aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

مرکز نمایشگاهی ایران‌مال

Iran Mall Exhibitions Building
مرکز نمایشگاهی ایران‌مال
ezgif-1-eca2962dc6

مرکز نمایشگاهی ایران‌مال معروف به نمایشگاه ایران‌مال یکی از مدرن‌ترین نمایشگاه‌های ایران در مجموعه گردشگری ایران‌مال قرار دارد، در تقویم نمایشگاه ایران‌مال در طول سال و تاریخ‌های مختلف، رویدادها، جشنواره و نمایشگاه‌های زیادی از جمله نمایشگاه چاپ ایران‌مال، نمایشگاه موبایل ایران‌مال، نمایشگاه کشاورزی ایران‌مال، نمایشگاه ساعت ایران‌مال، نمایشگاه آزمایشگاهی ایران‌مال و ده‌ها نمایشگاه دیگر با موضوعات مختلف برگزار می‌شود. در این تهرانگردی می‌توانید سری به دومین کتابخانه بزرگ ایران و زیباترین کتابخانه خاورمیانه با نام کتابخانه جندی شاپور در تیمچه حاج علی‌اکبر بازار بزرگ ایران و شربت‌خانه ایران‌مال یکی از زیباترین قهوه‌خانه‌های قجری تهران بزنید.

نمایشگاه ایران‌مال

نمایشگاه ایران‌مال در ۵ طبقه و غرب باغ ماهان ایران‌مال، در حال حاضر مجهزترین نمایشگاه ایران و حتی مدرن‌تر از نمایشگاه بین‌المللی ایران در خیابان سئول است، مرکز نمایشگاهی ایران مال به عنوان اولین Convention Center در ایران با بهره گیری از فضاهایی برای رویدادهای چندگانه هم افزا و با در اختیار داشتن تسهیلات و امکاناتی چون هتل، مجموعه های فرهنگی، تفریحی، سینمایی، ورزشی، گردشگری و نیز انواع کافی شاپ و رستوران های محلی، ملی و بین المللی مستقر در ایران مال، بستر مناسبي را مبتنی بر پارادایم های نوین صنعت نمایشگاهی جهت برپايي انواع رویدادها و  نمايشگاه هاي تخصصي، ملی و بين المللي با استانداردهای روز دنیا مهيا ساخته است.

نمایشگاه ایران‌مال کجاست؟

برای رسیدن به نمایشگاه ایران‌مال در منطقه ۲۲، می‌توانید آدرس مرکز نمایشگاهی ایران‌مال را دنبال کنید، برای رسیدن به ایران‌مال دو مسیر وجود دارد، مسیر اول از جنوب بازار بزرگ ایران و اتوبان تهران به کرج، مسیر دوم از شمال بازار بزرگ ایران از بزرگراه شهید خرازی به این مجموعه راه پیدا می‌کند که البته برای مشاهده نمایشگاه باید در ساعات کاری نمایشگاه‌های ایران‌مال که مغمولا از ۱۰ صبح الی ۱۷ هستند به این مکان مراجعه کنید.

نقشه نمایشگاه ایران‌مال

با خودروی سواری می‌توانید نقشه مرکز نمایشگاهی ایران‌مال در ابتدای مطلب را لمس کنید تا این مکان را با کمک گوگل مپ مسیریابی کنید، دقت کنید از آنجایی که ایستگاه مترو و ایستگاه اتوبوس به این مجموعه خیلی دور است، بهترین روش بازدید از نمایشگاه بازار بزرگ ایران، استفاده از تاکسی دربستی یا خودروی سواری شخصی است تا دچار اتلاف وقت نشوید.

نمایشگاه ایران‌مال با مترو و اتوبوس

گرچه مسافت بین نزدیک‌ترین ایستگاه مترو و اتوبوس به نمایشگاه ایران‌مال دور است، اما باز هم سریع‌ترین زمان مراجعه به این محل بشمار می‌رود، ایستگاه مترو ایران خودرو در جنوب پارک جنگلی چیتگر و فاصله ۴.۹ کیلومتری و ایستگاه مترو وردآورد در خط ۵ مترو تهران در غرب باغ ملی گیاه‌شناسی ایران و فاصله ۴.۷ کیلومتری ایران‌مال قرار دارد که از آنجا می‌توانید با یک اسنپ یا ۳۰ دقیقه پیاده‌روی به مرکز نمایشگاهی ایران‌مال برسید. همچنین نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به نمایشگاه ایران‌مال، ایستگاه اتوبوس پایانه درایچه چیتگر در شرق شهرک چیتگر و فاصله ۱ کیلومتری بازار بزرگ ایران است.

تحلیل نمایشگاه ایران‌مال

 مرکز نمایشگاهی ایران مال در ۵ طبقه (شامل پارکینگ VIP، E0، E1، E2، E3) به مساحت حدودا ۴۵۰۰۰ متر مربع به شرح ذیل احداث گردیده است:

طبقه E0 نمایشگاه ایران‌مال

این طبقه به مساحت ۱۱۶۰۰ متر مربع مشتمل بر بخش های ذیل می باشد:

 • سالن نمایشگاهی: ۴۰۰۰ متر مربع (حدود ۳۰۰۰ متر مربع فضای خالص غرفه سازی)
 • لابی: ۱۸۰۰ متر مربع
 • بارانداز نمایشگاه: ۷۵۰ متر مربع
 • دفاتر اداری: ۵۰۰ متر مربع
 • انبار اصلی: ۱۲۰۰ متر مربع
 • فضاهای اختصاصی برای بانک، بیمه، صرافی، تاکسیرانی، آتش نشانی، نمازخانه، وضوخانه، راهنمای توریست، اورژانس و کمک های اولیه و … .

طبقه E1 نمایشگاه ایران‌مال

این طبقه، دربرگیرنده سالن اصلی مجموعه نمایشگاهی ایران مال به مساحت ۱۴۰۰۰ متر مربع به شرح ذیل می‌باشد:

 • سالن نمایشگاهی: ۱۱۵۰۰  متر مربع (حدود ۷۵۰۰ متر مربع فضای خالص غرفه سازی)
 • تراس: ۱۰۰۰ متر مربع واقع در ضلع غربی مجموعه و مشرف بر طرح توسعه غربی ایران مال
 • فضای نشیمن: ۱۵۰ متر مربع
 • استیج: مجهز به ویدئو وال برای برگزاری مراسم افتتاحیه، اختتامیه و سایر برنامه های فرهنگی و هنری  

طبقه E2 نمایشگاه ایران‌مال

سالن این طبقه به مساحت ۶۶۰۰ متر مربع به شرح ذیل می باشد:

 • مساحت خالص غرفه سازی: حدودا ۴۵۰۰ متر مربع
 • فضای نشیمن، انبار، اتاق های AV&IT و اتاق های برق، سرویس های بهداشتی و … .

طبقه E3 نمایشگاه ایران‌مال

طبقه E3 نمایشگاه به صورت دو بخش مجزا از یکدیگر و در دو بال شمالی و جنوبی واقع گردیده که ضلع شمالی به کارگاه ها و سمینارهای آموزشی و سالن مذاکرات تجاری (B2B Hallاختصاص یافته و در ضلع جنوبی، دفاتر مرکز نمایشگاهی ایران مال واقع شده است.

 • E3 در بال شمالی

سالن مذاکرات تجاری (B2B Hall) به مساحت حدودا ۱۷۰۰ متر مربع با فضاهایی شامل: VIP Lounge، سالن کنفرانس با ظرفیت ۱۲۰ نفر، اتاق‌های اختصاصی (Meet & Talk)، سمینار، کارگاه های آموزشی و سایر فضاهای خدماتی و پشتیبانی است.

 •  E3 در بال جنوبی

 به مساحت حدودا ۱۷۰۰ متر مربع و شامل دفاتر مدیریت، کارکنان، مدیا سنتر، رادیو نمایشگاه، رابط راه و دسترسی و پارکینگ و فضاهای پشتیبانی می باشد.

طبقه R4 نمایشگاه ایران‌مال

۱۶۵۰ متر مربع از فضای طبقه زیرین E0 نیز شامل لابی VIP، لابی اصلی و فضاهای پشتیبانی و خدماتی نظیر اتاق های هواساز و برق می باشد.

غرفه سازی در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال

اگر تمایل به طراحی و اجاره غرفه در نمایشگاه ایران‌مال دارید، مرکز نمایشگاهی ایران مال برای اولین بار در کشور سیستم غرفه سازی مدولار – دکوراتیو (Quick Wall) را طراحی و پیاده سازی کرده است که دارای ویژگی های ذیل می‌باشد:

 • انعطاف پذیری: با به کارگیری سیستم کوئیک وال می‌توان ابعاد غرفه‌ها را به سرعت و در کمترین زمان ممکن متناسب باموضوع نمایشگاه و رویکرد مشارکت کنندگان به متراژ دلخواه تغییر داد.
 • تکنولوژی: تکنولوژی و سیستم غرفه سازی مدولار-دکوراتیو (Quick-Wall) بر اساس آخرین تکنولوژی و دستاوردهای روز دنیا اجرا شده و با وجود اینکه ذاتا سیستم به شکل مدولار طراحی شده است، المان های دکوراتیو بگونه ای طراحی و  پیش بینی شده است که  غرفه ها را متمایز از سیستم های مدولار رایج کرده است.
 • برق : سیستم برق رسانی از کف و به صورت مدولار قابلیت اتصال به سیستم های اصلی را دارا می‌باشد.
 • نور پردازی: در نور پردازی از مکانیزم LED با کمترین مصرف و بیشترین بهره وری استفاده شده است.
 • تعمیرات و نگهداری: به علت مدولار بودن غرفه ها، امکان تعویض بخش های آسیب دیده و حفظ کیفیت مورد انتظار فراهم گردیده است.

تاسیسات فنی و پشتیبانی مرکز نمایشگاهی ایران‌مال

این مرکز دارای ۱۶ آسانسور به شرح ذیل می باشد:

 • ۲ آسانسور VIP واقع در ضلع جنوب شرقی جهت تردد میهمانان ویژه
 • ۱۰ آسانسور جهت تردد افراد
 • ۴ آسانسور باری در ضلع جنوب و غرب نمایشگاه
 • همچنین این مرکز شامل ۱۲ پله برقی  می باشد که از طبقات پارکینگ تا E2 جهت جابجایی افراد تعبیه گردیده است.
 • دو عدد رمپ نیز در ضلع های شمال و جنوب نمایشگاه برای تردد افراد از طبقات E1 به E2 و E3 در نظر گرفته شده است.

امکانات مرکز نمایشگاهی ایران‌مال

 • دسترسی های زمینی و هوایی و موقعیت مکانی مرکز (دارای ۴ ورودی اصلی به مجموعه، دسترسی آسان به ایستگاه های تاکسی- مترو و فرودگاه های بین المللی)
 • امکان تخصیص بیش از ۱۰۰۰۰ پارکینگ برای بازدیدکنندگان از مرکز نمایشگاهی
 • در اختیار بودن فضاهایی جهت پذیرایی غذا و نوشیدنی (بالغ بر ۱۰۰ رستوران و کافی شاپ محلی، ملی و بین المللی)
 • در دسترس بودن سایر بخش های خدماتی، رفاهی و فرهنگی (مسجد جامع، هتل فرمونت، سوق و بازارچه سنتی، باغ کتاب، باغ ماهان، باغ دیدار، پیست یخ، فضاهای SPA، سالن های سینما، آمفی تئاتر و …)
 • طراحی مدرن نمای مرکز نمایشگاهی (نمای شیشه ای منحصربفرد)
 • نیروهای اجرایی و عملیاتی حاضر در مجموعه (راهنمایان تردد، حراست، خدمات، آتش نشانی، HSE، تعمیرات و نگهداری)
 • تجهیزات فنی پیشرفته مجموعه(Venue Lighting / Air-Conditioning / Power Audio-Visual )

شماره تلفن نمایشگاه ایران‌مال

جهت کسب هر گونه اطلاعات بیشتر از جمله مشاهده تقویم نمایشگاه ایران‌مال و یا اجاره غرفه در مرکز نمایشگاهی ایران‌مال دارید، می‌توانید در ساعات اداری با شماره تلفن نمایشگاه ایران‌مال ارتباط بگیرید و سوالات خود را با پرسنل پشتیبانی بازار بزرگ ایران در میان بگذارید:

 • شماره تلفن مرکز نمایشگاهی ایران‌مال : ۰۲۱۲۹۲۹

نظرات نمایشگاه ایران‌مال

از آنجایی که مرکز نمایشگاهی ایران‌مال یک مکان تازه تاسیس بوده، هنوز خیلی از مردم از وجود چنین محل خوبی برای شرکت در جشنواره و نمایشگاه‌ها اطلاع ندارند و بازخورد چندانی هم وجود ندارد، تعدادی از نظرات کاربران این تودی که در نمایشگاه‌های بازار بزرگ ایران شرکت کرده‌اند در کامنت‌ها وجود دارد، در انتها می‌توانید از جاهای دیدنی ایران‌مال نظیر سالن بولینگ ایران‌مال، پیست یخ ایران‌مال، پردیس سینمایی ایران‌مال و صدها فروشگاه برند لاکچری در بخش‌های مختلف باباز بزرگ ایران دیدن کنید و نظرات خود را در بخش زیر کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=86387
banner1

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

مطالب مرتبط
اسکله چوبی آبکنار
الناز ایل بیگی
5 دیدگاه
آبشار چال مگس
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار هنزک لواسان
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
باغ موزه مینیاتور تهران
ترلان کمیلی
3 دیدگاه
مجموعه تفریحی ورزشی هودین و هورام تهران
الهه شاکردوست
11 دیدگاه
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه

4 پاسخ

 1. پنجره سازان آراوین مجموعه‌ای از افراد متخصص در زمینه تولید درب و پنجره آلومینیوم اختصاصی و UPVC می‌باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 2 تا 3 ساعت
ساعت دسترسی : 10:00 تا 17:00
ثبت شده در : مجهزترین مرکز نمایشگاهی ایران
قدمت این مکان : 1399 خورشیدی
نوع کاربری : مرکز نمایشگاهی، جشنواره، رویداد
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : پیاده روی، سینما، شب گردی، خرید، عکاسی
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، خودپرداز، آسانسور، پله برقی، پارکینگ، کافه، راهنما، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، راهنمای صوتی، فودکورت، هایپرمارکت، نمازخانه، نیمکت، کتابخانه، لابی، سالن همایش
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی
اطلاعات تماس
آدرس :  استان تهران، تهران، منطقه 22، بزرگراه شهید خرازی، ورودی شمالی ایران‌مال - آدرس 2 : اتوبان تهران - کرج، ورودی جنوب ایران‌مال
شماره تماس : 0212929