aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

مسجد جامع تاریخی کرمان ( مظفری )

مسجد جامع تاریخی کرمان
ezgif-1-eca2962dc6

مسجد جامع تاریخی کرمان که رد بین بومیان به مسجد جامع مظفری شهرت دارد یکی از زیباترین مساجد تاریخی ایران واقع در استان کرمان می باشد که با سبک معماری چشم نوازش هوش از سر هر بیننده ای می برد، به گفته مورخین این مسجد در سال هفتصد و پنجاه قمری ساخته شد، شاید با خود بگویید نام مظفری از کجا آمده است؟ شخص سازنده و بانی این مسجد میر مبارزالدین محمد مظفری میبدی نام داشت که از همین رو در طول قرن ها مردم اینجا را با نام مسجد مظفری خطاب می کردند.

مسجد جامع کرمان

مسجد جامع تاریخی کرمان

نکته جالب تر این است که مسجد جامع کرمان در آن قرن ها در خارج از شهر ساخته شده بود که امروزه با گسترش مناطق مسکونی به مرکز شهر تبدیل شده است، سحن اصلی مسجد شصت و شش در چهل و نه متر مربع می باشد، و به در مجموع سه هزار و دویست متر مربع وسعت دارد، از لحاظ معماری به اینگونه سازه های مذهبی مساجد چهار ایوانی می گویند که با کاشی کاری های دیدنی در کنار سنگ های مرمر عتیقه از ویژگی های مهم دیگر اینجاست.

مسجد جامع تاریخی کرمان

این محل در طول قرن ها بارها تخریب شد که یک مرتبه شاه عباس دوم و در مرتبه بعدی پس از انقلاب اسلامی مرمت های خوبی در آن صورت گرفت تا از تخریب این اثر ملی ارزشمند جلوگیری شود، در این تاریخ گردی می توانید از گنبد مشتاقیه، بازار، مسجد و حمام وکیل کرمان و مجموعه تاریخی گنجعلی خان در نزدیکی مسجد جامع تاریخی کرمان بازدید کنید، پیشنهاد می کنیم برای مسیریابی از نقشه این تودی کمک بگیرید و در بخش زیر نظراتتان را برای ارسال کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=53747
banner1

مهری شاپوری

تا سال 95 یه زن خونه دار عادی بودم ، خیلی دوست داشتم کار کنم و همزمان به کار خونه برسم تا اینکه به تیم بزرگ این تودی آشنا شدم ، واقعا کار گردشگری بی نظیره.

مطالب مرتبط
مسجد جامع اصفهان
ترلان کمیلی
10 دیدگاه
مسجد امام علی اصفهان
سردبیر ارشد
1 دیدگاه
امامزاده سید اسماعیل تهران
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
امامزاده حسن یافت آباد
فاطیما علیزاده
0 دیدگاه
مصلای پایین خیابان مشهد
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
مسجد جامع ایران‌مال
ترلان کمیلی
7 دیدگاه

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس