راهنمای سفرجاذبه های گردشگری صربستان

معرفی صربستان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

کشور صربستان در قرن بیستم و در دهه ی 1920 بخشی جدایی ناپذیر از کشوری بزرگ به نام یوگسلاوی یا سرزمین اسلاوهای جنوبی بود. در واقع یوگسلاوی شامل کشورهای کرواسی، اسلوونی، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مقدونیه شمالی، مونته نگرو و صربستان بود. این منطقه ی وسیع سال های بسیاری تحت سیطره امپراتوری عثمانی و حاکمان اتریش و مجارستان بود و این دولت ها بر مردم این مناطق حکومت می کردند.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

در سال 1918 در این منطقه فدراسیونی مستقل به نام پادشاهی صرب ها، کروات ها و اسلوونی ها را تشکیل دادند و در نهایت در سال 1929 این فدراسیون به طور رسمی نام یوگسلاوی را به خود اختصاص داد. پس از این تاریخ، دوران پر فراز و نشیبی پیش روی یوگسلاوی قرار گرفت. دورانی که در آن جنگ و خونریزی و نسل کشی به وضوح اتفاق افتاد. مردم این منطقه از اروپا هیچگاه آن دوران وحشتناک را از یاد نخواهند برد. پس از کشمکش ها و جنگ های وحشیانه در میان اقوام مختلف، سرانجام در اوایل دهه 1990 کشور یوگسلاوی تجزیه شد و به کشورهای کوچکتر تقسیم شد.

معرفی صربستان

در این زمان کشور صربستان با ویژگی های فرهنگی و قومیتی و همچنین شرایط اقلیمی خاص شکل گرفت. پایتخت صربستان بلگراد است، شهری جهانی که در محل تلاقی رودهای دانوب و ساوا قرار دارد. در شهر بلگراد نمونه های بسیار زیبا و دیدنی از معماری قرون وسطایی را می توانید ببینید، علاوه بر این تعدادی از مشهورترین رستوران های اروپای شرقی در این شهر است. دومین شهر صربستان، نووی ساد، در بالادست رودخانه دانوب قرار دارد. این شهر بعنوان مرکز فرهنگی و آموزشی شناخته می شود و از بسیاری جهات شبیه شهرهای دانشگاهی مجارستان است.

جغرافیا

این کشور از غرب با جمهوری بوسنی و هرزگوین و منطقه اسلاونی جمهوری کرواسی محدود می شود. همچنین صربستان از شمال با مجارستان، از شرق با رومانی و بلغارستان، از جنوب با مقدونیه شمالی و از جنوب غربی با مونته نگرو همسایه است. کوزوو که صربستان آن را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت نمی شناسد، در جنوب نیز در امتداد مرز شمال شرقی آلبانی قرار دارد. اقلیم تفاوت در ارتفاع، نزدیکی به دریا و قرار گرفتن در معرض باد منجر به تفاوت های آب و هوایی قابل توجهی در صربستان می شود. با این حال، به طور کلی در این کشور زمستان ها سرد و نسبتاً خشک و تابستان ها گرم و مرطوب است. تفاوت بین میانگین دما در ژانویه و جولای در بلگراد 40 درجه فارنهایت ( 22 درجه سانتیگراد ) است.

معرفی صربستان

پوشش گیاهی و حیات وحش

در بیش از یک سوم صربستان را جنگل های پهن برگ، عمدتا بلوط و راش تشکیل می دهند. نکته ی جالب توجه اینست که  مناطق وسیعی که قبلاً جنگلی بودند، پاکسازی و زیر کشت قرار گرفتند. در مناطق کوهستانی بسته به ارتفاع و ضخامت خاک، درختان دو پنجم یا بیشتر از قلمرو را می پوشانند. صربستان دارای حیات وحش متنوعی است و حیوانات وحشی بسیاری در مناطق جنگلی آن زندگب می کنند. در میان پستانداران بزرگتر، آهو و خرس در مناطق جنگلی فراوان هستند. خوک‌های وحشی از حیوانات معروف جنگل‌های راش در کوه‌ها هستند.

معرفی صربستان

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

زبان ها

بر خلاف رومانیایی ها یا مجارها، صرب ها زبان مشخصی ندارند که آنها را از همسایگان خود متمایز کند. آنها اساساً به همان زبان کروات ها، بوسنیایی ها و مونته نگروها صحبت می کنند، اگرچه برخی از تلفظ ها و واژگان متمایز هستند. این زبان که از نظر زبانی به آن صرب-کرواسی می گویند، اکنون بسته به قومیت گوینده، به عنوان صربی، کرواتی، بوسنیایی یا مونته نگرو شناخته می شود. در شکل نوشتاری آن است که زبان صربی با بوسنیایی و کرواتی متفاوت است.

دین

ویژگی متمایز هویت ملی صربستان، میراث مسیحی ارتدوکس شرقی آن است، در طول تاریخ، کلیسای ارتدوکس صربستان خود را به عنوان مدافع منافع ملی صربستان می دانست.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا