خانه / مسجد کامپونگ کلینگ مالاکا

مسجد کامپونگ کلینگ مالاکا

مسجد کامپونگ کلینگ

مسجد کامپونگ کلینگ با معماری متفاوت و خاص از سایر مساجد در کشور مالزی بعنوان یک جاذبه توریستی و گردشگری محسوب می گردد. این بنای قدیمی در منطقه بسیار زیبا با جاذبه های فرهنگی و مذهبی متعدد مالاکا در سال ۱۷۴۸ احداث گردید. طراحی و ساختار این مسجد به شکل مربعی با ایوانی مسقف و ستون هایی محکم است .

در واقع در این بنا به جای گنبد و مناره، سقفی هرمی شکل و مناره ای به سبک معابد و بتکده های چینی می بینید. ساخت مسجد کامپونگ کلینگ توسط مسلمانان هندی و در قسمتی از معبد استریت انجام گرفت. شهر مالاکا نمونه ای از زندگی و همنشینی مسالمت آمیز و خوب فرهنگ ها، آیین ها و مذاهب مختلف و متفاوت است. بطوری که در کنار این مسجد، معبد چینی چنگ هون تنگ و معبد پویاتا مورتی در این خیابان می باشند.مسجد کامپونگ کلینگ

این خیابان بیانگر احترام و ارزش متقابل بین مذاهب مختلف را بیان می کند. بر معماری و ساخت بناها استعمار هلندی ها و پرتغالی ها در گذشته  در این منطقه تاثیر بسیاری گذاشته است. در مسجد شما می توانید در پنجره‌های کمانی و لوله‌های اطراف آن و همچنین گچ‌کاری‌ دیواره‌های آن نمونه هایی از تزیینات رنسانسی و اروپایی را ببینید. یکی از قسمت های مهم در معماری مسجد کامپونگ کلینگ استفاده از کاشی‌های سرامیکی چینی برای حفاظت از سقف، کف و دیوارهای آن می باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=64680

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
مسجد جامع ایران‌مال
ترلان کمیلی
7 دیدگاه
مدرسه خان شیراز
پروانه ماندگار
11 دیدگاه
معبد چنگ هون تنگ ملاکا
بهنام خیریه
0 دیدگاه
پنجره‌های صورتی مسجد نصیرالملک
مریم عبداللهی
13 دیدگاه
تکیه میرفندرسکی اصفهان
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس