جاذبه های گردشگری خارجیآمریکا

معرفی آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا کشوری وسیع و بزرگ در آمریکای شمالی است، من در این مطلب قصد دارم این کشور را معرفی کنم. شما چقدر درباره ی این قسمت از دنیا اطلاعات دارید؟ در مورد اینکه چه اندازه شما درباره ی این منطقه و این بخش از کره ی زمین می دانید، من نمی توانم نظری بدهم. اما می توانیم حدس بزنم بیشتر اطلاعات تون رو از کجا بدست می آورید. بیشتر مردم آنچه که از آمریکا می دانند بر اساس فیلم های هالیودی است.

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

اما من جدا از آنچه که شما در فیلم های آمریکایی دیدید، مطالبی جذابی را از آمریکا برای شما بیان کنم.  ایالات متحده همانطور که اسم آن پیداست مجموعه ای از 50 ایالت مختلف، یک منطقه ی فدرال، پنج قلمرو غیر الحاقی و 326 منطقه ی حفاظت شده و نه جزیره دورافتاده کوچک می باشد. جالب بدانید وقتی در نقشه نگاه می کنید می بینید که این کشور با کانادا، کوبا، روسیه، مکزیک و باهاما مرزهای زمینی و دریایی دارد.

تاریخچه

در مورد تاریخ و سابقه ی این کشور بر اساس مطالبی که من مطالعه کردم، در دو سند معتبر مربوط به سال 1776 نام ایالات متحده را بکار بردند. اولی مربوط به یک نامه ای است که به دستیار جورج واشنگتن در تاریخ 2 ژانویه 1776 نوشتند و دیگری مقاله ای است که در روزنامه ای به نام ویرجینیا گازت در 6 آوریل 1776 به چاپ رسید.

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

البته به نظر می رسد کارشناسان در یک چیز توافق دارند و آن اینست که ساکنان اولیه آمریکای شمالی در واقع مهاجرانی از سیبری بودند. این مهاجران حدود 12000 سال قبل اینجا آمدند. با این حال بعضی از مدارک نشان دهنده ی این که فرهنگ کلوویس، که در حدود 11000 سال قبل از میلاد ظهور کردند، اولین افراد در قاره آمریکا بودند.

مهاجرت اروپایی ها

اما در مورد اینکه کی و چه زمانی اروپایی ها پا به این منطقه گذاشتند، این قضیه به فتح این منطقه توسط اسپانیایی ها بر می گردد، زمانی که خوان پونس د لئون در سال 1513 به فلوریدا سفر کرد. البته قطعا شما می گویید که کریستف کلمب قبل از این سال 1493 به پورتوریکو آمده بود. بله درسته.

اما جالب بدانید که انگلیس در آمریکا هم دست از استعمار گری اش بر نداشت و از سال 1607 استعمار خودش بر ایالات متحده آغاز کرد. با شرایط ایجاد شده، بسیاری از انگلیسی ها به این کشور تازه کشف شده مهاجرت کردند. در بین مهاجرانی که از اروپا به آمریکا آمدند، روس ها در صف اول قرار داشتند. نکته ی تامل برانگیز در این مورد قاچاق بردگان افریقایی توسط اروپایی ها به اینجا بود. با این حال، در آغاز قرن هجدهم، بردگان آفریقایی به‌ویژه در جنوب آمریکا جای خدمتکاران اروپایی را به عنوان نیروی کار نقدی گرفتند.

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

جنگ با بریتانیا

اما روزهای استعماری انگلیس در این قلمرو روز به روز به انتهای خود نزدیک می شد. سیزده مستعمره ی انگلیس شامل نیوهمپشایر، ماساچوست، کانکتیکات، رود آیلند، نیویورک، نیوجرسی، پنسیلوانیا، دلاور، مریلند، ویرجینیا، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی و جورجیا دست به انقلاب زدند.

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

آمریکایی ها ایدئولوژی “جمهوری خواهی” را گسترش مب دادند و ادعا می کردند که حکومت بر اراده مردم استوار است. پس از فراز و فرودهای بسیار در نبرد انگلیس و آمریکا، سرانجام بریتانیا پس از شکست در محاصره یورک تاون در سال 1781، پیمان صلحی را امضا کرد. حاکمیت آمریکا در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شد و تمام زمین های شرق رودخانه می سی سی پی به این کشور اعطا شد.

با این حال، تنش با بریتانیا همچنان ادامه داشت و منجر به جنگ 1812 شد. البته در اواخر قرن 18 جنگ های طولانی دیگری در این منطقه با سرخپوستان آمریکایی شکل گرفت. این جنگ ها نیز باعث شکل گیری مشکلاتی برای مردم آمریکا و بومی های آنها شد.

ویژگی های طبیعی

ایالات متحده یکی از 17 کشور بسیار متنوعی در دنیا است که بیشتر این گونه ها بومی است. حدود 17000 گونه از گیاهان آوندی در ایالات متحده و آلاسکا و بیش از 1800 گونه از گیاهان گلدار در هاوایی یافت می شوند. سرزمین اصلی ایالات متحده خانه 428 گونه پستاندار، 784 گونه پرنده، 311 گونه خزنده و 295 گونه دوزیست و همچنین حدود 91000 گونه حشره است.

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

زبان

انگلیسی در واقع زبان ملی ایالات متحده است. اگرچه هیچ زبان رسمی در سطح فدرال وجود ندارد. اکثر ایالت ها انگلیسی را به عنوان زبان رسمی اعلام کرده اند. سه ایالت و چهار قلمرو ایالات متحده علاوه بر انگلیسی، زبان‌های محلی یا بومی را به رسمیت شناختند،  از جمله هاوایی (هاوایی)، آلاسکا (بیست زبان بومی)، داکوتای جنوبی (Sioux)، ساموآی آمریکایی. (ساموآ)، پورتوریکو (اسپانیایی)، گوام (چامورو)، و جزایر ماریانای شمالی (کارولینیا و چامورو)، در پورتوریکو اسپانیایی بیشتر از انگلیسی صحبت می شود.

فرهنگ

ایالات متحده خانه بسیاری از فرهنگ ها و طیف گسترده ای از گروه های قومی، سنت ها و ارزش ها است. به غیر از بومیان آمریکا، بومیان هاوایی و بومیان آلاسکا تقریباً همه آمریکایی ها یا اجداد آنها در پنج قرن گذشته مهاجرت کرده یا به عنوان برده وارد شدند. اند. فرهنگ جریان اصلی آمریکا، یک فرهنگ غربی است که عمدتاً از سنت‌های مهاجران اروپایی با تأثیر بسیار از منابع دیگری مانند سنت‌هایی که بردگان از آفریقا آوردند، مشتق شده است. مهاجرت اخیر از آسیا و به ویژه آمریکای لاتین به ترکیب فرهنگی آمریکا افزوده است.

آمریکا یا ایالات متحده آمریکا

کلام آخر

با همه ی این ویژگی های تاریخی و فرهنگی، آمریکا یا ایالات متحده آمریکا مقصد مهاجرت و سفر بسیاری از گردشگران و توریست ها است. شهرهای دیدنی آمریکا با همه ی زیبایی ها و جاذبه های تفریحی و سرگرمی که دارند، هرساله میزبان خیل عظیمی از مسافران هستند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا