کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / خانه های تاریخی شیراز

خانه های تاریخی شیراز

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه های تاریخی شیراز (۱۴۰۱) هم مثل سایر جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر شعر و ادب، زیبا و دیدنی هستند. خانه هایی قدیمی که همچنان عشق و صفا را می توانید در انها ببینید. این ساختمان ها فقط یک بنا و خانه نیستند، بلکه هویت یک شهر و یک کشور را طی سالیان متمادی با خود همراه دارند.

این خانه های تاریخی گذر زمان و پیشینه ی شهر شیراز را به بهترین شکل به نمایش می گذارند و شما در تک تک اجزای آنها می توانید این گذر زمان را ببینید.

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که هنوز به شهر شیراز سفر نکردید و اطلاعاتی در مورد جاذبه های گردشگری و خانه های تاریخی آن ندارید. پیشنهاد می کنم این مطلب و سایر مطالب مرتبط با این شهر را مطالعه کنید، حتما این مطالب به شما در شناخت بیشتر شیراز کمک خواهند کرد.

خانه ی تاریخی صابر

این خانه یکی از جاذبه های گردشگری شیراز به شمار می رود. این مکان که یکی از خانه های مشهور زمان خود بود، از نظر معماری و طراحی دارای ویژگی های خاصی است. علاوه بر عمارت حیاط و فضای خارجی این بنای تاریخی هم بسیار زیبا و دیدنی است.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه ی تاریخی سعادت

این خانه ی تاریخی در یکی از محله های قدیمی شیراز  به نام سنگ سیاه احداث شد. خانه ای زیبا که جلوه ای از هنر و چیره دستی معماران و استادکاران ایران را به نمایش می گذارد. رنگ ها و نقش های زیبا و جذابی که بر روی قسمت های مختلف این بنا نقش بسته، نمایی متفاوت را به بازدید کننده ارائه می کند.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه های تاریخی شیراز

خانه ی تاریخی فروغ الملک

خانه ی فروغ الملک یا موزه ی هنر مشکین فام خانه ایست تاریخی و قدیمی که هر چقدر از زیبایی آن برای شما بگویم، کم است. خانه ای با صفا که فضای داخلی و بیرونی آن چشم هر بیننده ای را مجذوب و محسور خود می کند.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه ی تاریخی منطقی نژاد

این عمارت بسیار زیبا و دیدنی در بافت تاریخی شهر شیراز قرار دارد. شما وقتی وارد این خانه قدیمی می شوید، در گوشه گوشه ی آن از فضای داخلی تا فضای خارجی آن هنرهای مختلف ایرانی را می توانید ببینید. این خانه یکی از جاذبه های گردشگری شیراز است.

کاخ پذیرایی پاسارگاد نوشته

خانه های تاریخی شیراز

خانه ی ضیائیان

یکی از خانه های تاریخی شیراز، خانه ی ضیائیان است. وقتی به این بنا نگاه می کنید، تجملات و تزئینات خاصی را در آن نمی بینید و فقط و فقط سادگی را مشاهده می کنید.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه ی تاریخی توکلی

این خانه ی تاریخی مثل همه ی خانه های قدیمی شهر شیراز میراثی گرانبها و ارزشمند است که باید توجه ویژه ای به آنها داشته باشیم. اولین چیزی که در بازدید از این بنا جلب توجه می کند، پنجره های رنگارنگ و نقش های زیبا روی کاشی هاست.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه های تاریخی شیراز

خانه ی زینت الملک

این خانه ی زینت الملک یکی از شاخص ترین بناهای شهر گل و بلبل است. بازدید از این خانه ی قدیمی و تاریخی حتما برای شما و علاقمندان به میراث فرهنگی و تاریخی جذاب و دیدنی است.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه ی صالحی

من فکر می کنم بسیاری از هموطنانم با این خانه قدیمی و همینطور بیشتر خانه های تاریخی شیراز آشنا نیستند. فضای داخلی، اتاق ها، ارسی ها و درب های این ساختمان به شکل بسیار زیبایی مزین شده اند.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه های تاریخی شیراز

خانه ی شوریده

خانه ی تاریخی شوریده یکی از خانه های تاریخی شیراز است که متعلق به ادیب و شاعر معروف شوریده ی شیرازی است. به همین دلیل مورد توجه بسیاری از علاقمندان به میراث فرهنگی قرار گرفته است.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه ی نصیر الملک

خانه ی نصیرالملک، خانه ای دیدنیست که یکی از جاذبه های گردشگری شیراز است و تزئینات و معماری آن قابل توجه است. چینش گلدان ها در اطراف حوض جلوه ای خاص را به فضای این ساختمان می دهد که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه های تاریخی شیراز

خانه ی محتشم

خانه ی محتشم، خانه ای زیباست که نقش و نگارها و فضای داخلی آن بسیار دیدنی و جذاب است. در میان خانه های تاریخی شیراز این ساختمان طراحی و ساخت جذاب تری دارد و به نظر می رسد تزئینات بیشتری در آن بکار رفته است.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

عمارت دیوانخانه ی قوام ملکی

این خانه و عمارت تاریخی بسیار دیدنی است و ارزش یکبار دیدن و حتی بیشتر را دارد. دیوانخانه ی قوام ملکی یکی از نمونه های بی نظیر به لحاظ معماری در شهر شیراز است. این خانه یکی از خانه های تاریخی شبراز است که تزئینات بسیار جذابی دارد.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

خانه های تاریخی شیراز

عمارت شاپوری

تصویر زیر فقط بخش کوچکی از زیبایی و جذابیت این عمارت را به تصویر می کشد، من مطمئنم بسیاری از شما عزیزان بعد از دیدن این عکس تصمیم گرفتید، حتما از این مکان بازدید کنید. معماری، فضا و محوطه ی بیرونی و فضای داخلی این عمارت اینقدر جذاب و دیدنیست که حتی در این عکس هم شما مجذوب آن می شوید.

خانه های تاریخی شیراز (1401)

سخن پایانی

اگرچه آثار باستانی شهر شیراز شهرت جهانی دارند، اما متاسفانه این در مورد خانه های تاریخی و قدیمی آن صدق نمی کند. برای آشنایی بیشتر مردم با خانه های تاریخی شیراز باید تبلیغات بیشتری صورت گیرد تا مردم در مورد این مکان ها اطلاعات مورد نیاز را کسب کنند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=71491

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
پنجره‌های صورتی مسجد نصیرالملک
مریم عبداللهی
13 دیدگاه
فرودگاه بین‌المللی دستغیب شیراز
مهری شاپوری
10 دیدگاه
آرامگاه سیبویه شیراز
شهره مقصودی
3 دیدگاه
آرامگاه وصال شیرازی
شهره مقصودی
0 دیدگاه
موزه تاریخ طبیعی و تکنولوژی شیراز
مهری شاپوری
5 دیدگاه
شهربازی لونا پارک شیراز
مهری شاپوری
6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس