aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

بازار بزرگ استانبول

istanbuls big market guide
تاریخچه بازار بزرگ استانبول
ezgif-1-eca2962dc6

دوستان عزیز در این پست به تشریح کامل بزرگترین و یکی از قدیمی ترین بازارهای خرید و فروش نه تنها شهر استانبول بلکه جهان پرداخته ایم یعنی بازار بزرگ استانبول با پنج هزار دربند مغازه و غرفه فروشگاهی، همراه این تودی باشید، در بازار بزرگ استانبول در کشور ترکیه که ملقب به کاپالی چارشی هر نوع کالایی که مد نظرتون باشه رو میتونید پیدا کنید و با نرخ های بسیار ارزان خرید خودتون رو انجام بدین این بازار روزانه دویست هزار نفر بازدید کننده را میزبانی می کند و از مشهورترین بازارهای سرپوشیده دنیا می باشد، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری استانبول با اطلاعات بازدید بازار استانبول آشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید :

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول بالغ بر ۷۰ خیابان سرپوشیده و متصل به یکدیگر را پوشش می دهد و در بین خود مردم ترکیه فروشندگان این بازار جر حرفه ای ترین و سمج ترین فروشنده های دنیا می باشند و اکثر مشتریان خودشون رو برای خرید قانع می کنند، شما در این مکان به علت تنوع بالا و زیبای خاصی که دارد به هیچ عنوان خسته نخواهید شد و اگر در استانبول باشید و از این مرکز خرید بازدید نکنید جای سوال دارد؟

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

تاریخچه بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول در سال ۱۴۶۰ میلادی به دستور سلاطین عثمانی ساخته شد و تا کنون به فعالیت خود ادامه داده با وجود چندین مرتبه آتش سوزی و تخریب اما سریعا حکام استانبول این بازار را بازسازی کرده اند و نکته جالب توجه در مورد بازار بزرگ این است که به هیچ عنوان شکل سنتی و قدیمی خودش را طی سالیان گذشته از دست نداده است.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

واحدهای تجاری بازار بزرگ استانبول

مغازه داران بازار بزرگ علاوه بر ترکی به انگلیسی، امریکایی، فرانسوی و برخی از آنها حتی به فارسی مسلط هستند و از این بابت برای مسافرین ایرانی کمی شگفت انگیز می باشد همچنین بیشترین اصنافی که در بازار بزرگ استانبول مشغول به تجارت هستند .

فروشگاه های پارچه های اصیل ترکی ومد روز، گلیم های دست ساز بی نظیر، فروشگاه های کیف و کفش چرم ترک، مغازه های فرش و قالیچه های دستباف، کالاها و ظروف سرامیکی و تزئینی، فروشگاه های زیورآلات اصیل ترکی و زیبا، طلافروشی های متعدد و همچنین کافه ها و رستوران های متعدد برای استراحت و میل غذا و نوشیدنی در حین بازدید شما عزیزان که این کافه ها هم زیبایی خاص خودش را دارد.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

اجناس بازار بزرگ استانبول

همچنین بخش زیادی از این فروشگاه های به فروش لوازم ارزان قیمت که مناسب خرید گردشگران می باشد را تشکیل داده است، اگر اهل کتاب و کتاب خوانی هستید به تعداد انگشتان دست فروشگاه های کتاب موجود است اما همان تعداد فروشگاه به قدری پر محتوا و با کیفیت می باشد که در هیچ کجای کشور خودمون مثالش را ندیده اید.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

جاهای دیدنی نزدیک بازار بزرگ استانبول

در قسمت شما را با بهترین جاهای دیدنی اطراف بازار بزرگ استانبول آشنا می کنیم تا اطلاعات ایده آلی بدست اورید، همچنان همراه من باشید.

مسجد بایزید

مسجد بایزید عثمانی که جز قدیمی ترین و برترین مساجد اسلامی و کهن ترکیه هم می باشد که شما می توانید از مسجد بایزید هم پس از بازدید از بازار بزرگ استانبول دیدن نمایید.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

کاروانسراهای بویوک والده خان

کاروانسراهای بویوک والده خان که در گذشته برای استراحت و انبار کردن اجناس و بار کشتی های تجاری استفاده می شده است در امروزه هم به دست عمده فروشان اصلی شهر استانبول می باشد و دیدن از این کاروانسراهای ۵۰۰ ساله خالی از لطف نیست.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

منطقه تفریحی امینونو

امروزه این منطقه به فروشگاه دست فروشان متقلب ترکیه ای تبدیل شده است و شما در این منطقه می توانید کالاهای کپی مارک های مشهور را خریداری نمایید و همچنین اکثرتورهای درون و برون شهری استانبول در محله امینونو به فروش می رسد.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

مسجد فاتح

در شهر استانبول محله فاتح و مسجد فاتح استانبول جز مذهبی ترین مناطق شهر استانبول می باشد و همچنین از قدیمی ترین محله های این شهر، مسجد فاتح هز سه مسجد مهم کشور ترکیه و شهر استانبول می باشد و اگر در روزهای چهارشنبه هر هفته بازارچه های فروش و حراجی انجام می شود.

  • آدرس مسجد فاتح استانبول : ترکیه، استانبول، محله فاتح، مسجد فاتح

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

دانشگاه استانبول

اولین و قدیمی ترین ساختمان دانشگاهی ترکیه دانشگاه استانبول می باشد که در گذشته به عنوان ساختمان وزاررت جنگ استفاده می شده است و اگر شما به دنبال مکان های قدیمی و نوستالوژیک هستین از دانشگاه استانبول حتما بازدید نمایید.

  • آدرس دانشگاه استانبول : ترکیه، استانبول، محله بایزید، خیابان فواد پاشا جاددسی

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

مسجد قلندرخانه بازار استانبول

مسجد قلندرخانه که در گذشته کلیسای ارتودکس ها بوده است توسط سلاطین عثمانی به مسجد تبدیل شده است و جز جاذبه های گردشگری استانبول می باشد.

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

مسجد رستم پاشا

دقیقا در قسمت غربی بازار بزرگ ادویه استانبول قرار دارد، نمای داخلی مسجد رستم پاشا بسیار زیبا و پر از تزئینات می باشد.

  • آدرس مسجد رستم پاشا استانبول : ترکیه، استانبول، سوباجیلار جاددسی، حصیر جیلر جاددسی، مسجد رستم پاشا

تصاویر بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه

بازار ادویه استانبول 

بازار ادویه با قدمتی ۳۵۰ ساله پس از بازار بزرگ جز قدیمی ترین بازارهای استانبول می باشد و شما در این بازار همانطور که از نامش مشخص می باشد هر نوع ادویه ای از هر منطقه جغرافیایی در دنیا می توانید پیدا کنید و در صورت تمایل به بهترین کیفیت خریداری کنید.

مسجد سلیمانیه

در اکثر تصاویر توریستی شهر استانبول شاهد یک مسجد در ارتفاعی بالاتر از سایر ساختمان ها هستیم که همین مسجد سلیمانیه می باشد که در بالای یک تپه ساخته شده است و جز شکوهمندترین مساجد استانبول می باشد.

  • ادرس مسجد سلیمانیه : ترکیه، استانبول، نزدیک درب ورودی دانشگاه استانبول، محله سلیمانیه، مسجد سلیمانیه

ستون کنستانتین استانبول

ستون ۳۵ متری کنستانتین استانبول که در دوره روم باستان ایجاد شده است هم از مناطق توریستی نزدیک به باززار بزرگ می باشد که دین آن هم خالی از لطف نمی باشد.

  • آدرس ستون کنستانتین : ترکیه، استانبول، وزیر هان جاددسی، ینی چرپلر جاددسی، ستون کنستانتین

قنات والنس

قنات والنس جز شاهراه های آب رسانی به مردم شهر استانبول در گذشته بوده است و هم اکنون هم جز پرترافیک ترین مناطق دیدنی استانبول می باشد.

  • آدرس قنات والنس استانبول : ترکیه، استانبول، جنب مسجد شاهزاده استانبول، قنات والنس

مسجد جدید استانبول

مسجد جدید استانبول که دارای شصت و شش گنبد می باشد و جز یکی از مهمترین نمادهای شهرداری این شهر است، مسجد جدید که محل تدفین اکثر سلاطین صده های اخیر ترکیه می باشد جز زیباترین منظره ها در بین مساجد استانبول را داراست.

  • آدرس مسجد جدید استانبول : ترکیه، استانبول، امینونو

مسجد شاهزاده استانبول

محل دفن شاهزاده محمد که در سنین جوانی به علت بیماری وبا فوت کرد زا امروزه به مسجد شاهزاده استانبول شهرت یافته است و خصوصیت بارز مسجد شاهزاده این است که دقیقا در وسط یک باغ بزرگ و زیبا قرار دارد.

  • آدرس مسجد شاهزاده استانبول : ترکیه، استانبول، خیابان فاتح، مسجد شاهزاده

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=3710
banner1

مریم عبداللهی

چهار سال تور لیدر در مناطق مختلف بودم که فهمیدم علاقه بیشتری به سفرنامه نویسی و مقاله های توریستی دارم ، یکی از بزرگان می گفت ما درخت نیستیم که یجا بشینیم همش، پس سفر کنیم .

مطالب مرتبط
سیتی سنتر 2 قشم
مهری شاپوری
3 دیدگاه
سیتی سنتر 1 قشم
آتنا بنی اسدی
18 دیدگاه
پاساژ کمپانی تهران
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
راهنمای بازار بزرگ تهران
زهرا هاشم زاده
20 دیدگاه
مرکز خرید دیپلمات کیش
مهری شاپوری
0 دیدگاه
مرکز خرید پادنا کیش
امیر رضا شاهرخی
2 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 5 ساعت
ساعت دسترسی : شنبه تا جمعه 8.30AM-7PM
نوع کاربری : مركز خريد
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : پیاده روی، شب گردی، خرید، عکاسی
امکانات رفاهی : خودپرداز
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی، کفش راحتی، عینک و کلاه آفتابی، کوله پشتی، آب آشامیدنی، کارت شناسایی، کرم ضد آفتاب، پاور بانک، شارژر، وعده های غذایی
اطلاعات تماس
آدرس : Beyazıt, 34126 Fatih/İstanbul, Türkiye
شماره تماس : 902125191248+
وب سایت : https://www.kapalicarsi.com.tr/