دانستنی های سفر به قبرس و نکات مهم در طول گردش - این تودی

توصیه های مهم در سفر به قبرس و دانستنی ها | این تودی

نکات مهم در سفر به قبرس

توصیه های مهم در سفر به قبرس را در این مقاله مورد بررسی قرار داده ایم تا یک سفر به یادماندنی به این کشور زیبای اروپایی تجربه کنید ، البته باید بدانید این کشور بزرگ ترین جزیره دریای مدیترانه می باشد که دو بخش شمالی در دست یونان و جنوبی در دست ترکیه مدیریت می شود ، ایرانیان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به قبرس شمالی که زیر نظر کشور ترکیه اداره می شود نیازمند اخذ ویزا نبوده و برای ورود به بخش جنوبی آن باید ویزای شینگن اخذ کنید ، این جزیره با دارای بودن جاذبه های طبیعی فوق العاده و جاذبه های تاریخی و بساتانی مورد توجه خیلی از مسافران خارجی می باشد ، در ادامه مهمراه این تودی باشید تا با توصیه های مهم در سفر به قبرس آشنا شوید .

توصیه های سفر به قبرس

هتل های کولردار

هتل های قبرس به دو نوع هتل های کولدار و غیر کولردار تقسیم می شوند که اگر در نیمه اول سال سفر می کنید حتما مطئن شوید محل اقامت شما دارای سیستم سرمایشی باشد .

توصیه های سفر به قبرس

غذاهای محلی بخورید

غذاهای محلی قبرس را بخورید حتی شده در یک وعده غذایی این ها را تست کنید تا لذت بیشتری از سفرتان ببرید ، از جمله این غذاهای سنتی می توان به استیفادو ، کلفتیکو و رسی اشاره کرد .

کوهنوردی کنید

برنامه نیمروزه سفر خود را به کوهنوردی اختصاص دهید تا علاوه بر آشنایی با بومیان قبرسی ، کمی با طبیعت بی ظنیر منطقه آشنا شوید .

توصیه های سفر به قبرس

بازدید از موزه بیزانس قبرس

بازدید از موزه بیزانس قبرس را در دستور کار تفریحی خودتان بگنجانید تا با عتیقه ها و آثاری ما بین قرن های پنجم تا هجدهم میلادی آشنا شوید ، این موزه روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 09:00 صبح الی 16:00 و شنبه ، یکشنبه از ساعت 09:00 الی 13:00 با هزینه ورودی 5 یورو قابل بازدید است ، برای این بازدید به شهر نیکوزیا سفر کنید تا با یک تیر چند نشان بزنید و از جاذبه های گردشگری نیکوزیا هم دیدن نمایید .

READ  دانستنی های سفر به قزاقستان از فرهنگ تا آب و هوا | این تودی

انعام بدهید

انعام جز جدا نشدنی کافه رستوران ها و تاکسی های کشورهای اروپایی بوده که در این بین قبرس مستثنی نیست ، در درجه اول از چانه زدن بپرهیزید و بعد از آن بین 8 الی 10 درصد مبلغ کل فاکتور را به عنوان انعام باید پرداخت کنید .

توصیه های سفر به قبرس

بازدید از شهر پافوس

بازدید از شهر پافوس را هم فراموش نکنید ، این شهر باستانی امروزه محل مقبره پادشاهان بزرگ یونانی بوده که در بخش غربی این جزیره واقع شده است .

توصیه های سفر به قبرس

خیابان گردی در قبرس

از دیگر توصیه های مهم در سفر به قبرس حیابان گردی می باشد ، این جزیره زیباترین خیابان های توریستی جهان را دارد که مهم ترین آنها فانرومی و ارمو هستند .

توصیه های سفر به قبرس

سایت های تفریحی را فراموش نکنید

سایت های تفریحی متعددی در جزیره قبرس با کاربری سایت غواصی ، سایت کوهنرودی ، سایت صخره نوردی ، سایت چتر سواری ، سایت پاراگلایدر سواری و سایت تفریحات آبی فعالیت می کنند که تجربه کردن آنها خالی از لطف نیستند .

زبان بومیان قبرسی

زبانبومیان قبرسی اکثرا یونانی بوده که از همین رو برای ایرانیان کمی دشواری هایی در بر دارد ، بهتر است قبل از سفر چند کلمه مهم یونانی را فرا بگیرید تا ارتباط بهترین با مردم و مسوولین ایجاد کنید .

ترانسفر گران قیمت

ترانسفر گران قیمت قبرس در تاکسی های فرودگاهی و خیابانی از دیگر چالش های سفر به قبرس خواهد بود که کمی هزینه های این گردش را افزایش خواهد داد .

ارتباط تلفنی ارزان

ارتباط تلفنی این جزیره در بین سایر مناطق اروپایی ارزانتر و مقرون به صرفه تر می باشد ، از هیمن رو در همان ابتدای سفر با صرف هزینه 15 یوروی یک سیم کارت برای خودتان تهیه کنید ، از این مبلغ 5 یورو شارژ مکالمه شما خواهد بود .

READ  راهنمای حمل و نقل عمومی در پاریس با هزینه | این تودی

توصیه های سفر به قبرس

نیمه دوم سال سفر کنید

از دیگر نکات مهم در سفر به قبرس این است که اگر شما در نیمه دوم سال به این جزیره سفر کنید علاوه بر هزینه های کمتر ، آب و هوای ایده آل تری را هم تجربه خواهید کرد .

دوچرخه اجاره کنید

از سایر نکات سفر به قبرس این است که با توجه به وسعت کم این جزیره می توانید خیلی از مناطق را با دوچرخه های اجاره ای طی کنید و کمی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید .

دانستنی های سفر به قبرس و نکات مهم در طول گردش - این تودی

تفریح در تورهای سافاری

تفریح در تورهای سافاری قبرس همیشه در بین جاذبه های تفریحی این منطقه از محبوب ترین ها بشمار می رود ، شما می توانید با راننده ای حرفه ای سوار بر یک خودروی چند دیفرانسیل شده تا کمی آدرنالین ترشح نمایید .

گردش در شهر سلامیس

گردش در شهر سلامیس در بین جاذبه های تاریخی قبرس رتبه اول را به خود اختصاص می دهد ، این شهر به 11 قرن قبل از میلاد حشرت مسیح بر می گردد که در طول تاریخ در یک دوره چند قرنه زیر نظر ایرانیان اداره می شد و امروزه آثاری از ایرانیانب استان در آن قرار دارد .

سخن پایانی

این بود توصیه های سفر به قبرس ، شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات سفر خودتان را در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری با دیگران به بحث بگذارید .

بیشتر بخوانید

آیدا قوام

اگر عطش دنیا شما رو از زندگی انداخته سفر کنید ، مهم نیست کجا ، دور یا نزدیک ، ارزون یا گرون ، با هتل یا بی هتل فقط سفر کنید.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب