جاذبه های گردشگری استان البرزمقبره

امامزاده های ساوجبلاغ

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

امامزاده های ساوجبلاغ از نظر ایمان و اعتقاد تاثیر بسیاری بر روی مردم می گذارند و مردم بعد از زیارت این اماکن مقدس احساس بهتری دارند. در واقع زیارت این بزرگان دین، روح انسان ها را جلا و صیقل می دهد. در بیشتر شهرهای ایران، مقبره ها و بقعه های مختلفی وجود دارند که بسیاری از ما متاسفانه اطلاعی از وجود آنها نداریم. امامزاده ها و بقعه های متبرک نه تنها در استان البرز که در شهرهای مختلف ایران بسیار مورد توجه مردم قرار می گیرند. در واقع این آستان های مقدس هم به لحاظ اعتقادی و دینی دارای جایگاه والایی هستند و هم از نظر تاریخی بسیار ارزشمند می باشند.

من و شما و همچنین بسیاری از مردم، حرم مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، شاهچراغ و حرم حضرت شاه عبدالعظیم را قطعا می شناسیم. اما چقدر با امامزاده ها و سایر اماکن متبرکه آشنایی داریم؟ من مطمئنم بسیاری از ما یا اطلاعاتی نداریم یا اگر داریم، بسیار کم و محدود است. هدف من در این مطلب آشنایی شما با این مکان های مقدس است، با این تودی برای آگاهی بیشتر همسفر شوید.

امامزاده های ساوجبلاغ

1- بقعه ی بی بی سکینه (س)

آرامگاه بی بی سکینه (س) محلی برای دلدادگی اهل دل و ایمان و کسانیست که برای به آرامش رسیدن، ساعت ها در این مکان به عبادت می پردازند. جالب بدانید همه کسانی که برای بار اول این آرامگاه و امامزاده را می بینند. اولین چیزی که توجه آنها را به خود جلب می کند، ساختمان و بنای ساده ی این بقعه است.

امامزاده های ساوجبلاغ

نوشته های مشابه

2- امامزاده زبیده خاتون (س)

مردم و اهالی روستای خور میزبان بانویی گرانقدر و بزرگوار به نام زبیده خاتون هستند و از مجاورت و همسایگی با مرقد مطهر ایشان بهره می برند.

امامزاده های ساوجبلاغ

امامزاده های ساوجبلاغ

3- امامزاده سلیمان (ع)

بنایی آجری و فضایی بسیار ساده که این سادگی ناخودآگاه شما را با خود همراه می کند. امامزاده سلیمان (ع) برای مردم و اهالی شهر ساوجبلاغ بسیار ارزشمند است و مردم احترام خاصی برای ایشان قائل هستند.

امامزاده های ساوجبلاغ

4- امامزاده شعیب (ع)

برای دیدن بارگاه این امامزاده باید به روستای زیبای رامجین سفر کنید. امامزاده شعیب (ع) مثل همه ی امامزاده ها در سرتاسر ایران محلی برای تجمع، عبادت و زیارت عاشقان ائمه اطهار می باشد.

امامزاده های ساوجبلاغ

5- امامزاده عبدالقهار (ع)

وقتی شما به روستای ورده می رسید، اولین چیزی که بعنوان جاذبه ی معنوی و مذهبی از طرف اهالی به شما معرفی می شود، آرامگاه امامزاده عبدالقهار است.

امامزاده های ساوجبلاغ


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا