نام شهر یا مکان
Generic filters
 
دانستنی های گردشگری

چگونه سفر زمینی به باکو داشته باشیم

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

در این مقاله به طور ویژه با راهنمای سفر زمینی به باکو ، پایتخت کشور آذربایجان آشنا خواهید شد ، همچنین با مرزهای ایران و آذربایجان و راهنمای خروج از کشور و ورود به خاک اذبرایجان هم آشنا خواهید شد ، برای انجام این سفر شما می توانید از سه شهر آستارا ، تبریز و تهران با اتوبوس های وی آی پی باکو سفر خود را انجام دهید و یا با خودروی سواری شخصی عازم شوید ، در ادامه همراه این تودی باشید .

سفر زمینی به باکو با اتوبوس

اولین انتخاب برای مسافرانی که قصد سفر زمینی به آذربایجان را دارند استفاده از اتوبوس می باشد، اتوبوس های تهران به باکو از ترمینال غرب با هزینه میانگین 250.000 الی 500.000 هزار تومان حرکت می کنند و همچنین اتوبوس های تبریز به باکو از ترمینال مرکزی این شهر با هزینه میانگین 150.000 الی 300.000 تومان انجام می شود ، در روشی دیگر شما می توانید خودتان را به شهر آستارا در استان گیلان برسانید و با تهیه بلیط اتوبوس آستارا به باکو با هزینه میانگین 8 الی 15 منات عازم این گردش شوید.

سفر به باکو با قطار

در روشی دیگر شما می توانید بعد از رسیدن به شهر آستارا از قطارهای آستارا به باکو با هزینه ای بین 10 الی 20 منات استفاده کنید ، این قطار بعد از عبور از مرز زمینی آستارا قابل سوار شدن هستند و با خدمات متنوع مسافرین را جا به جامی کنند .

سفر به باکو با تاکسی

بعد از عبور از مرز زمینی ایران و آذربایجان می توانید از تاکسی های دربستی و ون های موجود مرز استفاده کنید تا خودتان را به شهر توریستی باکو برسانید ، هزیه این تاکسی ها به طور متوسط  30 الی 60 منات متغیر هستند .

بخوانید  از تایلند چی بخریم ؟ از کجا بخریم ؟

سفر زمینی به باکو با خودروی شخصی

سفر با خودروی شخصی به هر کشوری نیازمند دارا بودن مدارک و بیمه می باشد که اطلاعات آنها به شرح زیر است :

 • تهیه بیمه حداقل ده روزه برای خودروی شخصی
 • تهیه مجوز خروج از کشور خودرو یا کاپوتاژ با هزینه 46.000 تومان ( از گمرک مرکز استان خود تهیه کنید )
 • تهیه برچسب سی دی با هزینه 5000 تومان
 • تهیه دفترچه مالکیت خودرو با هزینه 130 هزار تومان
 • تهیه پلاک بین المللی با هزینه 420 هزار تومان ( اینجا کلیک کنید )
 • تهیه گواهینامه بین المللی با هزینه 141 هزارتومان ( اینجا کلیک کنید )
 • هزینه بنزین موجود در باک شما با نرخ آذربایجان محاسبه خواهد شد .
 • نکته : هزینه بنزین در این کشور 1 منات به ازای هر لیتر می باشد .

نکات مهم در سفر

در این سفر باید نکات مهمی را از قوانین ورود به خاک این کشور بدانید تا در مرز دچار دردسر نشوید ، برخی از مهم ترین آنها به شرح زیر هستند :

 • این کشور یکی از سخت گیر ترین مناطق رانندگی در جهان است ، به طوری که جریمه های متعددی برای استفاده نکردن از راهنما و تخلف های ریز اعمال می شود .
 • اگر قبلا برچسب آی آر را تهیه کرده اید ، دیگر نیازی به تهیه دوباره آن ندارید .
 • برای دریافت مجوز کاپوتاژ به گمرک مرکز استان خود مراجعه نمایید .
 • مدل خودروی سواری شما باید بعد از سال 2010 میلادی باشد .
 • چنانچه در جاده های این کشور با شخصی درگیر شدید سریعا با شماره پلیس این کشور 102 تماس بگیرید .
 • عوارض خروج از کشور برای سفر اول 220 ، سفر دوم 330 و سفر سوم 440 هزار تومان است ( پرداخت آنلاین عوارض خروج از کشور لمس کنید )
بخوانید  صحرای بزرگ آفریقا بزرگ ترین صحرای جهان در گینس

مرزهای زمینی ایران و آذربایجان

کشورهای ایران و اذربایجان دارای دو مرز زمینی با نام های بیله سوار و استارا است ، مرز بیله سوار در استان اردبیل و شهر بیله سوار قرار دارد که خدمات آن شبانه روزی می باشد ( فاصله بیله سوار تا باکو 195 کیلومتر است ) ، مرز آستارا که مشهوترین مرز زمینی این منطقه است در شهر استارا قرار دارد و خدمات شبانه روزی ارائه می دهد ( فاصله آستارا تا باکو 360 کیلومتر است ).

سخن پایانی

ورود به آذربایجان نیاز به اخذ ویزا برای ایرانیان نداشته و از همین رو تعداد زیادی مسافر روزانه از این مرز عبور می کنند ، همچنین فاصله شهر تهران تا باکو 920 کیلومتر می باشد و باید بدانید که مرزهای ایران هیچگاه تعطیل نمی باشند ، شما می توانید تجربیات ، نظرات و سوالات خود را درباره این سفر در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا