشته باشند ، از جمله این افراد می توان به کنستانیتن رئیس حکومت یونان قدیم و ملک حسین از عربستان اشاره کرد.

تصاویر کاخ سبز تهران تصاویر کاخ سبز تهران

سبک معماری کاخ سبز

این کاخ در زمینی به مساحت هزار و دویست متر مربع ساخته شد و در ابتدا فقط یک طبقه داشت تا اینکه در سال 1350 طبقه زیرزمین هم برای برگزاری میهمانی های خصوصی به آن افزوده شد ، در ساخت این کاخ از سرب استفاده شد تا مقاومت مصالح در مقابل شرایط سخت آب و هوایی افزایش پیدا کند.

تاریخچه کاخ سبز تهران

این کاخ بلافاصه پس از تصرف حکوکت پهلوی در کاخ سعدآباد به دستور پهلوی اول ساخته شد، معمار این بنا این عمارت ار کمتر از 8 سال با زیباترین شکل ممکن ساخت و در آن سالها به عنوان عمارت تابستانی پهلوی ها مورد استفاده قرار می گرفت ، در آن سالها به این کاخ ، عمارت شهوند می گفتند.

تصاویر کاخ سبز تهران تصاویر کاخ سبز تهران

دیدنی های کاخ موزه سبز

کاخ موزه سبز دارای بخش های دیدنی فراوانیست ، ورودی این کاخ از سنگ های مرمر ایتالیایی سفید رنگ با آثاری مینیاتوری از هخامنشیان ساخته شد ، یک سرسرای زیبا روی پلکان با گچ بری های کم نظیر با آب طلا دیده می شود که اثر هنرمند مشهور امانوئل بوردلی فرانسویست.

READ  برج گنبد قابوس گنبد کاووس ثبت میراث جهانی یونسکو با راهنما | این تودی

سالن غذاخوری کاخ سبز

یک میز بیست نفره ساخته از چوب درخت گیلاس با کاغذ دیواری هایی از جنس ساتن و نیمه چرم دیده می شود که با بهترین شکل مکن این سالن را تزئین کرده است.

تصاویر کاخ سبز تهران تصاویر کاخ سبز تهران

زیر زمین عمارت

به دستور پهلوی دوم در سال 1350 شمسی زیر زمین این مجموعه برای پذیرایی میهمانان مهم خارجی اضافه شد و با تزئیناتی نظیر مبلمان فرانسوی، لوسترهای سوئیسی ، چندین فرش دستباف اصفهانی و تعداد زیادی تابلو از هنرمندان برجسته اروپایی در زیرزمین قرار گرفت، در این محل جیمی کارتر و تعداد دیگری ازز روسای جمهوری کشورهای مختلف حضور پیدا کرده اند.

سالن انتظار کاخ سبز

این سالن ویژه منتظر بودن میهمانان و ملاقات کنندگان پادشاه بود که در آن یک فرش زیبای دستباف کاشانی، یک پیانوی آلمانی تاریخی و دو دست مبلمان فرانسوی دیده می شود.

سالن ناهارخوری خانوادگی

یک سالن کوچک ویژه میل غذا برای خانواده پادشاه وجود دارد که در آن یک میز ناهارخوری اتریشی، یک فرش 37 متری از شهر یزد و گچ بری های کم نظیر ایرانی با نقوش قرآنی دیده می شوند.

تصاویر کاخ سبز تهران تصاویر کاخ سبز تهران

تالار آیینه کاخ سبز

بی شک از زیباترین اتاق های کاخ موزه سبز تهران در سعداباد، تالار آیینه آن است، این تالار با ریزترین آینه کاری های ایرانی ، یک فرش دستباف مشهدی، یک دست مبلمان فرانسوی و یک لوستر زیبا از بخش های دیگر و دیدنی این عمارت می باشد.

اتاق خواب کاخ سبز

اتاق دیگری که بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد ، اتاق خواب پادشاهان پهلوی است، این اتقا با آینه کاری های زیبا در سقف ، یک تخت خواب دونفره ایتالیایی، یک میز چوبی ساخت کشور فرانسه و سرویس بهداشتی شخصی شاه دیده می شود.

READ  حمام گنجعلی خان کرمان اولین موزه مردم شناسی کرمان | این تودی

اتاق کار پهلوی

تصویری از تاج گذاری پهلوی اول همراه با تعداد زیادی خاتم کاری شیرازی، تعداد تندیس تاریخی و چندین میز و صندلی چوبی در اتاق کار پهلوی از دیدنی های آن هستند.

امکانات رفاهی سعداباد

کاخ سعداباد دارای وسعت زیادیست و از همین رو در محیط داخلی باغ تعداد خودرو برای جا به جایی گردشگران در نظر گرفته شده است، همچنین یک کافه رستوران زیبا در محیطی سرسبز از دیگر بخش های تفریحی سعدآباد هستند، استودیو قجری برای تهیه عکس با البسه قاجاری ها، پارک ورش های صبحگاهی، ایستگاه رادیو، سرویس بهداشتی، نمازخانه، صندلی استراحت از دیگر امکانات کاخ سبز و کاخ سعدآباد هستند.

چگونه به کاخ سبز بروم

برای مراجعه به کاخ سبز در شهر تهران با خط یک متروی تهران در ایستگاه تجریش پیاده شوید و از آنجا با تاکسی یا کمی پیاده روی خودتان را به میدان دربند برسانید، با اتوبوس خط راه آهن – تجریش در ایستگاه میدان تجریش پیاده شوید و با تاکسی خودتان را به دربند برسانید و با خودروی شخصی آدرس ابتدای مقاله را دنبال کنید ، در نزدیک به کاخ سبز ، در میدان دربند می باشد و البته می توانید از درب زعفرانیه هم وارد سعدآباد شوید.

سخن پایانی

شما می توانید سوالات، تجربیات و نظرات خود را درباره کاخ موزه سبز تهران در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

بیشتر بخوانید

1

کاخ سبز تهران با سبک معماری، دیدنی ها و تصاویر | این تودی
4 (80%) 1 vote[s]

دیدگاهتان را بنویسید

جدیدترین مطالب