کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / خانه موزه حاج علیرضا کلانتری کیاسر

خانه موزه حاج علیرضا کلانتری کیاسر

خانه موزه حاج علیرضا کلانتری کیاسر

خانه موزه حاج علیرضا رضایی کلانتری از جاهای دیدنی اطراف ساری در خیابان شهدای شهر کیاسر استان مازندران واقع شده است. برای ورود به این خانه موزه باید هزینه ی ورودی در ازای هر نفر ورودی پرداخت نمایید و سپس از درب چوبی بسیار زیبایی وارد راهروی خانه شوید که در داخل راهرو ترازوی بسیار قدیمی را مشاهده و در ذو طرف راهرو دو اتاق وجود دارد که قبل از اتاق ها از پلکان سمت راست بالا می روید و بعد از در آوردن کفش هایتان وارد خانه می شوید.

در ابتدا سالن بزرگی را مشاهده می کنید که با پنجره های چوبی بزرگی بازتاب نور را نمایان می کند در همان ابتدا با مشاهده سقف خانه از شدت حیرت انگشت به دهان می مانید، در تمامی سقف خانه و سقف تک تک اتاق ها آیاتی از قرآن و دعای کمیل، توسل و امام زمان، جوشن کبیر را با دست و قطعات ریز و درشت چوب ( معرق کاری) درست کرده و با ظرافت تمام چسبانده اند که این کار توسط جناب آقای علیرضا رضایی کلانتری در طی ۳۰ سال انجام شده است و در مستند ۳۰ سال با صد بند می توانید با تمامی این مراحل و خانه و خود جناب رضایی کلانتری بیشتر آشنا شوید.

موزه کلانتری

توضیحات خانه و انجام معرق کاری در حال حاضر توسط دختر جناب آقای رضایی کلانتری در خود خانه توضیح داده می شود که بسیار خانم با کمالات و صبوری هستند که به زبانی شیوا توضیحات را ارائه می کنند، در حال حاضر خود خانواده جناب رضایی کلانتری نیز در این خانه ساکن هستند، در روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته نان محلی و آش در خانه پخته می شود که گردشگران می توانند از آنها میل نمایند.

حیاط سرسبز و زیبایی هم در پشت خانه موزه وجود دارد که با درختان میوه و گل های زینتی پوشیده شده است و در زمان ورود ما به خانه که با استقبال بسیار گرم خانواده رضایی کلانتری مواجه خواهید شد، در حیاط خانه تنور قدیمی و آشپزخانه قدیمی نیز وجود دارد که به همان روش های قدیمی در آن پخت و پز انجام می شود.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=66953

فاطمه سادات حسینی

مطالب مرتبط
کاخ توپکاپی
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
موزه شهاب سنگ ایران
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
باغ جهانی و موزه اکبریه بیرجند
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
موزه تاریخ طبیعی اردبیل
مهدی خانی
0 دیدگاه
خانه مشروطیت اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
بازار ترکمن مرکزی ساری
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس