معرفی بندر گواتر چابهار همراه با آدرس و تصاویر

بندر گواتر چابهار یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری چابهار در بین مسافران ایرانی و خارجی می باشد، این منطقه از چابهار که دقیقا در جنوبی ترین و شرقی ترین بخش ایران قرار دارد در واقع دارای مجموعه ای از جاهای دیدنی و تفریحی می باشد که بازدید از آن در سفر شما به چابهار خالی از لطف نیست.

بومیان ساکن چابهار به این قسمت از استان سیستان و بلوچستان خلیج می گویند و خلیج در معنای لغوی جاییست که در آن آب دریا و خشکی در حالتی خاص به یکدیگر می پیوندد، بندر گواتر چابهار در مرز کشور ایران و پاکستان و مرز دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفته است.

  • آدرس بندر گواتر چابهار : آسیا، ایران، سیستان و بلوچستان، چابهار، بندر گواتر
  • ساعات بازدید : 24 ساعته
  • خصوصیت بارز : دومین خلیج بزرگ ایران
  • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 3 ساعت
  • میزان سختی مسیر : متوسط – بیرون شهری
  • امتیاز این تودی : 4 از 5
  • امکانات رفاهی : رستوران – کافی شاپ – فروشگاه – سرویس بهداشتی – سایت های غواصی – جت اسکی – غرفه فروش صنایع دستی – منطقه حفاظت شده  –  ساحل – جنگل حرا
  • لوازم مورد نیاز : وجه نقد – کارت بانکی – دوربین عکاسی – مونوپاد – پاوربانک – کارت شناسایی

بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer

بندر گواتر چابهار | Gulf GoaTer

مشهورترین ساحل بندر گواتر چابهار ، ساحل مکران نام دارد که در آن آب رودخانه بزرگ نهر از کشور پاکستان جاری می شود، یکی از مهم ترین مشاغل موجود در این خلیج ، صید و فروش میگو می باشد که اکثر بومیان گواتر به آن مشغول هستند، همچنین نزدیک ترین منطقه مسکونی به بندر گواتر چابهار ، دهکده یا روستای گواتر است که با جمعیت 180 هزار نفری خود یکی از پر جمعیت ترین روستاهای ایران را تشکیل داده است.

از دیگر سوغاتی ها و صنایع دستی موجود در بندر گواتر چابهار می توان به حصیربافی و اکسسوری های سنتی اشاره کرد که توجه اکثر گردشگران را به خود جلب می کند.

بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer بندر گواتر چابهار - Gulf GoaTer

دیدنی های بندر گواتر چابهار | Gulf GoaTer

از جاذبه های توریستی بندر گواتر چابهار می توان به سومین جنگل بزرگ حرا در کشور اشاره کرد ، این جنگل دقیقا در حاشیه آب های دریای عمان و ساحل مکران قرار گرفته که جز زیباترین جنگل های حرای آسیا هم می باشد، به علت وجود آب و هوای معتدل و استوایی در این منطقه شرایط جانوری و گیاهی کاملا متفاوتی با سایر مناطق ایران حاکم می باشد.

بندر گواتر تحت حفاظت محیط زیست

همچنین یکی از مهم ترین مناطق طبیعی تحت حفاظت محیط زیست در ایران در همین بندر گواتر چابهار می باشد که در آن بخشی از ساحل ، جنگل های حرا و کوهستان های عظیم قرار گرفته است و حیواناتی نظیر آهوهای ایران، عقاب ، شاهین، فلامینگو ، لک لک های اقیانوس هند در این منطقه حفاظت شده زندگی می کنند.

یکی دیگر از عواملی که شاید توجه شما را جلب کند ، تعداد بیشمار خرچنگ های اقیانوسی در این منطقه است، در بندر گواتر چابهار بیش از هزار نوع خرچنگ زندگی می کند و در ایران بیشترین تعداد خرچنگ را به خود اختصاص داده و همچنین اگر سفر شما در ابتدای فصل پاییز تا اواسط آن باشد می توانید هزاران پرنده مهاجر از قطب جنوب را در این مطقه مشاهده کنید و عکس های به یاد ماندنی از آنها تهیه کنید.

تفریحات بندر گواتر چابهار | Gulf GoaTer

اگر به دنبال تفریح هستید بندر گواتر چابهار در خود تفریحات گوناگونی جای داده است، این بندر دارای تعداد زیادی سایت های غواصی به عمق و سطح دریا، جت اسکی ، چتر سواری ، اسکای بورد ، قایق سواری در قایق های موتوری و پارویی، بالن سواری و اسکیت روی آب می باشد که هزنیه استفاده از آنها به طور میانگین بین 30 هزار تومان تا 200 هزار تومان می باشد.

همچنین تعداد زیادی رستوران و کافی شاپ در بندر گواتر چابهار وجود دارد که با طبخ غذای محلی و بین المللی ، انواع نوشیدنی های سرد و گرم محل مناسبی برای استراحت و گردش و میل یک میان وعده می باشد.

در حاشیه همین خلیج تعداد زیادی فروشگاه و غرفه های فروش صنایع دستی وجود دارد که شما می توانید برای دوستان و آشنایان خود سوغاتی و صنایع دستی گواتر را خریداری نمایید و از صنعت گردشگری بومی این منطقه حمایت کنید.

چگونه به بندر گواتر چابهار برویم

برای مراجعه به بندر گواتر باید از شهر چابهار وارد اتوبان چابهار به بندر گواتر شوید که در فاصله 30 دقیقه ای از این شهر قرار دارد و شما می توانید با خودرو شخصی یا وسایل حمل و نقل عمومی این مسیر را طی کنید.

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات، نظرات و سوالات خود درباره بندر گواتر چابهار در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گفتگوی این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما

سایر دیدنی های چابهار

معرفی بندر گواتر چابهار دومین خلیج بزرگ ایران | این تودی
4 (80%) 1 vote
اشتراک گذاری