جاذبه های گردشگری تهرانخانه های قدیمی

خانه های تاریخی تهران

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
ایران، تهران
نکات ضروری
:
فصل سفر : سختی مسیر : نیاز به پیاده روی : مسیر خاکی : مجوز برای بازدید : خطرات :
موقعیت روی نقشه گوگل
:

خانه های تاریخی تهران از جذاب ترین و زیبا ترین مکان های این شهر بزرگ محسوب می شوند. اگرچه تهران پایتخت ایران است اما نوع شهرسازی و ساختمان سازی در این شهر باعث شده، که کمتر کسی تصور کند که شهر تهران هم آثار تاریخی دارد. البته شاید یکی از مهم ترین علت ها عدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نهادها و سازمان های مسئول در زمینه ی میراث فرهنگی باشد.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

خانه های قدیمی از جاذبه های گردشگری بی نظیر و منحصربفرد این شهر می باشند و نیاز به آنها در آینده بیشتر از امروز احساس خواهد شد. در شهر تهران که هر روز یک برج و ساختمانی مدرن و لوکس به آن افزوده می شود، کم کم دیگر اثری از خانه هایی به شکل قدیمی یافت نخواهد شد. ما برای اینکه به نسل های آینده که در این شهر رشد می کنند، گذشته ای متفاوت نشان دهیم به این مکان های تاریخی نیازمندیم. بنابراین با گذر زمان و در سال های آتی و پیشرو این خانه های تاریخی ارزش و اهمیت بیشتری از گذشته پیدا خواهند کرد.

خانه های تاریخی تهران

ویژگی ها

خانه های تاریخی در واقع هویت یک شهر هستند، این مکان های دیدنی و زیبا فرهنگ، تفکر، هنر و اندیشه ی مردم یک منطقه، شهر و یا حتی کشور را در دوران و عصری خاص نشان می دهند.

این مجموعه های تاریخی تنها گوشه ای از میراث غنی و بسیار ارزشمند گذشتگان ما هستند. البته شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش بیاید که چرا در بعضی از این عمارت ها و کاخ ها امکانات، تزئینات و تجملات کمتر از سایر کاخ ها و عمارت هاست؟

نوشته های مشابه

در واقع این تفاوت به نوع حکومتداری و نگرش حاکمان وقت بر می گردد. اما شما چقدر با این مکان های تاریخی در شهر تهران  آشنا هستید؟

اگر شما از علاقمندان به تاریخ، آثار تاریخی و میراث فرهنگی هستید و می خواهید بیشتر در مورد خانه های تاریخی تهران بدانید، این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب من به معرفی خانه های تاریخی تهران می پردازم و آنها را در دسته بندی های مختلف ارائه می کنم.

1- عمارت های تاریخی تهران

2- خانه موزه های تهران

3- خانه های قدیمی تهران

4- باغ موزه و کاخ های تهران

جالبست بدانید که این خانه ها، عمارت ها و کاخ ها در دوران  حکومت های قاجار و پهلوی ساخته شدند. در طول تاریخ ایران سلسله ها و پادشاهان بسیاری بر ایران حکومت کردند که هر کدام میراثی از خود بر جای گذاشته اند. حکومت قاجار و پهلوی هم از این قاعده مستثنا نبودند و در مناطق مختلف کشور میراثی از خود به یادگار گذاشتند.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

بیشتر بدانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا