نام شهر یا مکان
Generic filters
دانستنی های گردشگریقلعه

ترسناک ترین قلعه های متروکه جهان ( تاپ 10 )

10 قلعه متروکه در جهان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
رزرو هتل

ترسناک ترین قلعه های متروکه جهان یا 10 قلعه متروکه در جهان برای گردشگران علاقه مندان به اماکن تاریخی و وحشتناک اهمیت زیادی دارند، سایت معتبر ام اس ان در سال اخیر با انتشار لیست 10 تا از ترسناک ترین قلعه های متروکه جهان سعی بر معرفی این قلعه های تاریخی داشت، ما این مقاله را به زبان فارسی برای شما ترجمه کردیم تا اگر گذرتان به این کشورها افتاد از آن ها بازدید داشته باشید، در سری مطالب قبلی شما را با ترسناک ترین مکان های دنیا و بهترین پل های معلق جهان آشنا کردیم، در ادامه با 10 قلعه متروکه جهان آنشا می شوید، همراه این تودی باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

قلعه امید خوب کیپ تاون

قلعه امید خوب کیپ تاون قلعه امید خوب کیپ تاون

قلعه امید خوب یکی از بزرگترین قلعه های متروکه جهان در آفریقای جنوبی است که در گذشته سیاه چالی بدون پنجره داشت که ‏مجرمین به دیوارهای آن زنجیر می شدند. گفته می شود آنها امروزه در این قلعه هستند و برخی گزارش داده اند که سگی بزرگ ‏و سیاه رنگ را می بینند که به آنها پارس کرده و سپس محو می شود. همچنین ناقوسی که خود به خود به صدا در می آید یا چراغ ‏هایی که بدون اینکه کسی داخل قلعه باشد خاموش و روشن می شوند این قلعه را از آنچه است عجیب تر و ترسناک تر می سازد.

قلعه موشام اتریش

قلعه موشام اتریش قلعه موشام اتریش

بین سالهای 1675 و 1690 ، افراد زیادی به اتهام جادوگر بودن در قلعه موشام محبوس و شکنجه شدند. صدها زن و مرد در این ‏دوره در قلعه موشام به قتل رسیدند. همین باعث شده است تا امروز هر اتفاق عجیبی که رخ می دهد به این دوره و اشباح افرادی ‏که در اینجا زندانی بودند بازگردد. برخی بازدیدکنندگان و کارکنان این قلعه بر این باورند که ردپاهای عجیب و نورهای سفید ‏رنگی را می بینند.‏

قلعه هیمجی ژاپن

قلعه هیمجی ژاپن قلعه هیمجی ژاپن

قلعه هیمجی در سال 1333 ساخته شده است و یکی از زیباترین قلعه های متروکه جهان بوده که از معماری قدیمی ژاپنی باقی مانده است. اما این ‏قلعه نیز داستان عجیبی دارد که آن را تسخیرشده می کند. گفته می شود خدمه ای که در این قلعه کار می کرد به اشتباه روزی ‏تعدادی بشقاب ارزشمند را می شکند و به همین خاطر وی را کشته و به داخل قناتی که زیر این قلعه بود میندازند. افسانه ها ‏اینگونه می گویند که روح او در قلعه وجود دارد و شبها با صدایی ناراحت به شمردن بشقاب ها می پردازد !

قلعه لارناچ نیوزیلند

قلعه لارناچ نیوزیلند قلعه لارناچ نیوزیلند

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

از ترسناک ترین قلعه های متروکه دنیا ، قلعه لارناچ بین سالهای 1871 و 1887 ساخته شد و محل زندگی یک سیاستمدار محلی به نام ویلیام لارناچ بود. مهم ترین بخش این ‏قلعه اتاق رقص باله آن است که بسیار بزرگ و مجلل ساخته شده است ، گفته می شود ویلیام این اتاق رقص را به مناسبت تولد 21 ‏سالگی دخترش – به نام کیت – ساخته است اما کیت چند سال بعد در 26 سالگی بر اثر بیماری حصبه می میرد اما از آنجایی که ‏به این اتاق رقص علاقه زیادی داشته است روح او همچنان این اتاق را تسخیر خود کرده است. گفته می شود اگر در این اتاق ‏ساکت بایستید صدای قدم های او را خواهید شنید.

قلعه ادینبرگ اسکاتلند

قلعه ادینبرگ اسکاتلند قلعه ادینبرگ اسکاتلند

بدون شک قلعه ادینبرگ یکی از مشهورترین و بزرگترین جاذبه های گردشگری اسکاتلند است. اما در عین حال بسیاری ‏آن را متروکه می دانند. برخی از قسمت های این قلعه به 900 سال پیش باز می گردد بخصوص سیاه چال های آن که در گذشته ‏شکنجه گاه زندانیان این قلعه بود و داستان های عجیبی از پرسه زدن ارواح در این سیاه چال ها گفته می شود.

قلعه هوسکا جمهوری چک

قلعه هوسکا جمهوری چک قلعه هوسکا جمهوری چک

از دیگر قلعه های متروک در جهان هوسکا در فاصله یک ساعتی در شمال شهر پراگ واقع شده است. نکته جالب این قلعه اینست که قلعه هوسکا هیچ اتاق یا آشپزخانه ‏ای ندارد و هیچگاه کسی در آن زندگی نکرده است. اما این قلعه خالی از سکنه داستانی عجیب برای گفتن دارد. داخل قلعه یک ‏حفره ای بزرگ در زمین وجود دارد که در گذشته آن را مسیری به جهنم می دانستند و بر این باور بودند که از این حفره ، ‏شیاطین به روی زمین می آیند ، به همین دلیل دیوارهای مستحکمی دورتا دور آن ساختند تا مانع ورود آنها به جهانشان شوند. ‏

اما داستان به همینجا ختم نمی شود بلکه گفته می شود پیش از بستن این حفره ، تعدادی از زندانیان را به اینجا آوردند و به آنها ‏گفتند اگر از این حفره به پایین بروند و زنده بازگردند آنها را آزاد خواهند کرد. افسانه ها اینگونه بازگو می کنند که اولین زندانی ‏که با طناب از این حفره به پایین رفت پس از چند ثانیه فریادی کشید و زمانیکه او را بالا کشیدند سی سال پیرتر شده بود و موهای ‏سفید و صورتی چروکیده داشت !

قلعه چیلینگهام انگلیس

قلعه چیلینگهام انگلیس قلعه چیلینگهام انگلیس

بسیاری این قلعه را ترسناک ترین قلعه در بریتانیا می خوانند ، قلعه چیلینگهام تاریخ وحشتناکی از محبوس کردن افراد در سیاه ‏چال و شکنجه کردن آنها دارد. داستانی که این قلعه را ترسناک تر می کند اینست که برخی معتقدند شبح برخی از این افراد ‏همچنان اطراف این قلعه پرسه می زنند و در شب دیده می شوند ، این اشباح را “پسر آبی ” و ” بانوی سفید” می خوانند. حتی ‏تورهایی به نام تور ارواح برگزار می شود و برخی برای مشاهده این اشباح ، شب را در یکی از آپارتمان های اطراف قلعه می ‏گذرانند تا ببینند آیا این گفته ها صحیح است !

قلعه برج التز آلمان

قلعه برج التز آلمان قلعه برج التز آلمان

از قدیمی ترین قلعه های متروکه جهان ، قلعه برج التز بوده که قدمت آن به سال 1157 باز می گردد . در میان اتاق های این قلعه که برای بازدید عموم باز است یکی از آنها از سایر اتاق ‏ها عجیب تر و ترسناک تر به نظر می رسد ، اتاقی که زمانی اتاق خواب کنتس جنگجویی به نام اگنس بوده است. امروزه تمام ‏وسایل او از تختخواب گرفته تا تبری که با آن به جنگ می پرداخته است در این اتاق همچنان وجود دارد. در افسانه ها آمده است ‏که او برای دفاع از این قلعه کشته شده است و به همین دلیل روح او همچنان این قلعه را تسخیرکرده است.

قلعه فریزر اسکاتلند

قلعه فریزر اسکاتلند قلعه فریزر اسکاتلند

این قلعه بین سالهای 1575 و 1636 در شرق اسکاتلند ساخته شد و امروزه به دلیل داشتن معماری خارق العاده و زیبا ، فضای ‏سبز و باغهای اطرافش و مهم تر از همه داستان ها و افسانه های ترسناکی که درباره آن گفته می شود مشهور است. بر اساس این ‏داستان ها که نسل به نسل ادامه پیدا کرده است ، گفته می شود یک پرنسس جوان زمانی در این قلعه زندگی می کرد که یک شب ‏به طرز بی رحمانه ای در خواب به قتل می رسد و او را از پلکان سنگی داخل قلعه به پایین می کشند و همین ردی از خون روی ‏این پلکان باقی می گذارد که هرچه تلاش می کنند پاک نمی شود بنابراین تصمیم می گیرند تا روی این پلکان سنگی را با چوب ‏بپوشانند ، که تا به امروز به همین شکل باقی مانده است. برخی بر این باورند روح این پرنسس جوان همچنان در این قلعه پرسه ‏می زند.

قلعه پردجاما در اسلوونی

قلعه پردجاما در اسلوونی قلعه پردجاما در اسلوونی

‏‏‏‏قلعه پردجاما یک قلعه رنسانس است که داخل دهانه غاری در جنوب مرکزی اسلوونی و در روستایی به همان نام قرار گرفته ‏است. قدمت این قلعه به سال 1274 باز می گردد و گفته می شود به این دلیل در دل سنگ ها ساخته شده است که دسترسی به آن ‏برای افرادی که ساکن آن نبودند دشوار شود. مهم ترین داستان این قلعه مربوط به شوالیه ای به نام ‏Erazem‏ می شود که در قرن ‏‏15 در این قلعه ساکن بود. او با امپراطور آن زمان به نام فردریک سوم در جنگ بود و زمانیکه امپراطور سربازان خود را برای ‏کشتن او به این قلعه فرستاد به دلیل قرار گرفتن قلعه در جایی که دسترسی را به آنها دشوار می ساخت ، آنها یکسال نتوانستند ‏آسیبی به او و این قلعه برسانند. اگرچه این قلعه متروکه و عجیب دوبار بازسازی شده است اما همچنان سر جای خود قرار گرفته ‏است.

سخن پایانی

در همین رابطه و در مطالب قبلی شما را با زیباترین جزایر طبیعی جهان و زیباترین سواحل دنیا آشنا کردیم، حال که لیست ترسناک ترین قلعه های متروکه جهان مطالعه کردی سوالات و نظرات خود را برای ما کامنت نمایید.


بیشتر بخوانید

از مجموع ۲

منبع
MSN
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا