نام شهر یا مکان
Generic filters
 
دانستنی های گردشگری

مهم ترین فرودگاه های جهان کدامند؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط
رزرو هتل

مهم ترین فرودگاه های جهان در واقع همان بزرگ ترین فرودگاه های جهان هستند که در طول سال میلیون ها مسافر هوایی را جا به جا می کنند، شاید فرودگاه چانگی سنگاپور امروزه بهترین فرودگاه جهان باشد که سه سال پیا پی جایزه برتر این صنعت را از آن خود کرده است اما در بخش مهم ترین فرودگاه های جهان با وسیع ترین آنها از لحاظ مساحت آشنا می شوید، در ادامه دانستنی های گردشگری با یک مقاله جذاب در خدمت شما هستیم، در ادامه همراه من در این تودی باشید.

فرودگاه ملک فهد

فرودگاه ملک فهد

نوشته های مشابه

فرودگاه ملک فهد ( King Fahd International Airport ) از بزرگ ترین فرودگاه های جهان با مساحت 77 هزار و 660 هکتار در رده نخست این عناوین قرار دارد، اگر بخواهید بهتر این رکورد را درک کنید باید بدانید وسعت این فرودگاه چهار برابر کشور قطر می باشد، دقت کنید که امروزه از کل این مساحت فقط شش درصدش استفاده می شود و از لحاظ میزان جا به جایی مسافر عدد ده میلیون را در طول سال دارد که عدد جالبی برای این چنین فرودگاهی نمی باشد.

فرودگاه دالس واشنگتن

فرودگاه دالس واشنگتن

فرودگاه دالس در واشنگتن با نام انگلیسی ( Washington Dulles International Airport ) از مهم ترین فرودگاه های جهان محسوب می شود که با مساحت 5200 هکتار دارای چهار باند اصلی و دو باند فرعی می باشد، البته باید بدانید ترافیک هوایی این مکان نسبت به سایر رقبا عدد زیادی نیست!

فرودگاه پودنگ شانگهای

فرودگاه پودنگ شانگهای

فرودگاه پودنگ شانگهای با نام بین المللی ( Shanghai Pudong International Airport ) با مساحت چهار هزار هکتار از مهم ترین فرودگاه های دنیا می باشد و از لحاظ جا به جایی مسافر رتبه ششم در قاره اسیا را داراست، پودنگ در سی کیلومتری شهر شانگهای واقع شده است.

فرودگاه قاهره

فرودگاه قاهره

فرودگاه قاهره یکی دیگر از بزرگ ترین فرودگاه های جهان در کشور مصر می باشد که با نام جهانی ( Cairo International Airport ) در ایرلاین ها شناخته می شود، این فرودگاه با سه هزار و هفتصد هکتار دارای سه ترمینال و سه باند می باشد.

فرودگاه سووارنابومی بانکوک

فرودگاه سووارنابومی بانکوک

رتبه پنجم از لیست مهم ترین فرودگاه های بزرگ جهان به فرودگاه سوورانابومی بانکوک ( Suvarnabhumi Airport ) می رسد، مساحت سه هزار و دویست چهل هکتار دارای بلندترین برج مراقبت چنوب شرقی آسیا است، البته این محل در بخش پر رفت و آمد ترین فرودگاه های جهان هم قرار دارد که سالانه شصت میلیون مسافر در آن تردد می کنند.

فرودگاه شارل دو گل پاریس

فرودگاه شارل دو گل پاریس

فرودگاه شارل دو گل پاریس که اکثر پروازهای ایران ایر در آن نشست و برخواست می کنند با نام بین المللی Paris Charles de Gaulle Airport شناخته می شود، این فرودگاه با مساحت سه هزار و دویست هکتار ششمین فرودگاه بزرگ دنیا و دومین فرودگاه پر ترافیک اروپا بعد از فودگاه هیترو در بریتانیا می باشد،ظرفیت سالانه مسافران شارل دوگل شصت و شش میلیون نفر است.

فرودگاه سالت لیک سیتی

فرودگاه سالت لیک سیتی

فرودگاه سالت لیک سیتی در ایالات متحده امریکا رتبه هفتم از بزرگ ترین فرودگاه های جهان را یدک می کشد، این فرودگاه با مساحت 3116 هکتار سالانه بیست و چهار میلیون مسافر را جا به جا می کند و نام آن در کتارب رکوردهای گینس با عنوان اولین فرودگاه جهان ثبت شده است.

فرودگاه اوهر شیکاگو

فرودگاه اوهر شیکاگو

ربته هشتم لیست مهم ترنی فرودگاه های وسیع جهان با مساحت سه هزار و هشتاد و هفت هکتار به فرودگاه اوهر شیکاگو ( Chicago O’Hare International Airport ) می رسد، این فرودگاه با هشت باند از پر ترددترین مناطق فرودگاهی قاره امریکای شمالیست.

فرودگاه باراخاس مادرید

فرودگاه باراخاس مادرید

فرودگاه باراخاس مادرید رتبه نهم از بزرگ ترین فرودگاه های دنیا با مساحت سه هزار هکتار قرار دارد، گرچه از لحاظ ترافیک اینجا سالانه پنجاه میلیون مسافر را جا به جا می کند که این خود در قاره اروپا باراخاس را در بین 5 تای نخست قرار می دهد.

فرودگاه لئوناردو داوینچی رم

فرودگاه لئوناردو داوینچی رم

Leonardo da Vinci International Airport فرودگاه لئوناردو داوینچی با مساحت دوهزار و نهصد هکتار دهمین فرودگاه وسیع جهان می باشد که سالانه چهل و یک میلیون مسافر پروازی از این گذرگاه مهم عبور می کنند، این مکان با چهار باند ایده آل میزبان ایرلاین های مطرحی نظیر آلیتالیا، ایرفرانس، ترکیش ایرلاینز و بریتیش ایرویز است.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی با مساحت دو هزار و نهصد هکتار جز مهم ترین فرودگاه های جهان قرار دارد، اینجا همچنین از پرترافیک ترین فرودگاه های جهان با تعداد هشتاد و سه میلیون مسافر می باشد که با دو باند و سه ترمینال امکانات رفاهی ایده آلی دارد، پروازهای ایرلاین های ایرانی ایران ایر و ماهان همیشه در این مکان فرود می آیند.

فرودگاه اسخیپول آمستردام

فرودگاه اسخیپول آمستردام

در رده دوازدهم و آخر از لیست بزرگ ترین فرودگاه های جهان به اسخیپول ( Amsterdam Airport Schiphol ) در شهر آمستردام می رسیم، مساحت این فرودگاه 2787 هکتار با یک باند اصلی و سه ترمینال می باشد که سالانه شصت و سه میلیون گردشگر را جا به جا می کند.

مهم ترین فرودگاه های جهان

سخن پایانی

در لیست مهم ترین فرودگاه های جهان به وسیع ترین آنها اشاره کردیم که البته برخی از آنها در بخش پرترافیک ترین فرودگاه های دنیا هم قرار دارند، فرودگاه های دیگری نظیر پکن، نیو استانبول، نیویورک و بارسلون هم در رده های بعدی قرار دارند، در بخش زیر منتظر نظرات، سوالات و تجربیات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا