دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

در اندونزی کارهای مهمی که هرگز نباید انجام دهید

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

در اندونزی همه چیز شگفت آور و فوق العاده است و به معنای واقعی کلمه شما احساس آرامش را در هر کجای آن پیدا می کنید. فرهنگ، آداب و رسوم، طبیعت، دریا، معابد، موزه و تمامی چیزهایی که در اندونزی وجود دارند، همه و همه زیبا و جذاب و حیرت آورند. حتی یک لحظه را در این سفر و گشت و گذار نباید از دست داد، لحظاتی که برای سال های سال در یاد و خاطره همه گردشگران و توریست ها نقش می بندد.

اندونزی که یک بهشت ​​گرمسیری است، اغلب به عنوان مقصدی شاد برای لذت بردن از طبیعت و ماجراجویی تلقی می شود. اما فرهنگ ها، قوانین و آداب و رسومی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، احترام گذاشت و از آنها پیروی کرد. برای سفری ایمن، روشن‌تر و لذت‌بخش‌تر، به این کارهای مهمی که هرگز نباید در اندونزی انجام دهید، توجه کنید.

در اندونزی

هرگز با نژاد، مذهب و قومیت شوخی نکنید

مردم اندونزی از طیف متنوعی از قومیت ها، فرهنگ ها و اعتقادات هستند. احترام متقابل، درونی و بیرونی، در حفظ صلح و هماهنگی ملت بسیار حیاتی بوده است. توهین به یک نژاد یا مذهب خاص، به ویژه در محیطی بسیار متنوع با تاریخچه طولانی و پیچیده، هرگز رفتار خوبی نیست. یک اظهار نظر نامناسب، هر چند کوچک، ممکن است بیشترین آسیب را به جامعه و افراد آن وارد کند. مطمئناً چیزهای بسیار جالب‌تری برای صحبت کردن بین شما و مردم اندونزی وجود دارد.

در اندونزی

هرگز تند بودن یک وعده غذایی را دست کم نگیرید

اندونزی سرشار از انواع ادویه جات است و بسیاری از بخش‌های این کشور نسل‌ها با دستور العمل‌های طعم‌دار و تند زندگی می‌کنند. بنابراین، وقتی منویی می‌گوید که یک وعده غذایی تند خواهد بود، توجه داشته باشید که زبان‌ها را می‌سوزاند. قبل از اینکه جرات کنید یک قاشق خمیر فلفل قرمز اندونزیایی یا دستور العمل های تند بخورید، دوباره فکر کنید .

در اندونزی

در مکان های عمومی الکل ننوشید و ورق بازی نکنید

در مکان های توریستی با بازدیدکنندگان بین المللی زیاد مانند بالی استثنا وجود دارد. اما در بیشتر جاهای دیگر در اندونزی، جایی که قانون و هنجار به شدت تحت تأثیر اصول اسلام است، نوشیدن مشروبات الکلی و بازی با ورق (که اغلب با قمار همراه است) چیزهایی هستند که باید در مکان خصوصی انجام دهید. انجام هر دو ممنوع یا غیرقانونی نیست، اما در انتخاب زمان و مکان مناسب محتاط باشید. به عنوان مثال، استفاده کم یا بیش از حد از مشروبات الکی در یک بار کاملاً به میل دل شما است. اما هنگام پیاده روی در خیابان و جامعه شما نمی توانید یک بطری مشروبات الکی را با خود همراه داشته باشید.

آب لوله کشی ننوشید

مشکل بهداشتی خاصی در مورد آب لوله کشی اندونزی وجود ندارد و برای دوش گرفتن و پخت و پز کاملاً ایمن است. اما فقط برای مصرف مستقیم و برای آشامیدن آب سالمی نیست . به طور کلی، اندونزیایی ها برای نوشیدن روزانه خود از آب بطری یا گالن استفاده می کنند. شما می توانید آب شیر را بجوشانید تا قابل شرب شود.

مواد مخدر استفاده نکنید

این یک پیام کلی و تبلیغاتی روی پوسترها نیست. این یک نکته واقعی، کاربردی و نجات دهنده در هنگام سفر به اندونزی است. مواد مخدر تفریحی نه تنها در اندونزی غیرقانونی هستند، بلکه یک جرم جنایی بسیار جدی و ناپسند محسوب می شوند. در اختیار داشتن و توزیع مواد مخدر با مجازات اعدام همراه است و این برای گردشگران بین المللی نیز صدق می کند.

تشکر را فراموش نکنید

ادب و آداب معاشرت در تعامل با مردم اندونزی مهم است. فراموش نکنید که کلمات جادویی مانند “لطفا” و “متشکرم” را بگویید، و یک لبخند دلپذیر هرگز آسیبی نخواهد داشت. اگر وقت دارید یا به آن علاقه دارید، با راننده یا راهنمای تور محلی خود صحبت کنید، حتی اگر فقط یک صحبت کوچک باشد – آنها از این حرکت دوستانه قدردانی خواهند کرد.

حیات وحش را مختل نکنید

اندونزی مجمع الجزایری وسیعی است، خانه ای قدرتمند برای طیف گسترده ای از حیات وحش ، از مرجان ها گرفته تا پرندگان. اینکه یک توریست و گردشگر کاری انجام دهد که این تعادل را به هر نحوی بر هم بزند، کار بسیار ناپسند و شرم آوری محسوب می شود. شرایط احترام به حیات وحش و طبیعت با توجه به محیط زیست و مکان ها متفاوت باشد، اما شما به عنوان یک قانون کلی، همیشه تمیزی و نظم را در هر کجا که می‌روید، حتی در طبیعت، حفظ کنید. همچنین سعی کنید از گردشگری به حیوانات و محیط زیست آسیب نرسانید.

آداب و رسوم محلی را نادیده نگیرید

بسیاری از اندونزیایی‌ها هنوز به‌ طور سنتی زندگی می‌کنند، و حتی در میان نسل‌های مدرن شهری، بسیاری هنوز آداب و رسوم و فرهنگ‌هایی را که از آن آمده‌اند، حفظ می‌کنند. هیچ قانون واحدی برای احترام به آداب و رسوم محلی در اندونزی وجود ندارد، همه چیز به محل و جامعه بستگی دارد. اما این چیزی است که همه ما می‌توانیم انجام دهیم، هر زمان که وارد مکان یا جامعه جدیدی می‌شوید، ابتدا زمانی را صرف مشاهده نحوه رفتار یا تعامل افراد کنید.

در اندونزی

زیاد به کارت های اعتباری اعتماد نکنید

اگر در حال برنامه ریزی روزهای سرگرم کننده در اندونزی برای ورود و خروج از فروشگاه ها، بوتیک ها و رستوران ها هستید، ممکن است این موضوع مشکلی نباشد. اما اگر به دنبال ماجراجویی، جذابیت های طبیعی، گشت و گذار فرهنگی و اکتشاف هستید، همیشه مقدار مناسبی پول نقد همراه خود داشته باشید. همچنین صورت‌حساب‌های کوچک‌تری برای انعام راهنمایان، پرداخت هزینه پارکینگ، یا خرید چیزهای کوچک یا سوغاتی‌هایی که ممکن است در راه با آن‌ها مواجه شوید، نگه دارید.

مسافرت و سواری مجانی نروید.

مسافرت و سوارکردن مجانی و رایگان غریبه ها در اندونزی رایج نیست اما غیرممکن هم نیست. شما به این نکته توجه کنید که هنگام برنامه ریزی در سفر روی این قضیه حساب نکنید. علاوه بر این در مورد پذیرش پیشنهاد یک غریبه  برای سفر و سواری مجانی محتاط باشید. اگر نمی توانید دلیل پیشنهاد سواری و سفر رایگان کسی را حدس بزنید یا اطمینان ندارید که آن شخص در ازای کارش از شما چه چیزی می خواهد، این پیشنهاد را اصلا قبول نکنید.

در اندونزی

قدرت عبارات محلی را دست کم نگیرید

در بیشتر مواقع، می توانید فقط با زبان انگلیسی، شاید با کمی حرکت دست، از پس عبارات محلی بر بیایید. یادگیری چند عبارت محلی برای کمک به برقراری ارتباط نیست، بلکه بیشتر برای نشان دادن احترام است. راننده، راهنما یا حتی دوستان محلی شما را به خاطر گفتن یک « تریما کاسیح » به جای «متشکرم» بیشتر دوست خواهند داشت و این باعث می شود که آنها با شما مثل یک اندونزیایی ، خیلی گرم و دوستانه رفتار می کنند و از شما استقبال می‌کنند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا